کد خبر: ۶۶۸۸
۶۳۲ بازدید
۰ دیدگاه

همیشه برای مردم ، قهرمانی

۹۱/۵/۲۴
۱۷:۲۶بازیهای المپیك 2012 لندن با تمام تلخی و شیرینی ها برای كاروان ورزشی ایران به پایان رسید ، یوسف کرمی تکواندوکار میانه ای که طلایی ترین ورزشکار استان را لقب دارد نتوانست انتظارات را برآورده كند و اولین مدال طلای تاریخ ورزش آذربایجانشرقی را در المپیک کسب کند ولی باز همچنان برای ورزش و مردم آذربایجانشرقی قهرمان بوده و خواهد ماند.
یوسف کرمی شانزدهم اردیبهشت ماه 1390 روزی فراموش نشدنی برای ورزش ایران رقم زد و توانست به همراه فرزاد عبدالهی دیگر تکواندوکار میانه ای مزدسال ها تلاش و برنامه ریزی خود را بگیرد و به 38سال سلطه كره ای ها در جهان پایان دهد.
تكواندوی ایران كه سال ها در مسابقه های مختلف پایین تر از چشم بادامی ها قرار می گرفت با برنامه ریزی مناسب و بهره گیری از مربیان توانمند توانست در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان، بازی های آسیایی گوانگ جو، قهرمانی جهان در كره جنوبی و جام جهانی چین به عنوان نخست دست یافته و كره ای ها را مبهوت قدرت خود كند.
یك ماه پس از قهرمانی در جهان، اتفاق عجیبی در فدراسیون تكواندو رخ داد و رضا مهماندوست كه عنوان برترین مربی سال جهان و آسیا را به خود اختصاص داده بود به دلیل مشكلات پیش آمده استعفای لفظی داد و این استعفا خیلی زود و بدون بررسی های لازم از سوی رییس فدراسیون پذیرفته شدو این تغییرات تاثیراتی بر این قهرمان داشت که باید از سوی کارشناسان بیشتر بررسی شود.
یوسف كرمي كاپيتان تيم ملي تكواندو ایران همان تکواندوکاری است که طلای جام جهاني تيمي چين2010 ، نقره قهرماني آسيا قزاقستان2010 ، طلای بازيهاي آسيايي چين2010، نقره جام جهاني آذربايجان2009 ، برنز قهرماني جهان دانمارك 2009 و دهها مدال دیگر را در کارنامه خود دارد و مردم آذربایجانشرقی این مدالها را از یاد نخواهند برد.
یوسف کرمی كاپیتان تیم ملی تكواندو ایران، گفت: سال ها بود كه در كمترین میدانی شكست خورده بودم اما این اتفاق در بدترین زمان برای من رخ داد.
وسف كرمی بامداد سه شنبه پس از بازگشت از المپیك لندن به ایرنا، گفت: هیچ حرفی برای گفتن ندارم و از تمام مردم ایران به خاطر عدم موفقیتم عذر خواهی می كنم.
وی ادامه داد: متاسفانه روزی كه برای مسابقه باید خود را آماده می كردم به هیچ عنوان روز خوبی برای من نبود و واقعا در آن لحظات نمی توانستم مدال بگیرم.
كاپیتان تیم ملی تكواندو ایران، گفت: در اكثر میدان هایی كه حاضر شده بودم عملكرد خوبی داشتم اما در بدترین میدان ممكن كه سال ها برای موفقیت در آن تلاش كرده بودم مدال را از دست دادم.
وی تصریح كرد: عدم موفقیت در المپیك 2012 لندن برای من اتفاق بسیار بدی بود و بازهم از مردم به خاطر این ناكامی عذر خواهی می كنم.
وی در خصوص قولی كه برای كسب مدال طلا داده بود، اظهار داشت: ای كاش می توانستم به قولم جامه عمل بپوشانم و از این مساله خودم از همه بیشتر ناراحت هستم.
خبر : بهزاد جهانی


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز