کد خبر: ۶۲۲۸
۶۹۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

حسینی:

نمایشگاه صنایع‌ دستی رویدادبزرگ فرهنگی

۱۳۹۱/۴/۱
۱۶:۲۷

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم نقش فوق‌العاده‌ای در معرفی هنر دست کشور دارد و این نمایشگاه یک رویداد بزرگ فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، میربهلول حسینی صبح امروز در حاشیه نمایشگاه صنایع‌دستی جاده ابریشم در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این نمایشگاه هنر دست هنرمندان صنایع‌دستی کشور را به نمایش می‌گذارد و این موضوع هم به لحاظ فرهنگی و هنری و هم به لحاظ اقتصادی اهمیت ویژه‌ای دارد.
خبرگزاری فارس: نمایشگاه صنایع‌دستی جاده ابریشم رویداد بزرگ فرهنگی است

وی افزود: صنایع‌دستی هر منطقه گویای هنر مردم آن منطقه است و گردهم آمدن هنر مردم مناطق مختلف کشور و چند کشور خارجی در نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم می‌تواند قدم مهمی در نزدیک شدن فرهنگ‌ها تلقی شود.

حسینی ادامه داد: علاوه بر مزیت‌های فرهنگی، این نمایشگاه مزیت‌های اقتصادی فراوان دیگری می‌تواند در پی داشته باشد که از رهگذر معرفی آثار صنایع‌دستی به‌دست می‌آید.

وی گفت: با تدبیر شایسته سازمان میراث فرهنگی استان در برگزاری این نمایشگاه، آشنایی مردم با صنایع‌دستی نقاط مختلف کشور و خرید این آثار نیز می‌تواند کمکی برای هنرمندان این بخش تلقی شود.

نماینده مردم میانه اضافه کرد: در سالی که به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» مزین شده باید حمایت از همه بخش‌های تولیدی را در دستور کار قرار داد و صنایع‌دستی نیز به‌عنوان بخش کم‌هزینه و بی‌حاشیه تولید نباید از این قاعده مستثنی شود.

وی گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی جاده ابریشم می‌تواند قدمی در راستای حمایت از تولید صنایع‌دستی تلقی شده و موجب رونق گرفتن این بخش شود.

حسینی عنوان کرد: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند در کنار مزیت‌های یاد شده، به بخش گردشگری نیز توجه داشته و با معرفی جاذبه‌های گردشگری استان زمینه سودآوری به استان را فراهم کند.

نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی جاده ابریشم یکم تا پنجم تیرماه امسال با حضور بیش از 300 رشته صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از 31 استان و هفت کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز