کد خبر: ۷۰۶۴
۸۱۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مددی:

معضل سرمازدگی و گرمازدگی اراضی کشاورزی

۱۳۹۱/۷/۱۱
۱۸:۴۷نماینده مردم میانه مجلس با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یکی از راهکارهای نوین برای مقابله با آسیب‌های کشاورزی و در نتیجه کاهش درآمدکشاورزان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: سرمازدگی و گرمازدگی به یک معضل حلی نشدنی در اراضی کشاورزی تبدیل شده است.

محمد علی مددی در گفت وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: یکی ازبزرگترین معضلات صنعت کشاورزی ، سرمازدگی است؛ زیرا محصولات کشاورزی در مقایسه با دیگر صنایع ماندگاری کمتری دارند. از این رو حجم چشمگیری ازمحصولات به علت عوامل طبیعی از قبیل سرمازدگی از بین می‌روند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با مد نظر قرار دادن مشکلات کشاورزان، تصریح کرد: این قشر زحمت کش همواره با خسارات ناشی از بروز حوادث و بلایای طبیعی دست و پنچه نرم می کنند و این امر موجب شده که بسیاری از کشاورزان برای گذران زندگیشان با مشکلات بی شماری روبرو باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه از تمامی ظرفیت های کشاورزی این حوزه انتخابیه استفاده نمی‌شود واین در حالی که با ایجاد صنایع تبدیلی می‌توانیم برای بسیاری از جوانان شهر میانه شغل ایجاد کنیم.

مددی افزود: بقاء و دوام فعالیت های تولیدی در بخش کشاورزی نیازمند حمایت های جدی دولت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش است زیرا صنعت کشاورزی به طور مداوم با بلایای طبیعی روبرو می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: فعالیت در بخش کشاورزی به علت اتکای زیاد به طبیعت و وابستگی آن به شرایط جوی و محیطی فعالیتی همراه با خطرپذیری به شمارمی‌آید؛ این در حالی است که افزایش شاخص اقتصادی این حوزه انتخابیه در گرو استفاده از منابع طبیعی است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز