کد خبر: ۵۸۱۵۹
۱۲۳۰ بازدید
۰ دیدگاه

برگزاری جشن مبعث با حضور زندانیان و پرسنل در زندان میانه

۱۳۹۵/۲/۱۹
۱۰:۰۸

به گزارش صدای میانه به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای استان به مناسبت عید بزرگ مبعث  مراسم باشکوهی با حضور تمامی مددجویان ، پرسنل کادر و وظیفه در زندان میانه برگزار شد . 

ابتدای مراسم حجت الاسلام روحی ، مسئول فرهنگی زندان در جمع مددجویان ضمن عرض تبریک این روز بزرگ به تمامی حاضرین و بیان احادیثی ارزشمند از پیامبر اعظم (ص) گفت : شخصیت بزرگوار پیامبر اکرم (ص) نه تنها ما مسلمین را شیفته خود می کند بلکه هر انسانی در هر جای این کره خاکی اگر به مطالعه زندگینامه و شخصیت این پیامبر عظیم الشان بپردازد بی شک شیفته آن حضرت خواهد شد . 

وی در ادامه افزود : پیامبر اسلام به قدری از لحاظ شخصیت والا بودند که در قران کریم خداوند متعال فرموده اند ، ایشان اسوه حسنه می باشند . ایشان به قدری تواضع و فروتنی داشتند که ما بندگان کوچک خداوند نیز باید برای سعادت دنیا و آخرت از آنها الگو بگیریم  که هرکس دست به دامان ائمه اطهار (ع) گردد از طوفان و خطرات دنیا در امان خواهد ماند . 

رییس زندان میانه نیز ضمن عرض تبریک این عید مبعث گفت : هدف اصلی پیامبران و نبوت آنها هدایت تمامی انسانها به راه راست و رسیدن به سعادت اخروی می باشد که روایت (( انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق )) نیز گواه بر این امر می باشد . 

حسن سلیمانی در ادامه افزود : در طول زندگانی پیامبر اسلام(ص) نیز به خوبی دیده می شود  که پایبندی به اخلاق و رشد و تعالی مردم در صدر کار ایشان بوده است و در همه زمینه های اخلاقی ، مسلمانان را به رشد و تعالی رساندند و پیام های بلند ایشان و اهل بیتشان ، تا انتهای تاریخ ، منادی شرافت و فضائل اخلاقی برای بشریت است . 

وی گفت : ما باید شکرگزار این موهبت الهی به خدا باشیم که ما را در سرزمین و خطه اسلامی و مملکت ما را زیر پرچم اسلام و قرآن قرار داده است  پس ما نیز باید فرصت ها را غنیمت شمرده و با اعمال و رفتار خود از جمله عمل نمودن به فرامین مقام معظم رهبری و شرکت نمودن در امورات فرهنگی ، قرآنی ، مذهبی و ورزشی  شکرگزار باشیم و با تمسک  جستن  به دامان اهل بیت بتوانیم با سعادت از مسیر دنیا  به سرمنزل آخرت برسیم . 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز