کد خبر: ۵۹۱۴۷
۱۴۱۸ بازدید
۴ دیدگاه

امکانات محدود درمانگاه آقکند میانه؛

آقکند در طلب تجهیزات تشخیصی درمانی+تصاویر

۹۵/۳/۱۰
۱۶:۱۹

شهر آقکند، یکی از مناطق محروم و کم برخوردار آذربایجان شرقی است که به دلیل فاصله 60 کیلومتری با میانه و فقدان امکانات و تجهیزات برای پاسخگویی به نیازهای درمانی و بهداشتی مردم منطقه به امکانات تشخیصی درمانی متناسب نیازمند است.

به گزارش صدای میانه به نقل از فارس؛ درمانگاه شبانه‌روزی شهر آقکند، مرکز بخش کاغذکنان، در فاصله 60 کیلومتری شهرستان میانه و در یکی از مناطق محروم و کم برخوردار استان آذربایجان شرقی واقع است؛ این درمانگاه با وجود کمبود نیروی انسانی و فقدان امکانات و البته به لطف ارائه کیفی خدمات درمانی توسط پزشکان دلسوز و بویژه دکتر حسینی، همپای اورژانس بیمارستانی، رضایت مردم را همراه داشته است.

برای این منظور به سراغ دکتر سیدجواد حسینی پزشک مسئول درمانگاه رفتیم تا از نزدیک درباره آخرین وضعیت خدمات رسانی این مرکز گزارشی را تهیه شود.

وی در مورد وضعیت مرکز بهداشتی-درمانی شبانه‌روزی شهر آقکند به خبرنگار ما گفت: از اواخر سال 92 که توفیق خدمت در این مرکز را پیدا کردم، خدمات بهداشتی و درمانی صرفاً در ساعات اداری ارائه می‌شد که برای پاسخگویی به نیازهای به حق مردم و مشکلات بهداشتی و درمانی منطقه و رایزنی‌های مفصل با شبکه بهداشت شهرستان میانه و همراهی مسئولان محلی، ایده شبانه روزی شدن خدمات درمانی و بهداشتی در این درمانگاه مطرح شد و همزمان با شروع طرح  تحول سلامت در سال 93 تمامی خدمات این مرکز با تنها پزشک موجود و با همان کادر سابق به صورت شبانه روزی شروع به خدمت کرد.

مسئول مرکز بهداشتی-درمانی شهر آقکند با اشاره به جذب اعتبارات بی سابقه در چندسال اخیر و در بخش ارتقای امکانات درمانی و تجهیزات رفاهی بیماران این مرکز،اظهار داشت: ما همچنان در این مرکز از کمبود نیروی انسانی برای ارائه خدمات مناسب تر در مضیقه هستیم و امیدواریم این مسئله را مسئولان امر مدنظر داشته باشند هر چند که برای خدمات رسانی مطلوب نیازمند تجهیزات تشخیصی هم هستیم.

حسینی بیان داشت: به دلیل محرومیت منطقه و فاصله طولانی از مرکز شهر، این درمانگاه مامنی برای دریافت خدمات مراجعان مراکز همجوار و حتی روستاهای اطراف استان زنجان و نیز مسیر گردشگری سرچم-اردبیل شده است؛ کما اینکه این مرکز با حجم زیادی از مراجعین از بخش کاغذکنان مواجه است که با تلاش شبانه روزی و همت جهادی همکاران، همه مراجعات را پاسخگو هستیم.

مسئول مرکز بهداشتی-درمانی شهر آقکند خواستار تخصیص تجهیزات تشخیصی از قبیل دستگاه رادیوگرافی(اشعه ایکس) و سونوگرافی و نیز اورژانس هوایی برای بهبود هر چه بیشتر و بهتر خدمات درمانی و بهداشتی به مردم این منطقه شد.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۳/۱۱ ۰۸:۴۶

آقای حسینی کاش یک توضیحی هم در مورد مرگ کودک 5 ماهه می دادند( http://vom.ir/gader1352/posts/58499 ) که به خاطر عدم حضورشان بر بالین بیمار، باعث رنجش خانواده وی شده و در نهایت این کودک معصوم در آغوش مادرش جان داده بود. متاسفانه این مساله مد شده که وقتی بیمسئولیتی در جایی صورت می گیرد به جای توضیح دادن به مردم و قبول مسئولیت، در صدد توجیح این بی مسئولیتی ها بر می آیند و افکار عمومی را به جای دیگری سوق می دهند. و با مصاحبه و اطلاعیه سعی در تطهیر خود و مجموعه خود می کنند. ولی مردم میانه آگاه تر از آنند که فراموش کنند چه اتفاقاتی دور و برشان می افتد.

۹۵/۳/۱۰ ۱۸:۳۹

با سلام از آقایان حسینی نماینده سابق وبرادرش دکتر مسئول باید پاسخگو باشند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز