کد خبر: ۶۷۸۴۷
۶۴۴ بازدید
۸ دیدگاه

نوبخت:

تکمیل خط آهن تبریز-میانه جزء سیاستگزاری های ملی است

۹۵/۹/۲۰
۱۴:۲۹

صدای میانه به نقل از ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: به فرجام رسیدن طرح راه آهن تبریز-میانه جزء سیاستگزاری های ملی و مطالبات مردمی است و با همه محدودیت های مالی با اطمینان می گویم نباید تکمیل کار را به تعویق انداخت.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: بر اساس گزارشی که امروز از طرح احداث راه آهن میانه -بستان آباد -تبریز به طول 132 کیلومتر داده شد، همه کارهای زیرسازی و روسازی بیش از 100 کیلومتر انجام شده است.


وی ادامه داد: انتظار داریم عملیات احداث 26 کیلومتر باقی مانده از این مسیر نیز ظرف چند ماه آینده به اتمام برسد و بخش بستان آباد - تبریز نیز در ادامه آن استمرار داشته باشد.


نوبخت با اشاره به اینکه بخش حمل و نقل ریلی برای دولت در اولویت است، گفت: با توجه به جایگاه ویژه تبریز، خطوط مواصلاتی این استان برای دولت بسیار مهم است


وی با اشاره به اینکه راه آهن اردبیل نیز می تواند به میانه متصل شود، افزود: این پروژه از جمله طرح هایی است که اتصال میانه به تبریز را حائز اهمیت می کند.


نوبخت خاطرنشان کرد: تامین اعتبار مناسب بیش از 10 هزار میلیارد تومانی برای 4 اولویت کشور از جمله حمل و نقل ریلی، محیط زیست و آب و فاضلاب پیش بینی شده است.


رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در سال جاری برای خط ریلی میانه - تبریز 262 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که بر حسب ضرورت به 375 میلیارد تومان افزایش یافت.


وی گفت: دولت موطف است که برای تکمیل راه ها اقدام کند و هیچ مشکلی با وجود محدودیت ها برای توسعه حمل و نقل ریلی نداریم.
وی تشریح کرد: با نظارت استاندار آذربایجان شرقی به عنوان نماینده دولت برای این طرح بین المللی امیدواریم در ماه های آینده شاهد افتتاح بخش میانه به بستان آباد راه آهن تبریز-میانه باشیم.
وی ادامه داد: امروز همزمان با بازدید و برسی پیشرفت کار، ریل گذاری 106 کیلومتر از این طرح مهم ریلی نیز آغاز می شود.


رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین با بیان اینکه تاکنون 82 درصد اعتبار مصوبات سفرهای استانی هیات دولت پرداخت شده است، گفت: تا 2 هفته دیگر مانده اعتبار همه این طرح ها تامین می شود.      

   
محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشورمان برای بازدید از روند پیشرفت طرح ملی راه آهن تبریز-میانه، امروز شنبه، سفر نصف روزه ای به آذربایجان شرقی داشت.     

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۹/۲۰ ۲۳:۵۸

هرموقع آب شرب میانه بهره برداری بشه یقیینا ریل میانه تبریز هم به بهره برداری خواهد رسید

۹۵/۹/۲۰ ۲۲:۲۷

چون مشکل تبریز راه آهن هست به خاطر همون به خاطر راه آهن اومده بود اگه مشکلش جاده بود به خاطر جاده میومد

۹۵/۹/۲۰ ۲۱:۵۷

بله میانه چهارراه ریلی وشاهرگ ریلی درشمالغرب خواهدشد.ازشرق اردبیل,ازغرب ارومیه,ازشمال تبریز,ازجنوب زنجان وتهران و...سوال اینجاست ایامیانه صاحب داردازاین موقعیت استفاده بهینه کند.

۹۵/۹/۲۰ ۲۱:۳۱

خوش به حال بستان اباد یه طوری میگن آدمی فکر میکنه میانه چندین سال هست فقط منتظر راه آهن میانه بستان آباد هست یه طوری میگه آدمی فکر میکنه راه آهن میانه تبریز همه آمال میانه هست
لطفا مسولین دولت تربیر پاسخگوی مهاجرت میانه ایها باشند پاسخگوی این همه بیکاری لطفا آقای فرماندار نماینده دولت پاسخگو باشد

۹۵/۹/۲۰ ۲۱:۰۰

امروز جناب نوبخت از راه اهن مراغه ارومیه هم بازدید کردند که فقط چند ده کیلومتر از نقده تا ارومیه مانده قرار است تا بهار تمام شود .
در اینده ای نه چندان نزدیک میانه ای هر قطاری در شمالغرب کشور سوار شود همگی از میانه خواهند گذشت .باید مردم و مسئولان شهرستان قدر این موقعیت بدانند برنامه ریزی برای بهره برداری برای استفاده های اقتصادی تجاری و اشتغالی از این موقعیت ها کرد

۹۵/۹/۲۰ ۱۸:۲۶

فقط برای راه اهن اومده بوده؟پس راههاچی؟

۹۵/۹/۲۰ ۱۵:۵۱

انشاالله با پیگیری نمایندگان وفرماندار ی میانه شاهد اجرایی شدن آن باشیم...

۹۵/۹/۲۰ ۱۴:۵۶

پروزه های بعضی ازاستانهامثل استان ما بسیار زمانبر بوده و مدیریت زمان و هزینه رعایت نمیشود قابل توجه نمایندگان محترم شهرمون

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز