کد خبر: ۸۱۵۸۹
۵۱۴ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

برف آذربایجان شرقی را سفید پوش کرد ؛

میانه گرمترین شهر استان

۱۳۹۷/۲/۲
۱۱:۲۳

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: برف بهاری سه شهرستان استان شامل مرند، اهر و ورزقان را شب گذشته سفید پوش کرد.

محمد اشجعی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه بارش در سایر شهرهای استان به صورت باران بود، افزود: دمای صبح امروز هوا در شهرهای مرند، اهر و ورزقان به یک درجه بالای صفر رسیده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون شهرستان میانه با 9 درجه سانتی گراد و مرند با یک درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین شهرهای استان هستند.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی با بیان اینکه هم اکنون دمای هوای تبریز پنج درجه بالای صفر است، یادآوری کرد: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی، شرایط ناپایدار جوی در استان تا روز سه شنبه ادامه می یابد و در برخی نواحی مستعد بارش همراه با تگرگ خواهد بود.
اشجعی با اشاره به احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی ادامه داد: توصیه می شود برای جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی اقدام های پیشگیرانه انجام شود.
رییس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی نیز گفت: با توجه به ادامه بارش در محورهای استان، رانندگان با احتیاط در این محورها رانندگی کنند. 
حسین بلوکی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هم اکنون در همه محورهای استان بارش به صورت باران ادامه دارد، افزود: شب گذشته در محورهای تبریز - اهر - کلیبر و گردنه سامبران، تبریز - بستان آباد و گردنه شبلی و خواجه - ورزقان بارش به صورت برف بود. 
وی اظهار کرد: با تلاش ماموران راهداری، این محورها شب گذشته برف روبی شد و هم اکنون رفت و آمد در آن ها بدون مشکل در جریان است. 
رییس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی یادآوری کرد: برای پیشگیری از بروز تصادف های احتمالی در محورهای استان توصیه می شود رانندگان سرعت مطمئن و فاصله طولی را رعایت کنند. 
بلوکی با بیان اینکه مشکلی برای رفت و آمد در آزادراه تبریز - زنجان وجود ندارد، ادامه داد: هم اکنون در این مسیر بارش به صورت باران ادامه دارد و رانندگان باید با احتیاط رانندگی کنند. 
براساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی، شرایط ناپایدار جوی در استان تا روز سه شنبه ادامه می یابد و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی وجود دارد. 
آذربایجان شرقی دارای 14 هزار و 761 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی و 2 هزار و 758 روستا با 271 هزار و 987 خانوار در قالب بیش از 1 میلیون و 189 هزار نفر است. 
آذربایجان شرقی منطقه ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید. 
آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است. 
این استان همواره تحت تأثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲ ۱۱:۵۵

میانه بارندکی داره یانه

اخبار روز