کد خبر: ۶۹۵۸۶
۵۳۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پيام وزيرآموزش و پرورش به مناسبت سالروز بمباران مدارس زينبيه و ثارالله

۱۳۹۵/۱۱/۱۱
۱۲:۵۱

 

وزيرآموزش و پرورش به مناسبت سالروز حمله ناجوانمردانه رژيم بعث به دبيرستان دخترانه زينبيه ودبستان ثارالله شهرستان ميانه پيامي صادركرد.

به گزارش صدای میانه، متن پيام دكتر فخرالدين دانش آشتياني به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

تاريخ خونبار انقلاب اسلامي به ويژه هشت سال دفاع مقدس همواره پر از حماسه رشادت ها و مظلوميت مردان ، زنان و كودكان غيوري است كه در دفاع از دين و ميهن ، خون پاك خود را نثار كردند .

به دنبال پيروزي هاي غرورآفرين رزمندگان اسلام در عمليات كربلاي 5 ، دشمن بعثي به مقابله برآمد و ناجوانمردانه با بمباران شهرها، مردم بي دفاع را به خاك و خون كشيد . در اين مقطع، حكايت بمباران دبيرستان دخترانه زينبيه و دبستان دخترانه ثارالله شهر ميانه در تاريخ 12 بهمن 1365 بسيار غمبار و تلخ است .

آن دانش آموزان معصوم وبي ادعا، رزم را در سنگر تحصيل علم، ‌قرب الي الله مي دانستند و جنگ، بهانه اي براي بندگي ايشان بود. اين حادثه عظيم و جانكاه، اوج شقاوت و رسوايي دشمن را در تاريخ به تصوير كشيد و مهر رسوايي مدعيان حقوق بشر را تا ابد بر پيشاني دشمنان و استكبار جهاني حك نمود .

بي شك حماسه بزرگ و شهادت مظلومانه همكار فرهنگي و جمعي از دانش آموزان كه از مكتب اهل بيت (ع) بهره گرفته اند تا ابد بر تخته سياه ايثار، جوانمردي و مقاومت خواهد ماند و همچون ستاره، برگستره آسمان دانش خواهد درخشيد و تا تحقق آرمان هاي شهيدان و امام راحل (ره )، جايگاه رفيع شهادت را در برابر ديدگان نسل هاي آينده ايران اسلامي با حفظ ارزش ها و دستاورد هاي انقلاب، حراست و آبياري خواهد كرد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز