کد خبر: ۷۰۶۷
۷۴۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

نشست خبری رییس جمهوری با رسانه ها

۱۳۹۱/۷/۱۲
۰۰:۳۱

 

 


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دكتر ˈمحمود احمدی نژادˈ این مطلب را در نشست خبری امروز (سه شنبه) خود با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ایران بیان كرد.

این خبرنگار كه سوال خود را از رییس جمهوری با این بیت شعر آغاز كرد ˈگفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم – چه بگویم كه غم از دل برود چون تو بیاییˈ، گفت: آقای رییس جمهوری! زمانی كه در جبهه مبارزه با استكبار و صهیونیسم بین الملل در نیویورك بودید، اتفاقات خاصی در كشور افتاد. همزمان با شروع سخنرانی شما در سازمان ملل مشاور مطبوعاتی شما را بازداشت كردند.

همه اینها بر ما گذشت و قبول كردیم؛ اما از یك اتهام نمی توانیم بگذریم و آن هم اتهام توهین به مولا و مقتدایمان حضرت امام خامنه ای است.

در این هنگام حاضران در نشست خبری صلوات فرستادند.

خبرنگار روزنامه ایران در ادامه گفت: آقای رییس جمهوری! شما و همه می دانند كه این مدت چه بر ما گذشت. از مجله خاتون بگیرید كه ما در آن از نظرات علما استفاده كرده بودیم و از هفت هزار سال نجابت زن ایرانی سخن گفته بودیم و از دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی استفاده كرده بودیم؛ اما ما را محارب و بی دین نامیدند و ما سكوت كردیم. بعد از آن به روزنامه ایران حمله شد، دوستان ما را كتك زدند و گاز اشك آور پرتاب كردند، اما ما باز هم سكوت كردیم؛ چون مصلحت بالاتری را می دیدیم.

این خبرنگار اضافه كرد: اما امروز به مشاور مطبوعاتی شما كه مثل خود شما به ولایتمداری مشهور است، اتهام توهین به ولایت فقیه می زنند؛ در صورتی كه ما هنوز متوجه نشده ایم كه این اتهام كجاست و ما نمی توانیم این را بپذیریم. هر چند ما حكم ساختارهای قانونی نظام مقدس جمهوری اسلامی را برچشم می گذاریم و بر همه اغیار ترجیح می دهیم؛ اما این سوال را از شما داریم كه با چه هدفی به شما و دولت شما انگ اهانت و توهین به ولایت فقیه می زنند؟

رییس جمهوری با قدردانی از این خبرنگار با خنده پاسخ داد: چرا از من این سوال را می پرسید؟ از كسانی كه این كار را كردند، بپرسید؛ البته اگر توانستید آنها را گیر بیاورید.

احمدی نژاد با اظهار تاسف از این موضوع گفت: لابد یك ضرورت خیلی مهمی بوده است كه در فاصله 10دقیقه مانده به سخنرانی رییس جمهوری در سازمان ملل، ایشان (جوانفكر) دستگیر شدند. به نظرم این كار خوبی نبود و حتما خودشان هم متوجه شدند كه این كارشان فایده نداشته است.

وی افزود: این موضوع به خبر اول تبدیل شد و ما در سازمان ملل به جای این كه باید جنایات صهیونیست ها و مستكبران را بیان می كردیم، باید پاسخ می دادیم كه در ایران چه خبر است. بعضی ها می گفتند كه در ایران چه خبر شده است؟ گویی كه در ایران همه چیز به هم ریخته است.

رییس جمهوری همچنین اظهار كرد: شاید بهتر بود كه حوصله می كردند و آن اتهامی هم كه به آن اشاره كردید، حتما' به آقای جوانفكر نمی چسبد. فكر می كنم این روش درستی نیست و اگر بنا باشد این روش در كشور باب شود خیلی بد خواهد شد.

احمدی نژاد تصریح كرد اتهام توهین به رهبری را در ایران كسی نمی پذیرد بالاخره یك مرزهایی وجود دارد؛ ملت ایران به خاطر ادب تاریخی و ایمانش و به خاطر فرهنگش همیشه این مرزها را محترم می شمارد.

وی همچنین گفت: بنده در حال پیگیری موضوع هستم و با كسانی هم كه باید در این باره صحبت كنم، حتما صحبت خواهم كرد.

رییس جمهوری اظهار كرد: حق آقای جوانفكر این نیست. فكر نمی كنیم كه این دستگیری به نفع كشور باشد.

احمدی ن‍ژاد در ادامه نشست خبری خود این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگاری كه پرسید ˈبا توجه به نزدیكی به انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، مشاور مطبوعاتی شما نیز بازداشت شده است؛ آیا این اتفاق، سنگ اندازی در راه دولت محسوب نمی شود؟ فشارها از جانب چه جناحی وارد می شود؟ˈ مطرح كرد.

وی تصریح كرد: هفت سال است كه در فشار هستیم كه در دو سال اخیر فشار بیشتر شده است. ما عادت كرده ایم در فشاری كه از زمین، هوا و دریا وجود دارد، زندگی كنیم.

احمدی نژاد درپاسخ به این سوال كه این فشارها از جانب چه جناحی وارد می شود؟ˈ گفت: من چنین برداشتی ندارم. بالاخره اتفاقی افتاده باید ببینیم كه چه بوده و حرف بزنیم و آن را حل كنیم.

وی خاطرنشان كرد: هرگز مساوات افراد در مقابل قانون را نقض می كنیم اما می گوییم حرف جوانفكر توهین به رهبر معظم انقلاب نبوده است، مجله خاتون مجله خلاف شرعی نبوده است.

رییس جمهوری ادامه داد: نظرات در این زمینه متفاوت است، دستگاه قضایی موظف است كه نظرات رهبر معظم انقلاب را در احكام شرعی اخذ كند. این نظر ما است.

احمدی نژاد یادآور شد: بالاخره در كشوری هستیم كه این قبیل مسایل در آن پیش می آید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز