کد خبر: ۵۸۴۸
۶۷۲ بازدید
۰ دیدگاه

محور بستان آباد - میانه نخستین محور پرفوتی

۱۳۹۱/۲/۱۹
۲۲:۴۹

 

 

محمد اشرف نیا روز سه شنبه در جلسه كمیته ایمنی حمل و نقل استان افزود: آذربایجان شرقی دارای 50 محور بین شهری است كه 20 محور آن از منظر ترافیك و حمل و نقل گردشگری دارای اهمیت است به گونه ای كه 72 درصد آمار تلفات جاده ای در این محورها می باشد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار كارشناسان در این 20 محور بیش از 50 درصد تلفات جاده ای مربوط به 9 محور اصلی می باشد و بر همین اساس مصمم هستیم تا پایان سال جاری نسبت به رفع مشكلات و بازسازی آن اقدام كنیم.

اشرف نیا چهار عامل مهم حادثه خیز در جاده ها را 'مشكل ایمنی جاده ها'، 'وجود بیش از حد نقاط حادثه خیز'، 'عدم كنترل و رانندگی پرخطر 'و' ترافیك' عنوان كرد.

وی با اشاره به اینكه آمار كشته شدگان درتصادفات سال 90 نسبت به سال 89 در محورهای بین شهری شش درصد، محورهای روستایی 5/15 درصد و در مجموع 2/7 درصد كاهش داشته است، افزود: نیازمند بررسی مجدد وضعیت جاده های استان هستیم.

وی آمار تلفات جاده ای استان در محل حادثه 367 نفر، در بیمارستان 179 نفر و حین انتقال به بیمارستان را 66 نفر عنوان كرد و گفت: باید به امداد و نجات جاده ای توجه بیشتری صورت گیرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی اظهاركرد: در سال گذشته بیشترین كاهش فوتی های جاده ای در دی ماه و افزایش فوتی در بهمن ماه صورت گرفته است.

وی محور جاده قدیم بستان آباد - میانه با 6/8 درصد فوت را نخستین محور پرفوتی در استان عنوان كرد و گفت: دومین محور تبریز- اهر با 7/7 درصد فوتی می باشد و پر چگالی ترین محور فوتی كه از نظر تعداد كشته شدگان نسبت به طول جاده زیاد است را محور بناب- عجب شیر می باشد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر فرهنگ رانندگی و ترافیك جاده ای در جامعه تاكید كرد.

اشرف نیا در خاتمه بر لزوم برقراری محور اتوبوس رانی بین تبریز - صوفیان تاكید كرد و ادامه داد: باید با بررسی و تعیین نقاط حادثه خیز محل ایستگاه ها و پل های عابر پیاده در زمان بندی معین این كار انجام گیرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز