کد خبر: ۵۹۴۸
۱۵۱۲ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش برگزار شد

۱۳۹۱/۳/۳
۲۰:۰۹


 

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش میانه با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری نماینده امام جمعه شهرستان در شورا، خلفاپور فرماندارورئيس شوراي آموزش وپرورش شهرستان میانه ، بایگان مدیر آموزش و پرورش و سایر اعضاء شوراء وميهمانان جلسه جعفري مدير كميته امداد شهرستان ودانش آموز مسعود ملكي نفر دوم مسابقات كشوري كامپيوتر در محل اتاق جلسات آموزش و پرورش شهرستان میانه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری نماینده امام جمعه شهرستان میانه در شورای آموزش و پرورش در بحث رحمت و مغفرت بیان داشت: حضرت نوح در مقابل آزار و اذیت مردم زمان خود تاب نیاورد و مردمش را نفرین کرد و آنها در عذاب خداوند غرق شدند در حالی که پیامبر ما حضرت محمد (ص) سختی ها و مشکلات را تحمل کرد اما امتش را نفرین نکرد  و از کار خودش مأیوس و ناامید نشد و ما نیز نباید در راه خداوند مأیوس شویم چون رحمت و مغفرت خدا آنقدر هست که ما را فرا گیرد.

مهندس تقی خلفاپور فرماندار شهرستان و رئیس شورای آموزش و پرورش میانه با گرامیداشت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر و 14 خرداد ، روز ارتحال حضرت امام (ره)در سخنانی با تشکر از دانش آموز مسعود ملکی که مقام دوم مسابقات کشوری کامپیوتر را کسب کرده بودند گفت: این دانش آموزان از افتخارات شهرمان می باشند و ما باید با حضور در جمع خانواده ایشان و تشویق های مناسب انگیزه را در سایر دانش آموزان ایجاد کنیم.

فرماندار میانه در ادامه با اشاره به رشته های فنی و حرفه ای بیان داشت که : تشویق دانش آموزان به رشته های فنی و حرفه ای از اهداف نظام مقدس اسلامی است و هر کشوری که در حال توسعه و رشد است باید رشته های فنی و حرفه ای پیشرو باشد و برای بازدید دانش آموزان از مرکز فنی و حرفه ای ،مجموعه های صنعتی و کارخانجات بايد برنامه داشته باشیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در ادامه به تقویت برنامه های تابستانی و انسجام دادن به آنها و همچنین ادامه مأموریت بسیج دانش آموزی در مورد اردوی هجرت با کیفیت و تخصص گرایی تأکید کردند. بایگان مدیر آموزش و پرورش شهرستان و دبیر شورای آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر و 14 خرداد روز ارتحال حضرت امام (ره) و تشکر از حضور دانش آموز مسعود ملکی در جلسه شورا گفت: کلیه برنامه های هفته معلم با همکاری و همفکری اعضای شورای آموزش و پرورش با موفقیت و با کیفیت بالاتری در منطقه برگزار شد و برنامه های جدیدی که امسال برگزار شد برگزاری مراسم یادبود 22 شهید فرهنگی و استاد شهید مطهری و حضور مسئولین در کلیه مدارس و برگزاری مراسم تجلیل در مجتمع های آموزشی با حضور کلیه معلمان مدارس تحت پوشش مجتمع ها در روز 12 اردیبهشت ماه بود. مدیر آموزش و پرورش شهرستان میانه با اشاره به اینکه امسال 50 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای ثبت نام خواهند شد افزود : نتیجه تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای کسب رتبه های برتر کشوری و اشتغال به کار فارغ التحصیلان این رشته ها می باشد و تشویق دانش آموزان به این رشته ها همت جمعی کلیه مسئولین شهر و اولیاء دانش آموزان را می طلبد.

وی در پایان از شروع به ساخت استخر سرپوشیده آموزش و پرورش خبر داد، و در خصوص پوشش دانش آموزان و هوشمند کردن مدارس در سال تحصیلی 92-91و طرح ارتقاء قرآن در مدارس ابتدایی و برگزاری جشن شکرگزاری مطالب مبسوطی را بیان داشت.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۳/۵ ۰۸:۳۶
بسمه تعالی
هر چقدر هم که برخی اعضای شورای آموزش و پرورش میانه دم از مقام و رتبه و تقدم و تاخر بزنند مشکلات داخلی و بیرونی زیادی دارند در منطقه میانه که لاینحل گذاشته اند (با وجود اینکه راه حلهای زیادی دارد !) الان که چهار پنج ماه است حق اضافه کاری عومامل اجرایی مدارس منطقه میانه با وجود میلیونها تومان بودجه در حساب آموزش و پرورش هنوز هم که هنز است پرداخت نشده این گارکنان مدارس که بیشترشان مجبودند در بعد از ظهر ها نیز به مدارس بیایند وکار کنند چرا اضافه کاریشان پرداخت نمی شود . از طرفی در مورد درخواست اهالی شهرک امام (ره) که در شبیکه سهند هم پخش شد و درخواست واگذاری مدرسه تازه تاسیس ورودی شهرک اندیشه از سمت شهرک امام (ره) را که قبلا مدرسه شهید باکری بود و با پول خودیاری (همیاری) خودشان ساخته بودند ، چه شد ؟ چرا اداره آموزش و پرورش منطقه میانه می خواهد در حق اهالی این شهرک جفای دوباره ای اعمال نماید ؟(شایع است یکی الز نمایندگان شکست خورده ح ا به تلافی عدم موفقیتش را که ناشی از ناراحتی مستضعفین شهر میانه می داند که از او روی برگردانده اند در این قضیه دستدارد و نمی گذارد از طریق دوستانش در منطقه میانه این مدرسه برای دانش آموزان (فرندان) اهالی شهرک حضرت امام خمینی (ره) میانه منظور شود ! چرا مدرسه جدید را برای تحصیل فرزندان اهالی مستضعف این منطقه میانه در اختیار شهرک امام(ره) نمی گذارد ؟ از طرفی شنیده ها حاکی از آن است دوستان آقای ح ا در نظر دارند این مدرسه را به دبیرستان شاهد میانه تغییر و تحویل دهند !
چرا سعی دارند دو قشر محروم جامعه میانه یعنی مستضعفین و ایثارگران و خانواد هایشان را در این موضوع حساس و درگیر کنند ؟
آیا مدرسه دیگری برای دبیرستان تازه تاسیس شاهد میانه وجود ندارد ؟

از جناب آقای نایبی و سایر مسئولین محترم شهرستان بالاخص آقای خلفاپور که عنوان رییس شورای آموزش و پرورش میانه را دارند خواهشمندیم به این موضوع رسیدگی نمایند؟
۹۱/۳/۴ ۱۴:۴۲
فرماندار رییس شورای آموزش و پرورش است امام جمعه عضو در تقدم و تاخر رعایت کنید

اخبار روز