کد خبر: ۸۱۰۳
۷۱۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

'نیمكت های سوخته' یادآوری مظلومیت ملت ایران

۱۳۹۱/۱۱/۱
۱۷:۳۶


 

'منصوره كیانی'، روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه كشتار زنان و كودكان بر اثر بمباران های هوایی رژی بعثی عراق در دوران جنگ تحمیلی به هیچ عنوان مفهوم انسانی نداشت، افزود: برگزاری این همایش به نوعی نشان دادن چهره پلید و ددمنشی دشمنان جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: از آنجایی كه رژیم بعثی عراق به سركردگی غرب و شرق ریشه مقاومت مردمی در ایران اسلامی را همگانی می دانست، حملات ددمنشانه خود به شهرها را شروع كرد و بر خلاف قوانین بین المللی نه تنها مناطق مسكونی را مورد هدف قرار داد بلكه به مدارس و مراكز درمانی نیز حمله ور شد.

كیانی، بمباران و به شهادت رساندن تعدادی از دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه در شهرهای مختلف كشور از جمله شهر میانه را نمونه ای از خوی ددمنشی استكبار جهانی علیه ملت ایران بیان كرد.

وی، با اشاره به برگزاری همایش بین المللی نیمكت های سوخته در میانه اظهار كرد: این همایش در حقیقت یادآوری خاطرات مقاومت و ایستادگی مردم ایران در دوران دفاع مقدس و تجلیل از خانواده های معظم شهدای دانش آموز كشور است.

كیانی گفت: در همایش نیمكت های سوخته علاوه بر خانواده های معظم شهدای دانش آموز هشت سال دوران دفاع مقدس، تعدادی از خانواده های شهدای كشورهای لبنان، فلسطین، افغانستان و عراق نیز حضور خواهند داشت.

روزهای 11 و 12 بهمن 65 بر اثر بمباران هوایی جنگنده های رژیم بعثی عراق به دبیرستان زینبیه و مدرسه ابتدایی دخترانه ثارالله میانه 37 نفر از دانش آموزان این مدارس به شهادت رسیدند.

شهرستان میانه با 190 هزار نفر جمعیت در 178 كیلومتری جنوب شرق تبریز، مركز آذربایجان شرقی، واقع است.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز