کد خبر: ۶۲۲۲۳
۷۹۷ بازدید
۱ دیدگاه

"حسین قره داغی" در صعود به قله دماوند ناکام ماند/دوچرخه سوار میانه ای نجات پیدا کرد

۱۳۹۵/۵/۴
۱۶:۳۷

ایرنا- کوهنورد دوچرخه سوار عضو تیم ملی دوچرخه سواری ایران که قصد صعود با دوچرخه به قله دماوند را داشت، به علت عارضه ریوی در یکهزارو500متری رسیدن به بام ایران ناکام ماند وبا حضور به مواقع تیم عوامل هلال احمرآمل نجات یافت.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ' حسین قره داغی ' 55 ساله که پیش ازاین نیز با دوچرخه اقدام به صعود داشت، یکشنبه شب در ارتفاع 4200 متری ارتفاعات دماوند، دچار عارضه ریوی شد و با تلاش 6 ساعته نجات گران امداد کوهستان پایگاه پلور لاریجان نجات یافت.

جمشید نیکزاد افزود: عملیات امدادرسانی به این ورزشکار ساعت 6 صبح دوشنبه پایان یافت و حال عمومی این دوچرخه سوار کوهنورد، خوب است.

رییس جمعیت هلال احمر آمل با بیان اینکه درفصل تابستان صعودهای کوهنوران داخلی وخارجی در قالب تورهای گردشگری به قله دماوند زیاد و متاسفانه با بی اطلاعی مسئولان بخش لاریجان انجام می شود، اضافه کرد: این گروه ها همواره به دنبال سپری کردن تعطیلات وبرنامه های کوهنوردی وصعودهای خود هستند و مشکلات ناشی از سقوط یا مفقود شدنشان برای هلال احمر است.

نیکزاد ابرازامیدواری کرد: افراد وگروه های کوهنوردی ویا تورهای گردشگری که قصد صعود به ارتفاعات کوهستانی شهرستان آمل را دارند، قبل از صعود حضورشان در منطقه را به مسئولان شهرستان اطلاع دهند تا درصورت بروز حوادث احتمالی ویا مفقود شدن آنها بتوان به موقع اقدام کرد.

'حسین قره داغی ' ورزشکار اهل میانه تا به حال چندین رکورد کشوری و جهانی را به اسم خود ثبت کرده است. 

رکورد هایی نظیر شنای سد کرج بصورت رفت وبرگشت ،شنای طول وعرض سد آونلیق، شنای یک نفسه سد آیدوغموش به طول 8 کیلومتر ،دوی سرعتی از میانه تا آچاچی به طول 10 کیلومتر، دواستقامتی بطول 55 کیلومتر از ترکمانچای تا شهر میانه،رنگ آمیزی با دوچرخه ازآچاچی تا شلمچه بطول 1800 کیلومتر،رکابزنی دور نوار مرزی ایران بعنوان اولین ایرانی با مسیر انتخاب شده در تابستان گرم 90 ،شنای ده کیلومتر از رامسر به طرف تنکابن، صعود به قله بسیار زیبا و خشن تفتان، رکابزنی گروهی از سراوان به سوران، دوی استقامتی از روستای قره داغ(گرداگ) تا قصر قند به طول 8 کیلومتر با گذر از کوههای قندی شکل ازاین ورزشکار تاکنون برجای مانده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۵/۴ ۱۲:۲۲

یاشاسین آذربایجان اوشاخلارین

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز