کد خبر: ۷۱۹۵
۵۰۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

وضعیت درمان در برخی روستاها غیرقابل قبول است

۱۳۹۱/۷/۲۹
۰۰:۵۱


 

فرماندار میانه با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان در برخی از روستاهای میانه غیر قابل قبول است گفت: تعدادکثیری از بيماران روستاها برای درمان در شهر حضور یافته و موجب تراكم شديد بيمار در مراكز درماني شهر می شوند.
تقی خلفاپور روز پنج شنبه در جلسه ستاد بهداشت و درمان میانه بر ایجاد مراکز درمانی در روستاها و تامین تجهیزات و امکانات لازم برای درمانگاههای روستایی تاکید کرده خواستار شبانه روزی شدن درمانگاههای بخشهای تابعه میانه شد.
خلفاپور ضمن بر شمردن مشکلات بهداشتی و درمانی میانه ،هدف از برگزاری این جلسه را ارائه راهکار و اتخاذ تصمیم در خصوص معضلات بهداشتی و درمانی منطقه عنوان کرد.
وی در ادامه عمده ترین مشکلات بهداشتی و درمانی شهر میانه را نبود دستگاه CT اسکن،MRI و کمبود نیروی انسانی متخصص خواند.
در این جلسه محمدعلی مددی از وضعیت تاسف بار امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان میانه انتقاد کرد و گفت: عدم پرداخت حقوق ماهانه پرسنل بهداشت میانه، نبود دیالیز در بخش های میانه هیچ توجیهی نداشته ودر اسرع .وقت باید حل شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت:بحث بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) میانه، دغدغه اصلی میانه ایهاست که مردم امیدوارند با نظارت دانشگاه علوم پزشکی پیمانکار این بیمارستان هر چه زودتربازسازی آن را به اتمام برساند.
سید بهلول حسینی بر افزایش تجهیزات و امکانات بیشتر درمانی در بیمارستانهای دولتی تاکید کرده و خواستار ایجاد درمانگاه های شبانه روزی در بخشهای تابعه میانه شد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای به عدم حضور پزشکان متخصص و مجرب در میانه اشاره کرد و گفت: اعزام بیماران به تبریز ننگ آور است که نیازمند برنامه ریزی در راستای تامین افراد متخصص و امکانات وتجهیزات لازم است.
وی دولت را موظف به ارائه خدمات درمانی به مردم خواندو گفت:اگر در بیمارستانهای ما خدمات مطلوب درمانی ارائه شده و امکانات و تجهیزات لازم تامین گردد آن وقت می توان به ایجاد بخش خصوص نیز در کنار بخش دولتی اشاره کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز