کد خبر: ۵۹۴۴
۷۶۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ریزگرد‌ها تا فردا ظهر ، مهمان ناخوانده آذربایجان

۱۳۹۱/۳/۲
۱۸:۲۷خبرگزاری فارس: با وجود بارش باران بهاری ریزگردها به‌طور کامل هوای آذربایجان‌شرقی را ترک نکرده‌اند و تا ظهر همچنان مهمان ناخوانده مردم استان خواهند بود.
خبرگزاری فارس: ریزگرد‌ها تا فردا ظهر همچنان مهمان ناخوانده آذربایجان

حسن طهماسبی کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌‌شرقی با بیان اینکه هنوز هوای تبریز با وجود بارش باران همچنان آلوده است، گفت: این آلودگی به‌دلیل وجود بارندگی قابل مشاهده نیست ولی آلودگی و وجود گرد و غبار در هوای نه تنها تبریز بلکه کل استان همچنان ادامه دارد.

طهماسبی افزود: بارندگی نقش موثری در افزایش دید افقی داشته به‌طوری که دید در تبریز و بعد از بارش باران بین 4 تا 6 کیلومتر متغیر است.

وی با اشاره به اینکه در مناطقی از استان و حتی خود تبریز که بارندگی وجود ندارد همچنان دید کم است، گفت: در شهرهایی مثل اهر و میانه که بارش در آنها دیروز اتفاق افتاده و امروز بارش نداشتند دید به 2 هزار متر کاهش یافته است.

طهماسبی اضافه کرد: از امشب شاهد خروج گرد و غبار وارد شده از کشور عراق به منطقه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: خروج جبهه گرد و غبار از استان تدریجی خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود تا فردا ظهر ادامه داشته باشد.

بنا به گفته هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی از اواخر هفته گذشته اطلاع رسانی‌های لازم در مورد ورود گرد و غبار به استان صورت گرفته بود ولی اینکه چرا تصمیم‌گیری دربارۀ موارد لازم برای پیشگیری از بروز ‌مشکلات برای مردم به‌خصوص بیماران به لحظات آخر و حتی بعد از وقوع این شرایط جوی موکول شده جای سئوال دارد که محیط زیست و ستاد بحران استان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز