کد خبر: ۶۵۳۰
۶۲۳ بازدید
۰ دیدگاه

خسارت 2646 میلیارد ریالی به بخش كشاورزی

۱۳۹۱/۵/۴
۱۷:۰۴


 

 

رییس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی خسارت وارده به بخش كشاورزی استان ناشی از حوادث غیرمترقبه طبیعی را در سال زراعی جاری دو هزار و 646 میلیارد و 881 میلیون ریال اعلام كرد.

' مسعود محمدیان ' روز چهارشنبه به ایرنا گفت: یكهزار و 274 میلیارد و 426 میلیون ریال از خسارت وارده ناشی از سرمازدگی مزارع و باغات در ماه های اسفند سال 90 و اردیبهشت سال 91 بوده است.

وی میزان خسارت خشكسالی به بخش كشاورزی استان را در سال زراعی جاری 556 میلیارد و 834 میلیون ریال اعلام كرد و گفت: بارش تگرگ در ماه های اردیبهشت، خرداد و تیر 641 میلیارد و 616 میلیون ریال به محصولات كشاورزی استان خسارت زده است.

محمدیان میزان خسارت ناشی از سیل در ماه های خرداد و تیر امسال را 22 میلیارد و 539میلیون ریال اعلام كرد و افزود: 151 میلیارد و 466 میلیون ریال هم به واسطه سایر حوادث غیرمترقبه از جمله طوفان به این بخش خسارت وارد شده است.

رییس سازمان جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی اظهاركرد: بیشترین خسارت سرمازدگی به محصولات زراعی و باغی شهرستان های بناب، هشترود و مرند و بیشترین خسارت خشكسالی به شهرستانهای هشترود، ملكان ، بناب و مراغه وارد شده است.

وی بیشترین خسارت تگرگ در سال زراعی جاری را مربوط به محصولات زراعی و باغی شهرستانهای اهر، میانه ، ورزقان و بستان آباد عنوان كرد و گفت: اسكو، ملكان ، تبریز و بناب بیشترین خسارت را از سیل دیده اند.

محمدیان اعلام كرد: طوفان بیشترین خسارت را به محصولات باغی شهرستانهای میانه، اسكو، ملكان و ورزقان وارد كرده است.

وی با اشاره به اینكه بیشترین خسارت محصولات باغی ناشی از حوادث غیرمترقبه به محصولات سیب، انگور، زردآلو، گردو، گوجه و بادام وارد شده است، گفت: بیشترین خسارت محصولات زراعی هم متوجه گندم و جو شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز