کد خبر: ۵۹۴۶
۱۴۱۴ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

تمام پیشنهادهای کمیسیون صنایع رأی مثبت گرفت

۱۳۹۱/۳/۳
۱۵:۴۴
 
 
رئیس کمیسیون صنایع جلس با بیان اینکه تمام جلسات کمیسیون صنایع با حضور حداکثری اعضا برگزار شد گفت: مجلس به تمام پیشنهادهای کمیسیون صنایع رأی مثبت داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید حسین هاشمی در آخرین نشست علنی مجلس هشتم به بیان عملکرد کمیسیون صنایع پرداخت و با بیان اینکه در طول دوره مجلس هشتم ۳۴۲ جلسه در ۸۹۰ ساعت کاری برگزار شده است گفت: تعداد ۲۵ طرح و لایحه به کمیسیون ارجاع داده شده بود که این موارد در کمیسیون بررسی شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح ارتقای کیفی خودرو و محصولات صنعتی، طرح استفاده از توان حداکثری تولیدات داخلی، لایحه اصلاح قانون معادن و بورس از جمله اصلی ترین طرح ها و لوایحی بود که در کمیسیون صنایع و معادن بررسی شد.

وی با اعلام اینکه حدود ۸۸ جلسه تخصصی در غالب بحث های صنعت، معدن و ارتباطات و پتروشیمی برگزار کردیم ادامه داد: جلسات با حضور وزرای اقتصادی دولت برگزار شد که نتیجه آن ارائه ۱۱ گزارش به صحن علنی مجلس بود.

هاشمی یادآور شد: تعداد ۳۲۶ سؤال به کمیسیون ارجاع داده شد که از این میان تعداد ۲۱۴ فقره آن از وزیر صنعت، معدن و تجارت، ۸۹ فقره از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲۰ فقره از وزیر نفت، ۲ فقره از وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ۱ فقره از وزیر دفاع بود.

وی افزود: با مذاکراتی که با نمایندگان داشتیم اکثر سؤالات پس گرفته شد و در نهایت تعداد ۴ سؤال مطرح شد و به سرانجام هم رسید.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم با بیان اینکه ۴ تحقیق و تفحص در کمیسیون مطبوعش بررسی شد گفت: علاوه بر این کمیسیون در طول فعالیت ۴ ساله خود از استان های مختلف به دلیل بررسی ظرفیت های صنعتی و تولیدی بازدید تخصصی داشت که گزارش آنها در کمیسیون موجود است.

وی در پایان با تشکر از اعضای کمیسیون مطبوعش تأکید کرد: در مدت ۴ ساله فعالیت کمیسیون صنایع حتی یک جلسه هم تعداد اعضا از ۱۵ نفر کمتر نشد و همیشه جلسات کمیسیون به صورت رسمی برگزار می شد همچنین از تمام نمایندگان مجلس به دلیل اینکه به تمام پیشنهادهای کمیسیون رأی مثبت دادند تشکر می کنم.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۳/۳ ۱۴:۵۵
باید دید آیا بازهم کمسیون صنایع در مجلس نهم می تواند قدرتمند عمل کند؟

اخبار روز