کد خبر: ۷۵۹۰
۶۶۸ بازدید
۰ دیدگاه

وضعیت حجم مخزن آب سد های استان

۹۱/۹/۱۱
۱۸:۰۹

 

 

ارسلان هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: آذربایجان شرقی امسال 807.4 میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته هزار و 199.8 میلیون متر مکعب بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 سد در این استان مورد بهره برداری قرار می گیرد اظهار داشت: سد های ارس، خدا آفرین و آیدوغموش بیشترین میزان ذخیره آب در آنها صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی ادامه داد: به دلیل کاهش میزان بارندگی در استان آذربایجان شرقی و تاثیر آن در جریان رودخانه ها درایستگاه های مبنا آب پشت سدها نسبت به سال گذشته 392.4 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

هاشمی ابراز داشت: متوسط بارندگی دراز مدت آذربایجان شرقی برای شش ماه اول امسال حدود 148 میلی متر است که این میزان نسبت به سال گذشته 43.6 میلی متر کاهش یافته است.

وی همچنین از افزود: مجموع بارندگی شش ماهه اول سال جاری حدود 168.7 میلی متر است که نسبت به مجموع میزان بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش داشته است.

هاشمی همچنین گفت: حجم جریان هفت ماه اول امسال حدود 302 میلیون متر مکعب است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش و در مقایسه با مدت مشابه دراز مدت حدود 14 درصد کاهش دارد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز