کد خبر: ۷۵۷۱
۱۱۹۵ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

افزایش مصوبات غیرقانونی توسط شوراها

۱۳۹۱/۹/۸
۱۸:۰۶

 

 به گفته مدیركل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی مصوبات غیر قانونی توسط شوراهای اسلامی شهر در هفته های اخیر روند صعودی به خود گرفته است.

مرتضی موحدنیا روز چهارشنبه در جمع شهرداران استان، افزود: با توجه به نزدیك شدن زمان انتخابات دوره چهارم شوراهای اسلامی شهر چنین به نظر می رسد كه اعضای این شوراها در صدد تحمیل نظرات غیرقانونی خود هستند.

وی از شهرداران استان درخواست كرد دقت نظر و بررسی كامل و جامع درباره مصوبات شوراهای اسلامی از خود نشان دهند.

موحدنیا اضافه كرد: شهرداری های استان در این رابطه اگر با مشكلاتی مواجه باشند لازم است رونوشت مصوبات غیرقانونی و بحث برانگیز را به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ارسال كنند.

وی گفت: در این صورت لغو و یا ابطال مصوبات غیر قانونی به راحتی و بدون بروز مسایل حاشیه ای صورت می گیرد.

رییس شوراهای اسلامی استان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: تمام مصوبات شوراهای اسلامی شهرها قانونی بوده و هیچ گونه مصوبه غیر قانونی نداریم.

محمد حسین منافی در پاسخ به برخی اظهارنظرها مبنی برغیر قانونی بودن برخی مصوبات شوراها، افزود: چنین اظهار نظری خلاف واقعیت است چرا كه شورای استان و فرمانداری ها بر تمام مصوبات شوراها نظارت كرده و برتطبیق مصوبات با قانون كاملا اشراف دارند .

وی اظهاركرد: شوراهای اسلامی شهر موظف اند تمام مصوبات خود را برای بررسی قانونی به شورای استان، فرمانداری ها و دستگاه های ذیصلاح كه مصوبات در ارتباط با آنها هستند ارجاع دهند.

رییس شوراهای اسلامی استان خاطرنشان كرد: مصوبات شوراها تا 14 روز در فرمانداری ها و دستگاه های مرتبط قابل رسیدگی بوده و چنانچه در این مدت اعتراضی بر مصوبه ای نشد بلافاصله ابلاغ و لازم الاجراست.

منافی گفت: در صورتی كه مصوبه ای خلاف قانون باشد در كمیته تطبیق مصوبات شورای استان به آن رسیدگی و مصوبه اصلاح شده و قابل تجدید نظر است.

وی اضافه كرد: حتی چنانچه مصوبه ای به شهرداری ابلاغ شد و شهرداری آن را غیرقانونی تشخیص داد می تواند به صورت كتبی با ارایه دلایل به شورا ارسال و مصوبه باردیگر در شورا بررسی كارشناسی شده و رفع نواقص می شود.

منافی با اشاره به اینكه طبق قانون شوراها نماد مردم و برخاسته از بطن مردم هستند از تمام دستگاه های اجرایی و مسوولین خواست از تمام ظرفیت های شوراها استفاده و با آنها نهایت همكاری را بكنند تا هم شوراها جایگاه حقیقی خود را یافته و هم كشور در مسیر توسعه قرار بگیرد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۹/۹ ۱۸:۴۰
ارزو میکنم هرچه زودتر شوراهای شهر را تعطیل کنند که هیچ خیری از این شورای شهر ندیده ایم

اخبار روز