کد خبر: ۸۱۵۸۱
۳۳۵ بازدید
۴ دیدگاه

پای صحبت کرمی قهرمان تکواندو جهان

۱۳۹۷/۲/۱
۲۳:۰۷

یوسف کرمی قهرمان جهان و برنده مدال برنز المپیک آتن و مدال طلای بازی‌های آسیایی دوحه و بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو از قهرمانان سرشناس کشور می باشد که برای مردم ایران به ویژه آذربایجان شرقی شناخته شده است.

به گزارش ایرنا، در حاشیه بازدید از خانه تکواندو استان آذربایجان شرقی در شامگاه سه شنبه در نشستی با یوسف کرمی از تکواندوکاران سرشناس کشورمان در عرصه بین المللی و ملی در خصوص مسائل این رشته ورزشی گفت و گو کردیم که مشروح آن ارایه می شود؛
س: مشغول چه کاری هستید؟
ج: در زمان کنونی سرمربی تیم یاسین پیشرو قم در لیگ برتر هستم و به نونهالان و نوجوانان استان البرز در رشته تکواندو آموزش می دهم.
س: با توجه به موفقیت های تکواندوکاران میانه ای نظر شما در مورد این رشته در سطح استان آذربایجان شرقی چیست؟
ج: امیدوارم تکواندو استان فقط به شهرستان میانه ختم نشود و از شهرستان های دیگر مانند تبریز، جلفا و مراغه شاهد درخشش جوانان و علاقه مندان رشته تکواندو باشیم و معتقدم که با حضور رنجبرپور در سمت رییس هیات تکواندو آذربایجان شرقی که از قهرمانان استان است و همکاری سایر اساتید به پیشرفت هایی که دور از دسترس نیست، دست خواهیم یافت.
س: یوسف کرمی چه کمکی می تواند به تکواندو استان داشته باشد؟
ج: نمی دانم، باید از ما کمک بخواهند تا ما هم تا آنجا که توان داریم و با توجه به تجربیاتی که در این مدت کسب کرده ایم بدون هیچ چشم داشتی در اختیار استان و حتی دیگر استان های کشور برای اعتلای ورزش تکواندو بگذاریم.
وظیفه خودم می دانم و دوست دارم به جوان هایی که می خواهند مثل هادی ساعی، بی باک، افلاکی و خداداد قهرمانان تکواندو کشور شوند، کمک کنم.
س: حال و هوای تکواندو در سطح ملی چگونه است؟ 
ج: مدتی است که این سووال در محافل سر زبان ها افتاده است ( از المپیک ریو به این طرف) و دلیل آن را با اینکه می دانم نمی توانم بیان کنم چرا که ظرفیت انتقاد شنیدن را نداریم و خیلی وقت ها برایمان بر می خورد.
امیدوارم در انتخابات جدید فدراسیون تکواندو که انجام شده است بتوان از تمامی ظرفیت های این فدراسیون که از قدیمی ترین فدراسیون های ورزشی کشور است و از قهرمانان المپیکی و جهانی به نامی که داریم و متاسفانه الان خارج از گود هستند استفاده کنیم و با کشف استعدادهای تازه تمام استان های کشور را صاحب قهرمان و مدال طلا کنیم.
س: امیدوار به کسب مدال طلا در مسابقات آینده هستید؟
ج: 100 درصد، اصلا غیرممکن وجود ندارد در مورد بازی های 'جاکارتا' کار سختی پیش رو داریم در دور قبل چهار مدال طلا کسب کردیم و این دوره نیز بچه ها کار خیلی سختی پیش رو دارند و باید برای مسابقات 2020 توکیو از الان برنامه ریزی شود تا بعدها افسوس فرصت های از دست رفته را نخوریم و متذکر می شوم که ما به اندازه کاشته هایمان باید انتظار برداشت داشته باشیم.
س: چه پیامی به جوانان هم استانی خود دارید؟ 
ج: با توجه به وقفه کوتاهی که در تکواندو استان اتفاق افتاد و همدلی میان مسوولان از بین رفت با انتخاب سرمربی جدید تیم ملی تکواندو باید این وقفه جبران و نگذاریم این اتفاقات دوباره تکرار شود.
کرمی افزود: ما باید دست در دست هم دهیم تا حتی اگر کسی با یوسف کرمی مشکل داشت آن را سدی در مقابل پیشرفت جوانان در عرصه تکواندو کشور نبیند. 
قهرمان نام آشنای تکواندو کشورمان اظهار کرد: من به عنوان عضو کوچکی از جامعه تکواندو از پیشکسوتان این رشته خواهش می کنم تا به حال هر مشکلی داشتند کنار بگذارند و از یکدیگر حمایت کنند.
وی گفت: باید دست کسی را که شایسته است، بگیریم و به کسی هم که شایسته نیست کمک کنیم. 
آذربایجان شرقی به عنوان مهد پرورش تکواندوکاران در رده های مختلف سنی طی سالیان گذشته قهرمانان زیادی را در عرصه بین المللی و ملی برای جامعه ورزشی جمهوری اسلامی معرفی کرده است.
در تبیین جایگاه آذربایجان شرقی در رشته تکواندو همین بس که تکواندوکاران این استان تاکنون 70 مدال طلای مسابقات آسیایی و جهانی، سه مدال طلا و 2 مدال برنز المپیک برای کشورمان به ارمغان آورده اند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲ ۱۵:۱۸

انشالله روزی برسد که قهرمان دوست داشتنیمان برای خدمت در شهرستان میانه در کنار همشهریانش باشندواز تجربیات گرانقدرش در زمینه ورزش تکواندو عملا استفاده کنیم.باآرزوی موفقیتشان

۹۷/۲/۱ ۲۳:۵۸

س: مشغول چه کاری هستید؟

ج: در زمان کنونی سرمربی تیم یاسین پیشرو قم در لیگ برتر هستم وبه نونهالان و نوجوانان استان البرز در رشته تکواندو آموزش می دهم.

س: با توجه به موفقیت های تکواندوکاران میانه ای نظر شما در مورد این رشته در سطح استان آذربایجان شرقی چیست؟

ج: امیدوارم تکواندو استان فقط به شهرستان میانه ختم نشود و از شهرستان های دیگر مانند تبریز، جلفا و مراغه شاهد درخشش جوانان و علاقه مندان رشته تکواندو باشیم و معتقدم که با حضور رنجبرپور در سمت رییس هیات تکواندو آذربایجان شرقی که از قهرمانان استان است و همکاری سایر اساتید به پیشرفت هایی که دور از دسترس نیست، دست خواهیم یافت.

در دنیا افراد زیادی هستند که به زادگاه خود تعصب دارند و این تعصب باعث خدمت به هم ولایتی ها خود در هر زمینه ای که بتوانند می شود. نونهالان، نوجوانان شهرستان میانه باوجود امکانات کمتر در شهرستان میانه با مقایسه شهرهای استان البرز دارای امکانات کمتر است ولی نونهالان، نوجوانان شهرستان میانه توانسته اند با مربیان بدون ادعا و توانمند باعث فتح سکوهای جهانی باشند.

انا یوردم میانا، یاشاسین غیرتی همشهریم

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز