کد خبر: ۵۷۶۲
۱۵۷۱ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز برگزار شد

۱۳۹۱/۲/۲
۱۷:۳۷

 

چهارمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان میانه با حضورمسئولین استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حامدی امام جمعه میانه با بیان جایگاه والای علم و علم آموزی از دیدگاه قرآن و بزرگان دین مبین اسلام و تجلیل از اقدام قابل تحسین خیرین مدرسه ساز گفت: اهمیت علم و علم آموزی از دیدگاه مکتب ما از جایگاه ویژه ای برخوردار است و هر چیزی که با علم ارتباط پیدا می کند دارای ارزش است.

امام جمعه شهرستان میانه در ادامه افزود : چون این جلسه با علم و علم آموزی در ارتباط است دارای ارزش است و وقتی احسانات شما خیرین نیاز علمی را در جامعه مرتفع می سازد. یقیناً از ارزش و جایگاه ویژه ای برخوردار مي باشد.

رضایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در چهارمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان میانه، از خیرین مدرسه ساز بعنوان هوشمندترین انسان های جامعه نام برد. که هم زمان دو حوزه احسان و تعلیم و تربیت را با هم رصد می کنند و در جایی سرمایه گذاری می نمایند که همواره ساری و جاری خواهد بود.

وی همچنین اظهار داشت : علیرغم توجه ویژه دولت به حوزه آموزش و پرورش در امرمدرسه سازی همچنان با توجه به گستره حوزه خود نیازمند منابع و امکانات بیشتر است.

تقی خلفاپور فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه حرکت مردمی و الهی خیرین در مدرسه سازی یکی از زینت بخش ترین حرکت های نظام اسلامی ایران است گفت: هرچه قدر کارها به صورت مردمی انجام شود، زینت نظام متجلی تر می شود.

فرماندار میانه با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری بنام تولید ملي ،حمایت از نیروی کار و سرمایه ایرانی، بهترین سرمایه گذاری را سرمایه گذاری خالصانه مردم در حوزه های مختلف عنوان کرده گفت: سرمایه گذاری در امر مقدس مدرسه سازی از مهمترین سرمایه گذاریهای خالصانه مردم به شمار می رود .

گفتنی است كه :در این جشنواره 168 نفر از فرهنگیان میانه متقبل کمک به امر مقدس مدرسه سازی از طریق کسر از حقوق خود به طور مادام العمر گردیدند.

لازم به ذکر است که :تعداد کثیری از مردم شهرستان و خیرین تعهداتی را در امر خیر مدرسه سازی متقبل شدند که ایجاد يك مدرسه 9 کلاسه ، يك مدرسه 3 کلاسه ، يك مدرسه 6كلاسه ،آسفالت محوطه 3 مدرسه و کمک 200 میلیون ریالی توسط شورای شهر و شهرداری ، خرید 4کانکس يك كلاسه ، تقبل مبلغی به طور ماهیانه و كسر از حقوق توسط فرهنگيان ، اهدای مبالغ نقدي ، خرید تجهیزات مدرسه سازی و ... از مهمترین آنها بود. در پایان مراسم از خیرین مدرسه ساز شهرستان با اهداي لوح تجلیل بعمل آمد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز