کد خبر: ۸۱۱۷۰
۲۳۹۰ بازدید
۸ دیدگاه

دلیل مرگ سه نفر بر اثر رعد و برق در شهرستان میانه +تصویر

۹۷/۱/۱۲
۱۵:۵۸

 

بر اساس نظریه پزشکی قانونی، علت اصابت صاعقه و جان باختن سه تن در روستای هفت جشمه، مکالمه با تلفن همراه در هوای ابری و مستعد رعد و برق بوده است.

روز جمعه بر اثر برخورد صاعقه در روستای هفت چشمه بخش کندوان میانه، متاسفانه سه نفر جان خود را از دست دادند.

بر اساس نظریه پزشکی قانونی، علت اصابت صاعقه و جان باختن سه تن در روستای هفت جشمه، مکالمه با تلفن همراه در هوای ابری و مستعد رعد و برق بوده است.

گفتنی است طی ۱۰ سال اخیر، ۵ مورد مرگ بر اثر اصابت صاعقه در شهرستان میانه رخ داده که علت تمامی آنان مکالمه با تلفن همراه بوده است.

بر همین اساس باید این هشدار را جدی گرفت که هرگز نباید در هوای ابری، مخصوصا در ارتفاعات از تلفن همراه به دلیل تولید امواج و جذب صاعقه استفاده کرد و در چنین مواقعی حتما گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید تا شاهد تکرار جنین حوادث ناگواری نباشیم.

 رضا امامی – فردای میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱/۱۵ ۱۱:۱۷

قسمتشون این بوده در خاک ابا و اجدادی جان به جان افرین تسلیم کنند

۹۷/۱/۱۳ ۲۳:۵۹

بطور نمونه انفجارات شدید و متعدد در پمپ بنزینها بدلیل استفاده از تلفن همراه چیز قابل کتمانی نیست و رعد وبرق هم همینطور/ چرا میفرمایی قطعی نیست.

۹۷/۱/۱۳ ۱۸:۳۰

اینکه در شمال اتفاق نمیوفته دلیلش وجود درختان بلند و زیاده که وقتی در بارندگی خیس میشن مثل میله إِرت عمل کرده و جریانات رعدوبرقو به زمین میفرستن و انبوه درختان فشار الکتریسیته رو بروی تک تک درختان کم میکنه برای همین در مناطق جنگلیِ مرتفع، برق گرفتگی به این حالت خیلی ب نُدرت اتفاق میوفته

۹۷/۱/۱۲ ۱۸:۰۰

اين يه اتفاق بود كه افتاد تموم شد رفت ما سه تا از عزيزامونو از دست داديم اما يه نكته اين كه بعداز گذشت يك ساعت و نيم اورژانسى نبود طفل معصوم هارو انتقال بده را كجاي دلمون جا بديدم چهل سال از قدمت اون جاده ميگذره هنوز اسفالت نداره همه ي روستاهاي اطراف اسفالت شده طوين با هفت چشمه اسفالت نداره هركي اون مسيرو ميره ماشينش خراب ميشه جلوبندي داغون ميشه اميدورارم مسولين به جاي اينكه تو حادثه ي بعدي شريك غم ما بشن يه فكري به حال رفاه مردم باشن ثواب داره اگه امداد هوايي بود يكيش زنده ميموند

۹۷/۱/۱۲ ۱۷:۵۷

اینکه چرا تو ارتفاعات این اتفاق میفته این هم جای سوال هست

۹۷/۱/۱۲ ۱۶:۰۷

اگ علت اینه چرا همچین پدیده مشابهی تو شمال کشور رخ نمیده
این ی فرضیه هستش ک قطعی نیست

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز