کد خبر: ۷۱۹۹
۱۳۳۱ بازدید
۷ دیدگاه (۷ تایید شده)

وضعیت درمان در برخی روستاها غیرقابل قبول است

۱۳۹۱/۷/۲۹
۰۱:۰۰


 

فرماندار میانه با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان در برخی از روستاهای میانه غیر قابل قبول است گفت: تعدادکثیری از بيماران روستاها برای درمان در شهر حضور یافته و موجب تراكم شديد بيمار در مراكز درماني شهر می شوند.
تقی خلفاپور روز پنج شنبه در جلسه ستاد بهداشت و درمان میانه بر ایجاد مراکز درمانی در روستاها و تامین تجهیزات و امکانات لازم برای درمانگاههای روستایی تاکید کرده خواستار شبانه روزی شدن درمانگاههای بخشهای تابعه میانه شد.
خلفاپور ضمن بر شمردن مشکلات بهداشتی و درمانی میانه ،هدف از برگزاری این جلسه را ارائه راهکار و اتخاذ تصمیم در خصوص معضلات بهداشتی و درمانی منطقه عنوان کرد.
وی در ادامه عمده ترین مشکلات بهداشتی و درمانی شهر میانه را نبود دستگاه CT اسکن،MRI و کمبود نیروی انسانی متخصص خواند.
در این جلسه محمدعلی مددی از وضعیت تاسف بار امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان میانه انتقاد کرد و گفت: عدم پرداخت حقوق ماهانه پرسنل بهداشت میانه، نبود دیالیز در بخش های میانه هیچ توجیهی نداشته ودر اسرع .وقت باید حل شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت:بحث بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) میانه، دغدغه اصلی میانه ایهاست که مردم امیدوارند با نظارت دانشگاه علوم پزشکی پیمانکار این بیمارستان هر چه زودتربازسازی آن را به اتمام برساند.
سید بهلول حسینی بر افزایش تجهیزات و امکانات بیشتر درمانی در بیمارستانهای دولتی تاکید کرده و خواستار ایجاد درمانگاه های شبانه روزی در بخشهای تابعه میانه شد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای به عدم حضور پزشکان متخصص و مجرب در میانه اشاره کرد و گفت: اعزام بیماران به تبریز ننگ آور است که نیازمند برنامه ریزی در راستای تامین افراد متخصص و امکانات وتجهیزات لازم است.
وی دولت را موظف به ارائه خدمات درمانی به مردم خواندو گفت:اگر در بیمارستانهای ما خدمات مطلوب درمانی ارائه شده و امکانات و تجهیزات لازم تامین گردد آن وقت می توان به ایجاد بخش خصوص نیز در کنار بخش دولتی اشاره کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۸/۱ ۱۶:۰۶
جناب آقای صادقی
با سلام و احترام
نظر جنابعالی متینن است ولی ارتباطی بین رادیو دارو و عدم انجام وظیفه مسئولین محترم مرتبط با موضوع نوشته وجود ندارد. لطفا ما را با این عزیزان مقایسه نفرمایید.
[quote name="بابک صادقی"]من تعجب می کنم زمانی که مدعی دستیابی به رادیوداروها و پرتاب موشک و ماهواره و سایر فن آوری های نوین هستیم ، چرا باید وضعیت بهداشت و درمان این چنین وخیم باشد ؟ با این وضع باید به مردم بگوییم مریض نشوند ![/quote]
۹۱/۷/۳۰ ۱۶:۰۴
من تعجب می کنم زمانی که مدعی دستیابی به رادیوداروها و پرتاب موشک و ماهواره و سایر فن آوری های نوین هستیم ، چرا باید وضعیت بهداشت و درمان این چنین وخیم باشد ؟ با این وضع باید به مردم بگوییم مریض نشوند !
۹۱/۷/۳۰ ۱۵:۰۸
[quote name="مسلمان"]واقعا ننگ آور است در دنیای متمدن و پیشرفته امروزی شهرستان میانه از نظر امکانات پزشکی صفر باشد . هر چی امکانات است در تبریز . مراغه و مرند می باشد.[/quote]
با سلام در میانه امکانات صفر نبوده بلکه نیاز به شاید نوسازی ویا ارتقای نیاز دارد که در برنامه دست اندرکاران هست ولی بر اساس برنامه زمان بندی و بر اساس منابع مالی موجود.
۹۱/۷/۳۰ ۰۵:۲۹
دریروز یکی از پزشکان شیفت حاضر در اورژانس بیمارستان امام میانه که مشغول شکستن گردو و تخمه بود بدلیل ناراحتی جسمانی شدید بچه یکی از همشهریان چنان با اخم و تخم و داد و هوار !! بیمارستان را روی سرش گذاشته بود که بیچاره صاحب مریض (بدلیل انتساب فامیلی این آقای ناپزشکان!!! به یکی از مسئولین شهر که در اواخر هفته در میانه حضور موقتی دارند) از ابراز درد خود منصرف شد جالب اینکه دکترنمای مذکور انواع توهینها را نیز نسبت به ایثارگران و مسئولین نمود! چون فامیل آن آقا هست نباید برخوردی صورت بگیرد؟؟؟
ضمنا طبق شنیده ها جمعی از شاهدین با حضور در حراست بهداشت و درمان میانه نسبت به تنظیم شکایتی بر علیه این دکترنمای سواستفاه کننده از موقعیت فامیلی با ... تحویل مسئولین بهداشت و درمان میانه نموده اند
۹۱/۷/۲۹ ۱۵:۱۰
واقعا ننگ آور است در دنیای متمدن و پیشرفته امروزی شهرستان میانه از نظر امکانات پزشکی صفر باشد . هر چی امکانات است در تبریز . مراغه و مرند می باشد.
۹۱/۷/۲۹ ۱۱:۳۶
دیالیز در بیمارستان بایستی باشه نه در بخشهای شهرستان/
۹۱/۷/۲۸ ۱۹:۳۶
[quote]وضعیت بهداشت و درمان در برخی از روستاهای میانه غیر قابل قبول است [/quote]

نه اینکه وضعیت بهداشت و درمان در شهر خیلی قابل قبول است .

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز