کد خبر: ۸۰۱۵
۴۸۸ بازدید
۰ دیدگاه

گزارش نماینده مردم ورزقان از جلسه دیروز

۹۱/۱۰/۲۵
۲۲:۳۳نماینده مردم ورزقان در مجلس، با اشاره به جلسه شب گذشته مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با رییس جمهور، گفت: در این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات استان، نیمه‌کار ماندن پروژه‌های عمرانی، زلزله اهر، هریس و ورزقان و اقداماتی که دولت باید انجام بدهد صحبت شد.

الله‌ورودی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در این جلسه پیرامون زیرساخت‌های مورد نیاز استان در شهرهای مختلف و تسریع در ساخت و ساز شهرستان‌های زلزله‌زده و همچنین اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها صحبت شد، رییس‌جمهور به مسوولان مربوطه دستورات لازم را داد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تسریع در احداث کارخانجات مس سونگون که از مصوبات سفرهای استانی است را مورد اشاره قرار داد و افزود: پس از مطرح شدن مسائل مختلف در خصوص عدم احداث کارخانجات مس سونگون قرار شد رییس جمهور به صورت ویژه با مدیرعامل شرکت مس سونگون صحبت کند.

وی راه‌آهن سریع‌السیر تبریز- تهران و راه‌آهن تبریز- میانه را از دیگر پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره عنوان کرد و افزود: در این جلسه اعضای مجمع خواستار تسریع در احداث دو پروژه بزرگ خط آهن در تبریز شدند. همچنین در خصوص لزوم تسریع در آب‌رسانی به دریاچه ارومیه نیز تاکیدات زیادی شد.

دهقانی افزود: در خصوص اختصاص اعتبارات متروی تبریز نیز مباحث متعددی مطرح شد که دوستان درخواست داشتند با به بهره‌برداری رسیدن از فاز اول این پروژه شهری که 7 کیلومتر طول آن است به کاهش بار ترافیکی شهر تبریز کمک شود.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اختصاص منابع مورد نیاز برای احداث سدها و پایاب‌ سدها و همچنین احداث بزرگراه تبریز- نوردوز را از جمله خواسته‌های اعضای مجمع نمایندگان استان عنوان کرد و افزود: دوستان در این جلسه درخواست کردند تا تبریز به شهر نوردوز که در نوار مرزی ایران و ارمنستان است متصل شود بنابراین برای این کار لازم است بزرگراه تبریز- خواجه- ورزقان- کاروان- نوردوز احداث شود. هم چنین اعضای مجمع درخواست داشتند تا سایر بزرگراه‌ها به مرز بازرگان و شهر میانه نیز احداث شود.

وی ارزیابی فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و تصمیمات کلی دولت برای اجرای فاز دوم این قانون را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه برشمرد و افزود: براساس مصوبه مجلس 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی باید به بخش‌های تولید و صنعت اختصاص یابد. در این جلسه درباره صنایع تولیدی و همچنین تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کوچک صحبت شد و بر ضرورت پرداخت 6هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش این بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی تاکید شد و رییس‌جمهور به رییس صندوق توسعه ملی دستور داد تا آخر هفته منابع مورد نیاز برای اجرای این مصوبه مجلس را اختصاص دهد.

نماینده مردم ورزقان افزود: هزاران پرونده صنعتی به تایید صندوق توسعه ملی رسیده و این صندوق به بانک مرکزی اعلام کرده است که این پرونده‌ها را به بانکهای عامل جهت دریافت منابع معرفی کنند.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز