کد خبر: ۷۸۰۵۰
۵۷۵ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

گلیم فشرده بافت شهرستان میانه صاحب برند شد +تصویر

۱۳۹۶/۹/۸
۰۹:۳۲

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از ثبت گلیم فشرده بافت بانوی هنرمند صنایع‌دستی شهرستان میانه به اسم تجاری «قافلان کوه» خبر داد.

«فرشاد به آفرین» با اعلام این خبر افزود: «زهرا محمدی»، هنرمند توانمند صنایع‌دستی با تلاش‌ها و پیگیری‌های شخصی خویش در یک سال اخیر توانست برند تولیدات خود را به ثبت رسانده و گواهی و لوگوی مربوطه را از شرکت ثبت علائم تجاری کشور دریافت کند. 

وی گفت: طراحی و تجاری‌سازی نیاز رشد و توسعه صنایع‌دستی به ویژه در شهرستان‌ها است. حمایت از خلاقیت هنرمندان مقوله مهمی است که می‌تواند صنایع‌دستی در شهرستان‌ها را رونق ‌بخشد. 

به آفرین در ادامه در خصوص نحوه بافت ابداعی این گلیم تشریح کرد: این بانوی هنرمند صنایع‌دستی استان با ابداع نحوه فشرده بافت و حذف شیارها موجود در میان بافت‌ها، توانسته به ساختاری منسجم چون بافت فرش دست یابد که این امر استحکام و کیفیت گلیم را دوچندان کرده است. 

وی با تأکید بر اهمیت تجاری‌سازی و برندینگ خاطرنشان کرد: در راستای ارج نهادن بر تلاش‌های هنرمندان در مسیر توسعه و رشد صنایع‌دستی استان، ثبت و معرفی این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی بهترین راهکار برای راه‌اندازی بازار کسب و کار در این صنعت است. 

 معاون صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی گفت: استان آذربایجان‌شرقی دارای ظرفیت بی‌نظیری با دارا بودن 80  رشته صنایع‌دستی است. اگر به دنبال عرضه و معرفی محصولات خود در بازارهای بین‌المللی هستیم  باید آثار صنایع‌دستی برندسازی شوند. 

به آفرین یادآور شد: این حرکت خود نقطه آغازی برای حرکت به فکرها و ایده‌های نو در حوزه صنایع‌دستی است و امیدواریم دیگر هنرمندان و صنعت‌گران استان نیز در این راستا بیشتر تلاش کنند و تا با بروزرسانی و خلق آثار نو برگرفته از فکرهای خلاق، شاهد رشد بیشتری نسبت به قبل در حوزه صنایع‌دستی باشیم./ایسنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۹/۸ ۱۱:۵۴

آفرین به این بانوی کارآفرین و پر از پشتکار
امیدواریم با اینکار اشتغالزایی فراوانی ایجاد شود فرش و قالیبافی تبریز برای بیش از ۳۵۰هزار نفر اشتغالزایی ایجاد کرده امیدوارم به جایگاهی برسید که به اشتغالی بالا در شهرستان دست یابید امیاست با پیگیریهای شما کارگاههایی راه اندازی شود که جمع کثیری از بیکاران در آنجا مشغول به کار شوندامیدواریم تحت حمایت ارگانهای دولتی مثل فرمانداری و اداره کار واقع شود

۹۶/۹/۸ ۱۱:۰۹

یاشاسین بو خانیمی، باش اوجا اولسونلار

اخبار روز