کد خبر: ۶۱۵۲
۶۶۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

حضور سفرا و رایزنان فرهنگی کشورها در جاده ابریشم

۱۳۹۱/۳/۲۳
۲۲:۲۷


رئیس شورای فنی صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از حضور سفیران و رایزنان فرهنگی چند کشور در نمایشگاه جاده ابریشم خبر داد.

خبرگزاری فارس: حضور سفیران و رایزنان فرهنگی کشورهای خارجی در جاده ابریشم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، تراب محمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه آمادگی برای نمایشگاه جاده ابریشم اظهار کرد: برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم سفیران و رایزنان فرهنگی کشورهای خارجی در ایران، مسافران جاده ابریشم می‌شوند.

وی تشریح کرد: با توجه به اهمیت نمایشگاه و حضور کشورهای مختلف جاده ابریشم، سفیران و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف در ایران به‌عنوان مهمانان ویژه به این نمایشگاه بین‌المللی دعوت شده‌اند.

محمدی گفت: تمام نمایندگی‌های خارجی، سفرا و شرکت‌های خارجی مستقر در ایران از دعوت‌‌شدگان به نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم در تبریز محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: سفرای کشورهای مختلف جهان با حضور در این نمایشگاه با گوشه‌ای از صنایع‌دستی ایران و هنر و ظرفیت محصولات تولیدی مناطق مختلف کشورمان آشنا می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یادآور شد: این نمایشگاه بین‌المللی فرصت خوبی برای آشناسازی بازدیدکنندگان و نمایندگان کشورهای خارجی همچنین مردم سراسر کشورمان با آداب و رسوم و فرهنگ و هنر اقوام مختلف ایران زمین است.

محمدی تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، ظرفیت‌های صنایع‌دستی جمهوری اسلامی ایران را در معرض دید عموم و علاقمندان قرار می‌دهد.

نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم با حضور هنرمندانی از کشورهای خارجی مانند مالزی، برونئی، ترکیه، چین، سوریه، تایلند و عراق و استان‌های سراسر کشور، از تاریخ اول تا پنجم تیر سال‌جاری در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز