کد خبر: ۸۰۵۲
۶۱۳ بازدید
۱ دیدگاه

تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

۹۱/۱۰/۲۷
۱۷:۴۷
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد جهانگیرزاده ،تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور امروز -چهارشنبه ۲۷ دی- را به شرح زیر در صحن علنی مجلس قرائت کرد:

بهمنی نماینده سراب به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص تسریع در حل مشکلات معلولان و تأمین نیازهای اولیه مددجویان کشور تذکر داد.

احمدی لاشکی و حسینی نمایندگان نوشهر و قائم شهر خواستار توضیح وزیر راه و شهرسازی در خصوص علت عدم اجرای طرح عملیات ترمیم آسفالت جاده چالوس ـ مرزن‌آباد شدند.

حیدری طبیب نماینده کرمانشاه به وزیر نیرو پیرامون تسریع در حل مشکلات ناشی از فرسودگی شبکه توزیع برق منطقه کرمانشاه تذکر داد.

موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور در خصوص تسریع در اجرای ماده ۱۳ قانون حمایت از آزادگان، به وزیر راه و شهرسازی پیرامون تسریع در تأمین اعتبار لازم به منظور ترمیم جاده‌های روستاهای فلاورجان تذکر داد و خواستار توضیح وزیر ورزش و امور جوانان در خصوص علت کناره‌گیری محمد بنا از سرمربیگری تیم‌ ملی کشتی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و توضیح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت عدم حمایت از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان شد.

اسفنانی نماینده فریدن به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تسریع در اجرای طرح راه‌آهن اصفهان ـ فریدن ـ ازنا و تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تسریع در پرداخت سرانه مدارس شبانه‌روزی حوزه فریدن ـ شادگان و فریدون‌شهر تذکر داد.

بیگلری نماینده سقز به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تسریع در ایجاد دانشکده کشاورزی سقز تذکر داد.

حسینی نماینده قصر شیرین خواستار توضیح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص علت عدم اجرای بند ج ماده ۴۴ قانون برنامه در زمینه تأمین معیشت و پوشش بودجه‌ای رزمندگان معسر و به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیرامون تسریع در پرداخت مطالبات رزمندگان بسیجی بالای یک سال سابقه خدمت تذکر داد.

پشنگ نماینده خاش به وزرای کشور و نفت در خصوص تسریع در تأمین سوخت مورد نیاز مردم منطقه خاش تذکر داد.

کارخانه نماینده مردم تهران به وزرای کشور، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت پیرامون تسریع به دسترسی اقشار به کالاهای اساسی با قیمت تمام شده و به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون اعطای امتیازات ترجیحی به اساتید و دانشجویان دارای طرح‌های قابل اجرا در صنعت تذکر داد.

مددی نماینده میانه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون تاأیس شعبه انجمن آثار و مفاخر در استان آذربایجان شرقی تذکر داد.

شکرخدا موسوی نماینده اهواز به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در خصوص سوء مدیریت در بخش معاونت خدمات درمانی تأمین اجتماعی استان خوزستان و مشکلات ناشی از این سوء مدیریت و تسریع در احداث و تکمیل بیمارستان امیرکبیر اهواز که به مدت ۷ سال است که به دلیل فرسودگی تخریب شده تذکر داد.

ایرانپور نماینده مبارکه به وزرای صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص لزوم توجه بیشتر به اشتغالزایی در شهرستان صنعتی مبارکه، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص لزوم توجه بیشتر در حل مشکلات مطبوعات کشور و به وزیر ورزش و امور جوانان پیرامون لزوم توجه بیشتر به باشگاه‌های ورزش شهرستانی تذکر داد.

جوکار نماینده یزد به وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعیین تکلیف آزادراه نطنز ـ یزد ـ سیرجان و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تعیین وضعیت مدیریت اداره کل حج و زیارت استان تذکر داد.

بهمنی نماینده سراب به وزیر راه و شهرسازی پیرامون تسریع در روند اجرای پروژه‌های شهرستانی اعم از راه‌ها و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی تذکر داد.

ندیمی نماینده لاهیجان به وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی پیرامون پیگیری نیازهای بخش صنعت و معدن و کشاورزی در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و توزیع کالاهای اساسی تولید داخل همچون چای و برنج در میان اقشار روستایی و ضعیف تذکر داد.

سبحانی‌نیا، سبحانی‌فر، محجوب، قاضی‌پور و جهانگیرزاده نمایندگان نیشابور، سبزوار، تهران و ارومیه به وزیر صنعت، معدن و تجارت پیرامون جلوگیری از واردات بی‌رویه شکر برای صیانت از از تولید ملی کشور تذکر داد.

جعفرزاده، قربانی و لاهوتی نمایندگان رشت، آستانه اشرفیه و لنگرود به وزیر آموزش و پرورش پیرامون اتخاذ تدابیر لازم به منظور جلوگیری از تعطیلی مدارس شبانه‌روزی استان گیلان به بهانه نبود اعتبار لازم، به رئیس جمهور، وزرای امور اقتصادی و دارایی و نیرو پیرامون تسریع در عودت درآمدهای آبفای گیلان به منظور تأمین هزینه‌های آن شرکت و عدم برداشت بیش از رقم مصوب قدرالسهم سازمان هدفمندی یارانه‌ها تذکر دادند.

جعفرزاده و لاهوتی نمایندگان رشت و لنگرود به رئیس جمهور در خصوص ممانعت از تعطیلی شعبات بانک صادرات در روستاها وبخش‌های استان گیان تذکر دادند.

علیپور نماینده ماکو به رئیس جمهور پیرامون ضرورت توجه به معضل اساسی جامعه یعنی بیکاری و اقدام جدی برای اشتغال خیل بیکاران تذکر داد.

سوری نماینده سلسله و دلفان به وزیر نیرو در خصوص عدم اجرای پروژه فیض‌آباد و آبرسانی کشاورزی در شهرستان سلسه تذکر داد.

حسینی و علیپور نمایندگان قائم‌شهر به وزرای امور اقتصادی و دارایی به صنعت، معدن و تجارت در خصوص پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور تذکر دادند./

 

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز