کد خبر: ۸۱۰۴
۷۶۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پیام شهدای زینبیه و ثارالله از زبان سردارپورجمشیدیان

۱۳۹۱/۱۱/۱
۱۷:۳۸
سردار علی اكبر پورجمشیدیان روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: برگزاری این همایش بین المللی فرصتی مغتنم برای نشان دادن مظلومیت مردم ایران به خصوص جامعه زنان و كودكان در دوران دفاع مقدس است كه بر اثر ددمنشی و كینه ورزی های نظام سلطه به درجه رفیع شهادت رسیدند.

وی گفت: بیداری اسلامی و جان فشانی برای آرمان های امام و انقلاب و اسلام عزیز از پیام های مهم شهدای زنبیه و ثارالله است كه باید این پیام امروز توسط مردم ایران زمین به گوش ملل خسته و ستم دیده از استكبار برسد.

پورجمشیدیان از شهدای دانش آموز ایران به عنوان رزمندگانی در كنار رزمندگان جبهه های جنگ یاد كرد و افزود: این شهدای والا مقام پا به پای دلاوران عرصه های جهاد در سنگر علم و دانش با سلاح عفاف و حجاب پیام آزادگی حضرت زینب (س) را در گوش های سنگین استكبار جهانی صدا زدند.

وی گفت: زنان و دختران ایرانی در طول دوران جنگ تحمیلی با پیروی از مكتب عاشورا، پیام رسان واقعی حماسه های جبهه و جنگ شده و الگوهای بارز زن مسلمان بودند.

همایش بین المللی نیمكت های سوخته به مناسبت بمباران های هوائی مدارس كشور با محوریت شهدای مدارس زینبیه و ثارالله شهر میانه فردا برگزار می شود.

روزهای 11 و 12 بهمن 65 بر اثر بمباران هوایی جنگنده های رژیم بعثی عراق به دبیرستان زینبیه و مدرسه ابتدایی دخترانه ثارالله میانه 37 نفر از دانش آموزان این مدارس به شهادت رسیدند.

شهرستان میانه با 190 هزار نفر جمعیت در 178 كیلومتری جنوب شرق تبریز، مركز آذربایجان شرقی، واقع است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز