کد خبر: ۶۵۴۵
۹۴۴ بازدید
۰ دیدگاه

نامه یک هم استانی به رییس جمهور

۱۳۹۱/۵/۶
۱۱:۵۷

این نامه توسط یک هم استانی به صدای میانه ارسال شده است که به امانت آنرا منتشر می دهیم:

 

بسمه تعالی                                                                                                                                              3/5/91

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد- رئیس جمهور محترم ایران اسلامی -

با سلام و احترام :

اکنون که قطار دولت نهم و دهم به پایان مسیر می رسد نوبت به بررسی عملکردها و ارزیابی کارنامه هاست. بنده اجازه  می خواهم به عنوان یک شهروند هریسی بخش کوچکی از کارنامه دولت را که مربوط به این شهرستان می باشد؛ خدمتتان بازگو نمایم :

جناب آقای رئیس جمهور، مردم زحمتکش و متعهد و فهیم شهرستان هریس به خوبی به یاد دارند که در اولین سفر استانی تان به آذربایجانشرقی و شهرستان هریس قولی دادید که متاسفانه تا به اکنون عملی نگردیده است.در این سفر ودر مقابل چشم هزاران استقبال کننده دستتان را به سمت دربند  ( هرزه ورز ) گرفتید و گفتید : "برای شما مردم دین باور سد هرزه ورز را خواهیم ساخت " و حالا چشمان منتظر این مردم چشم به راه عملی شدن این قول رئیس جمهور هستد و نگران از اینکه مبادا مثل دولت های قبلی که وعده های بسیار می دادند و عملی نمی شد وعده شما نیز به چنین سرانجامی برسد در این صورت مردم هیچگاه شما را نخواهند بخشید و دلیلش این است که بی مهری در دولت مهرپرور و بی عدالتی در دولت عدالت محور قابل بخشش نیست .این مردم امید داشتند که با عملی شدن احداث سد هرزه ورز بسیاری از مشکلات کشاورزی ودامداری منطقه حل خواهد شد و بخشی از جوانان بیکار منطقه در این حوزه که بسیار مستعد آن هست نیز به کار گرفته خواهد شد ، صنعت توریسم منطقه به دلیل نزدیکی به مرکز استان و مجاورت در بین چندین راه ارتباطی و همچنین بودن مناظر زیبا و طبیعت بکر و دست نخورده رونق خواهد یافت و همچنین مشکلات آب شرب مناطق                    پایین  دست سد نیز حل خواهد شد و مهمتر از همه اینها حرف زور کسانی که به خاطر منافع خودشان مانع از احداث این سد هستند به کرسی نخواهد نشست ولی افسوس امیدها اندک اندک به نا امیدی تبدیل می شود و مردم دارند وعده . . . را دوباره تجربه می کنند.

جناب آقای احمدی نژاد ، مردم هریس همیشه قانع و ساکت بوده اند و این سکوتشان متاسفانه توسط بعضی از مسئولین بی کفایت ، رضایت تلقی می شود ولی به هیچ وجه این طور نیست بلکه علامت صبر و قناعت است ، این مردم بیکاری جوانانشان را با تمام وجودشان لمس می کنند و به خاکستر نشستن استعدادهای سرشار و بیکران نخبه هایشان، و یا مهاجرت آنها را به چشم می بینند و خون دل می خورند ولی به امید روزی نشسته اند که وجدان های آگاه و بیداری در نظام اسلامی مردم این منطقه را درک نماید .

جناب آقای رئیس جمهور،سالهاست که مردم منطقه، معدن مس سوناجیل و کارخانه های وعده داده شده را انتظار می کشند ، این مردم شاید بیش از بیست سال منتظر افتتاح بیمارستان و را ه هریس- مشگین شهر بوده اند که متاسفانه بیمارستان به صورت نیمه کاره و بدون تجهیزات کافی، به بخش خصوصی واگذار شد ( که مشکلات آن مجال جداگانه می طلبد ). و راه هریس – مشگین شهر هم در نیمی از سال به دلیل عدم وجود امکانات لازم راهداری بسته می ماند ، صنعت فرش  این منطقه که اعتبار و شهرت جهانی دارد در اثر قصور و کوتاهی  متولیان امر رو به نابودی می رود و وعده ایجاد نمایشگاه دایمی فرش به نا کجا آباد ختم شده است ، عدم ثبات مدیریت و تغییر بیش از چهار فرماندار در این چند سا ل و عدم کفایت لازم برخی از آنها و تبدیل شدن این شهرستان به کارگاه آموزشی برای تمرین مدیریت و عدم دلسوزی آنها، باعث گردیده که فرصت های بیشمار سرمایه گذاری داخلی و خارجی که این شهرستان به دلایل متعدد واجد شرایط می باشد؛ از دست برود ، نیروگاه سیکل ترکیبی هریس که سالها پیش زمین مزروعی کشاورزان از آنها به این منظور خریداری شده به دلایل نا معلوم به حال خود رها شده است .  سد آرباطان که کلی برای آن هزینه صرف شده و امید می رفت که بخشی ازآب مورد نیاز کشاورزان منطقه را تامین نماید و کارهای اجرائی اش که قرار بود دو ساله تمام شود پا به سال ششم می گذارد و هنوز خبری از اتمام پروژه نیست .

جنا ب آقای رئیس جمهور ، جوانان پاکدامن ( به قول خودتان ) این منطقه از تفریح و سینما و پارک و مجتمع های مجهز فرهنگی و ورزشی و ... بی بهره اند و وانمود می کنند که  این امکانات فقط برای شهرهای بزرگتر تعریف شده است . جالب است عرض کنم که این شهر از معدود شهرهایی هست که   دانش آموزان سوم ابتدایی اش به دلیل نبود استخر از آموزش شنا محروم هستند و یا به طور سرسری و برای رفع مسئولیت دو سه باری به شهرهای مجاور برده شده اند.

جناب آقای احمدی نژاد،این عرایض شاید نمونه هایی از هزاران مشکلات منطقه باشد که به ذهن بنده حقیر می رسید وگرنه شاید مشکلات فراتر و عمیقتر از اینها باشد واین با وجود استعدادهای سرشار و  بیکران انسانی ، منطقه ای ، اجتماعی و اعتقادی هست که این منطقه داراست  و حل این مشکلات نیازمند یک اراده قوی می باشد که این مردم صبور و متدین و فهیم منتظرش هستند.

علی ایحال دستور ویژه جنابعالی برای پیگیری وعده داده شده درمورد سد هرزه ورز شاید مرهمی بر زخم های این مردم نجیب و شریف باشد و بد عهدی و بی وفایی و بی مهری در کارنامه دولت جنابعالی  در این منطقه نوشته نشود .

 

با احترام مجدد- جعفر صادق محمد زاده

رونوشت:

1-دفتر مقام معظم رهبری جهت استحضار و عنایت لازم

2- جناب آقای دکتر لاریجانی- رئیس محترم مجلس شورای اسلامی-  جهت استحضار و عنایت لازم

3- جناب آقای مهندس فلاح – نماینده محترم مردم شریف اهر و هریس در مجلس- جهت استحضار و پیگیری موارد و مشکلات

4- جناب آقای دکتر بیگی- استاندار محترم استان- جهت استحضار و پیگیری موارد و مشکلات

5- جناب آقای حاج آقای احمدی – امام جمعه محترم هریس- جهت استحضار و پیگیری موارد و مشکلات

6- جناب آقای مرادی – فرماندار محترم هریس- جهت استحضار و پیگیری موارد و مشکلات

7-مطبوعات محلی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز