کد خبر: ۷۲۰۳
۱۳۱۱ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

امام جمعه مهربان:

خواسته عموم اهالی مهربان شهرستان شدن آن است

۱۳۹۱/۷/۲۹
۱۷:۱۱

خبرگزاری فارس: امام جمعه مهربان گفت: خواسته عموم اهالی بخش مهربان شهرستان شدن این منطقه است.

خبرگزاری فارس: خواسته عموم اهالی بخش مهربان شهرستان شدن این منطقه است

 

به گزارش خبرگزاری فارس از مهربان، حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهربان، ضمن سفارش خویش و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به سفر پر خیر و برکت مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌العظمی امام خامنه‌ای به استان خراسان‌شمالی اشاره کرد و افزود: استقبال گسترده مردم خراسان‌شمالی از مقام معظم رهبری و اشتیاق مردم نسبت به معظم‌له نشان می‌دهد که ارادت و عشق آنان به رهبری روز به روز در حال فزونی است و استقبال پرشور و خودجوش مردم خراسان‌شمالی از رهبر معظم انقلاب، هوشمندی، ولایتمداری و اسلام‌خواهی ملت ایران را به جهانیان ثابت کرد.

امام جمعه مهربان اظهار کرد: در دنیای مدرن امروز که دشمنان با تمام توان بر علیه مرجعیت، روحانیت و رهبری تبلیغ می‌‌کنند استقبال از مقام معظم رهبری در سفرهای استانی ایشان به ویژه سفر اخیر به استان خراسان‌شمالی،  جایگاه زعامت دینی و رهبری نظام و محبوب بودنش در قلوب مردم کشورمان را به تصویر کشید.

جلیلی با تبریک پیشاپیش عید سعید قربان و ایام تشریق با اشاره هتاکی‌های صورت گرفته بر علیه پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد: حج امسال فرصتی است برای تقویت روحیه اتحاد، همگرایی و صف‌بندی مسلمانان علیه استکبار که امید است حج امسال به نحو احسن و در مفهوم کامل حج محمدی(ص) برگزار شود.

خطیب جمعه مهربان حج را نماد کامل روح توحید در عبادات و برائت از بت‌پرستی با مصادیق مختلف در هر زمان عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود که نمود کامل تولی و تبری در حج متجلی شود.

امام جمعه مهربان با گرامیداشت 29 مهرماه روز صادرات تاکید کرد: تحریم نفت به طور یقین یک فرصت تاریخی برای رهایی از اقتصاد تک‌محصولی وابسته به نفت است.

جلیلی با اشاره به 6 ذی‌الحجه جمعه خونین مکه، شهادت مظلومانه زائران خانه خدا در مکه مکرمه به دستور آمریکا و آل‌سعود اظهار کرد: حرمت حرم امن الهی در روز جمعه در ایام مبارک حج، در ماه حرام شکسته شد و آثار خشم امام خمینی (ره) از این جسارت و اندوه عمیق ایشان از اینکه مصالح امت اسلامی و شرایط جهان اسلام مانع از اقدام عمومی می‎شد، تا روزهای آخر عمر امام در کلام و پیامش آشکار بود.

خطیب جمعه مهربان با بازخوانی فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) در این خصوص اظهار کرد: ادب حج، برادرى و ایجاد محبت و وحدت است، فرصت ایجاد وحدت بین ملت‌هاى اسلامى و شعوب اسلامى، فقط در حج فراهم مى‌شود. این همه انسان از اقصى نقاط عالم، همه به عشق کعبه، به عشق مرقد پیغمبر، به عشق ذکر الهى، به عشق طواف و سعى، خود را به آن جا رسانده‌اند؛ این فرصتِ برادرى، مغتنم است.

امام جمعه مهربان با اشاره به روز عرفه گفت: عرفه روز نیایش و راز و نیاز با خداوند است و شب و روز عرفه به اندازه شب‌های قدر ارزش و منزلت دارد و در اهمیت دعا و نیایش این روز گفته شده است: که اگر روزه مانع خواندن دعا و نیایش شود، بهتر است روزه نگیرید.

جلیلی در ادامه خطبه دوم به اعتراض و افشاگری حضرت امام خمینی (ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون در سال 1342 هجری شمسی اشاره کرد و افزود: طرح مصونیت نظامیان و مستشاران آمریکایی در کشورهای دیگر از دهه 1950 به صورت قراردادهای دو جانبه به اجرا در آمده بود که به موجب آن حق قضاوت درباره نظامیان آمریکایی که در کشورهای طرف قرارداد مرتکب جرم می‌شدند با استناد به قوانین معمول در هر دو کشور به اجرا درمی‌آمد، اما آنچه در ایران اتفاق افتاد با این قراردادها مطابقت نداشت و کاملاً خلاف روال تصویب شده بود.

خطیب جمعه مهربان اظهار کرد: به موجب قانونی که در 12 مهر سال 1343 با قید دو فوریت توسط اکثریت قاطع مجلس شورای ملی (62 رای از 70 نماینده) به تصویب رسید، دولت ایران حق رسیدگی به جرائم پرسنل نظامی آمریکا را در قلمرو خود نداشت و قرارداد ایران و آمریکا از لحاظ یک‌طرفه بودن منحصر به فرد بود و استقلال و حاکمیت سیاسی و قضایی ایران را نقض می‌کرد.

امام جمعه مهربان به اقدام‌های رژیم دست‌نشانده پهلوی در سانسور شدید و کنترل رسانه‌ها در ارتباط با لایحه کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: رژیم دست‌نشانده پهلوی مثل هر رژیم وابسته و خودفروخته و جدا افتاده از مردم در اقدامات و سیاستگذاری‌ها و انعقاد قراردادها رضایت اربابان خارجی خود را در نظر داشت و در تصویب لایحه کاپیتولاسیون با اعمال سانسور شدید و کنترل رسانه‌ها تلاش می‌کرد، این خیانت تازه و سند بردگی ملت ایران به گوش مردم و عالمان و منتقدان نرسد و این اقدام توهین‌آمیز را مخفیانه انجام دهد.

امام جمعه مهربان با تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی فرماندار شهرستان سراب، ارتقاء هر منطقه را موجب رشد، توسعه و آبادانی بیشتر آن منطقه عنوان کرد و خطاب به فرماندار شهرستان سراب تاکید کرد: خواسته عموم اهالی بخش مهربان شهرستان شدن این منطقه است.

جلیلی از مسئولان ذیربط خواست که در ارتقای بخش مهربان به فرمانداری جدیت و مساعدت کنند تا این خواسته عموم اهالی هر چه زودتر تحقق یابد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۷/۲۹ ۱۵:۰۷
مسئول واقعی یعنی این ، که خواسته مردم بخش مهربان را با صراحت بیان می کند . ممنون امام جمعه محترم بخش مربان

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز