کد خبر: ۷۹۳۶۳
۱۲۸۸ بازدید
۴ دیدگاه

بخشش زندانی محکوم به اعدام بعد از ۱۷ سال در میانه +تصاویر

۹۶/۱۰/۲۵
۱۲:۰۵

زندانی به نام ح-خ که ۱۷ سال به جرم قتل نفس محکوم به قصاص بود با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد گردید .

به گزارش صدای میانه به نقل از اداره کل زندانهای استان زندانی به نام ح-خ که ۱۷ سال به جرم قتل نفس محکوم به قصاص گردیده و در زندان محبوس بود با اخذ رضایت از اولیای دم از زندان آزاد گردید .

سلیمانی ، رئیس زندان میانه گفت : در راستای سیاستهای سازمانی و دستورالعمل های واصله مبنی کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شکات ، اقدامات لازم در خصوص فراهم نمودن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانی محکوم به قصاص ، انجام شد .

وی افزود :این گذشت و اعلام رضایت بصورت خیرخواهانه و بدون دریافت هیچ وجهی  بعد از ۱۷ سال از وقوع جرم منجر به آزادی زندانی ح-خ از زندان و بازگشت وی به آغوش خانواده و جامعه گردید .

در ادامه رئیس زندان میانه در حضور اولیای دم و حاضرین با اشاره به آیه (( ومن احیاها فکانما احیالناس جمیعا )) و بیانات ائمه معصومین (ع) مبنی بر فضیلت گذشت و عفو گفت : این عمل خیرخواهانه نزد خداوند منان بسیار ارزشمند میباشد و پاداشی بس بسیار والا در بردارد .

وی افزود : آموزه های دینی ما به ترویج فرهنگ عفو ، گذشت و آثار آن تاکید فراوان کرده تا جائی که امیرالمومنین (ع) در حدیثی فرموده اند : لذتی که در بخشش وجود دارد در انتقام نیست  .

ایشان  در پایان از مساعدت های مسئولین قضائی علی الخصوص دادستان شهرستان ، همکاران زندان  و سایر معتمدین شهر خصوصاً اقدام ارزنده اولیای دم که در نهایت صبر و بزرگواری بدون هیچگونه چشم داشت ،  به جهت همکاری در زمینه رضایت و آزادسازی زندانی محکوم به قصاص  ، تقدیر و تشکر نمود .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۵ ۲۱:۳۴

بایستی از ریاست معزز ، فعال و مدبر زندان میانه،جناب سلیمانی، که واقعا حضورشان غنیمتی ارزشمند برای شهرمان است تقدیر و تشکر نماییم.رشد از این دست کارهای عمیق انسانی و اجتماعی و فرهنگی از زمان حضور ایشان در ریاست زندان میانه قابل ملاحظه و ستایش است.و انشالله با توجه به شناختی که از ایشان قبل از حضورشان درمیانه دارم شاهد رشد و شکوفایی این گونه فعالیتهایی انسانی و اجتماعی خواهیم بود.انشالله موفق باشند و خداوند برادر شهیدشان را رحمت و قرین شهدای کربلا فرماید.

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۷:۳۹

خیلی خوب گفتید میانه هیچ فرقی نکرده !فقط بهش میگیم ازادراه منحرف شده. مگرنه میانه همه چیش سرجاشه. تازه میگیم قطار پردیس هم دیگر نداریم. کلا خودش میانه ببینه فکر کنم میفهمه میانه بدتر هم شده

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۵:۲۸

مهم اینه با خود میانه می تونه تطبیق بده ،چون آنچنان تغییری نکرده ،فقط اون سال کلنگ راه آهن میانه - تبریز زمین زده شده ،شاید امسال یک بخشی از آن افتتاح بشه و در چند جای شهر هم آپارتمان اضافه شده.

در ضمن آن زمان خاتمی رییس جمهور بود.

۹۶/۱۰/۲۵ ۱۴:۵۶

بعد 17 سال میاد بیرون. به نظرتون با دیدن این همه تغییر میتونه به زندگی برکرده؟ وقتی میرفته تو زندان رفسنجانی رئیس جمهور بوده الان چی؟ وقتی میرفته تو نون 2 ریال بوده الان چی؟ فکر نکنم بتونه خودش رو تطبیق بده

اخبار روز