کد خبر: ۷۳۰۲
۱۰۱۷ بازدید
۱ دیدگاه

نرخ جدید بیکاری استان ها اعلام شد

۹۱/۸/۹
۱۸:۲۷
نصر نیوز: بررسی جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت تغییرات نرخ بیکاری کشور در استان های مختلف در تابستان امسال نشان می دهد استان آذربایجان شرقی با نرخ بیکاری 14.8 درصد در زمره استان های با نرخ بیکاری بالا قرار دارد.به گزارش نصر نیوز، بر اساس آمار تابستان امسال نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی نسبت به بهار امسال افزایشی 2.2 درصدی نشان می دهد که این افزایش بالاتر از میانگین کشوری است.

این گزارش حاکی است، نرخ بیکاری در بهار امسال در آذربایجان شرقی 12.6 درصد بود که در تابستان به 14.8 درصد افزایش یافته است بر همین اساس ماینگین نرخ بیکاری در کشور نیز از 12.9 به 12.4 درصد کاهش نشان می دهد.
بررسی جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت تغییرات نرخ بیکاری کشور در استان های مختلف در تابستان امسال نشان می دهد استان فارس با 21.2 درصد و استان لرستان نیز با 20.5 درصد؛ بالاترین نرخ بیکاری را در کل کشور دارند. استان خراسان جنوبی با 6.3 درصد و سمنان نیز با 7.2 درصد؛ کمترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور داشته اند.

وضعیت تغییرات نرخ بیکاری کشور

برای مشاهده جدول فوق در ابعاد بزرگتر روی آن کلیک نمایید.

با ثبت بیکاری 3 میلیون و 23هزارنفری در تابستان امسال، تغییرات نرخ بیکاری استانها نشان می دهد که بیکاری در 11 استان کمتر از 10 درصد و در 20 استان نیز دورقمی است.
بررسی جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت تغییرات نرخ بیکاری کشور در استانهای مختلف در تابستان امسال نشان می دهد که استان فارس با 21.2 درصد و استان لرستان نیز با 20.5 درصد؛ بالاترین نرخ بیکاری را در کل کشور دارند.
بر پایه این گزاش، استان خراسان جنوبی با 6.3 درصد و سمنان نیز با 7.2 درصد؛ کمترین نرخ بیکاری را در بین استان های کشور داشته اند.
همچنین استان‌های آذربایجان غربی با 8.6 درصد، خراسان رضوی با 8.4، خراسان شمالی با 9.3 درصد و کرمان با 8.2، گلستان 9.3، مازندران 8.7، مرکزی 8.9، همدان 8.7 و در نهایت یزد با 9.7 درصد؛ بهترین وضعیت بیکاری را در بین 31 استان کشور دارا هستند.
باید استان های آذربایجان شرقی با 14.8 درصد، ایلام 14.1 درصد، کرمانشاه 14.1 درصد، کهکیلویه و بویراحمد 15.9، گیلان 14.8 درصد و اردبیل با 13.6، بوشهر 13.7 و خوزستان با 13.2 درصد را به همراه زنجان با 13.6 درصد بیکاری؛ از استان های با نرخ بیکاری بالا یاد کرد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۸/۱۲ ۲۱:۴۲
واقعا این امار صحت دارد ؟. این استانها در کدام کشور قرار دارد ؟. خوش بحال مردم ان استانها . این امار از امارهای زمان انتخابات نیست ؟
امروز اشتباهی چاپ شده باشد . شما راست میگید بر . . ./

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز