کد خبر: ۸۱۰۰
۶۷۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

فوت یک نفر در اثر نشت مونوكسید كربن در میانه

۱۳۹۱/۱۱/۱
۱۶:۰۶

تبریز - در اثر قراردادن لوله بخاری در داخل آب و نشت گاز مونوكسید كربن در محیط، یك نفر در میانه جان خود را از دست داد و یك نفر دیگر مسموم و راهی بیمارستان شد.

نشت مونوكسید كربن در میانه جان یك نفر را گرفت

به گزارش روز یكشنبه روابط عمومی مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی آذربایجان شرقی، در تماسی با اتاق فرمان فوریت های پزشكی اعلام شد، دو جوان 26 و 27 ساله در یك منزل مسكونی در میانه دچار گاز گرفتگی شده اند.

در این حادثه جوان 26ساله جان خود را از دست داده و یكی دیگر از اعضای این خانه نیز به تشخیص تكنسین های فوریت های پزشكی به بیمارستان میانه انتقال داده شد.

قرار دادن لوله بخاری در سطل آب و متعاقب آن انتشار گاز در محیط، نداشتن فضای مناسب برای تبادل هوا، كمبود اكسیژن در محیطی بسته و بدون تهویه مناسب، عامل مسمومیت این دو نفر بوده است.

روابط عمومی مركز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشكی، از شهروندان خواست در صورت استفاده همزمان از بخاری و آبگرمكن در محیط هایی با مساحت كم كه احتمال گاز گرفتگی را افزایش می دهد، روزنه‌هایی را برای ورود هوا به منزل در نظر داشته باشند.

قرار دادن لوله بخاری در آب، نصب آبگرمكن در رختكن حمام و قرار دادن آجر روی شعله خوراك‌پزی از اعمال ناصحیحی است كه گاهی افراد با كم‌اطلاعی از عواقب آن و دست زدن به چنین اقدام هایی موجبات مرگ خود و خانواده‌ را رقم می‌زنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز