کد خبر: ۷۵۶۱
۷۵۲ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ترمینال ها در حوزه مدیریت شهری غریب هستند

۱۳۹۱/۹/۸
۱۷:۴۵

 مدیرکل و نقل و پایانه‌های آذربایجان شرقی گفت: علی رغم اینکه قانون ترمینال ها بخشی درآمد زا برای شهرداری ها می باشند ولی ترمینال ها در حوزه مدیریت شهری غریب هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجانشرقی، جواد هدایتی با ارایه گزارشی از وضعیت پایانه‌های مسافری استان، بر فعال‌سازی شوراهای ترافیک شهرستان‌ها برای ساماندهی و مدیریت ترمینال‌ها و تشکیل کارگروه نظارت بر ترمینال‌های مسافری استان تاکید کرد.
وی با بیان اینکه شهرداری های شهر های بالای 50 هزار نفر می توانند نسبت به احداث ترمینال ها اقدام کنند، افزود: بر اساس قاون مصوبه 1372احداث پایانه های مسافرتی بر عهده شهرداری های سراسر کشور قرار گرفته است.

وی در تشریح اهمیت ترمینال ها و پایانه های شهری ادامه داد: ترمینال ها حلقه اتصال سفر های درون شهری و برون شهری است .

وی افزود: در یک کلمه پایانه های شهری ویترین مدیریت شهری در هر شهری است چرا که مسافر اولین چیزی در اولین برخورد نسبت به یک شهری می بیند ترمینال است.

مدیر کل راه و ترابری استان تاکید کرد: از عوامل موثر در اثربخشی ترمینال ها مکان یابی و جانمایی درست عناصر، آراستگی داخلی پایانه ها، تنوع و کیفیت مورد نیاز مسافران می باشد.

وی ادامه داد: در بحث مکان یابی صحیح ترمینال باید توجه کافی داشت تا مردم رغبت مراجعه به این مکان ها را داشته باشند و این میسر نمی شود مگر در صورتی که این مکان ها دسترسی سهلی به معابر اصلی و شریانی شهر داشته باشند.

هدایتی با بیان اینکه باید ترمینال را به عنوان مکان های زاید شهری ندانیم، افزود: فاصله زیاد ترمینال از خود شهر از عوامل بی رغبتی مردم به این مکان هاست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز