کد خبر: ۸۱۶۸۷
۹۳۵ بازدید
۳۲ دیدگاه

نیمه اول سال ۹۷ ؛

استقرار MRI در بیمارستان خاتم الانبیا (ع)

۹۷/۲/۴
۲۱:۴۵

رییس شبکه بهداشت و درمان میانه با اشاره به مشکل کمبود پزشک عمومی و اورژانش از ارائه خدمات به 31 هزار نفر در 2 بیمارستان خاتم الانبیاء و برکت امام (ره) خبر داد.

دکتر صمد طاهری در نشستی با خبرنگاران شهرستان، با بیان اینکه کمبود پزشک عمومی مشکل سراسری در کل کشور به شمار می رود گفت: علی رغم کمبود نیرو با همه توان سعی در ارائه خدمات با نیروهای موجود نموده ایم.

وی با گرامیداشت هفته سلامت و تبریک این هفته به تمامی نیروهای بهداشت و درمان شهرستان به پذیرش 250 نفر روزانه در اورژانس های میانه و پذیرش 70 سی تی اسکن در هفته اشاره کرده گفت: در طرح سامانه یکپارچه سازی بهداشت و درمان 101 هزار نفر ثبت نام نموده و از این تعداد 60 هزار نفر حداقل یک بار برای ویزیت مراجعه نموده اند.

دکتر طاهری نبود MRI در شهرستان میانه را از دیگر ضرورتها و نیاز شهرستان برشمرده افزود: محل استقرار MRI در دست احداث بوده و انشالله تا پایان نیمه اول سال اگر مشکلی بوجود نیاید شاهد استقرار MRI در بیمارستان خاتم الانبیای میانه خواهیم بود.

وی در ادامه از در دست احداث بودن پد هوایی برای استقرار اورژانس هوایی در بیمارستان خاتم خبر داده گفت: با تامین اعتبار لازم این پروژه نیز تکمیل شده و با استقرار اورژانس هوایی اعزام بیماران به مرکز استان در عرض 40 دقیقه و انتقال بیماران به بیمارستانهای میانه نیز در کمترین زمان ممکن انجام شده و شاهد کاهش چشمگیر تلفات در تصادفات جاده ای خواهیم بود. 

دکتر طاهری با اشاره به پذیرش 77 نفر پرستار از طریق آزمون استخدامی  در سال گذشته 8 رادیولوژیست و همچنین استقرار 2 پزشک اوژانس به زودی در بیمارستانهای میانه را سبب کاهش در کمبود نیروهای بهداشتی و درمانی خوانده افزود: با اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از مشکلات در حوزه بهداشت و درمان رفع شده اما کافی نبوده و باید در راستای رفع تمامی مشکلات تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن طرح تحول سلامت شاهد تغییرات چشمگیری در هتلینگ بیمارستانهای موجود با کسب رتبه اول در جشنواره استانی، نصب دو دستگاه اکو کاردیوگرافی، خرید دستگاه سی تی اسکن نو و نو شدن 80 الی 90 درصد تجهیزات هستیم، همچنین استقرار 5 متخصص داخلی، 4 متخصص قلب، 4 متخصص زنان، یک متخصص چشم، نورولوژی و جراح مغز و اعصاب هستیم.

وی همچنین راه اندازی LDR مرکز زایمان طبیعی با حضور اعضای خانواده را سبب افزایش زایمان طبیعی از 30 به 53 درصد عنوان نموده گفت: این طرح نیز در راستای اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان میانه ایجاد شده و تکمیل خواهد شد.

 

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت میانه از وجود 121 خانه بهداشت در سطح شهرستان خبر داده گفت: خدمات اولیه بهداشتی در این خانه ها ارائه می شود.

دکتر فاطمه عبدی با اشاره به وجود 15 مرکز درمانی روستایی، 7 مرکز  درمانی شهری- روستایی، 10 مرکز شهری به ارائه گزارشی از برنامه های اجرا شده و اجرایی طی هفته سلامت در سطح شهرستان میانه پرداخت.

وی با بیان اینکه مجموع خانه های بهداشت شهرستان از 4 شهرستان در سطح استان بیشتر است جمعیت تحت پوشش مراکز درمانی و خانه های بهداشت را طبق آمار سال جاری 185 هزار نفر عنوان نمود.

دکتر عبدی با اشاره به اینکه سلامت برای همه در همه جا شعار امسال هفته سلامت می باشد به ارائه گزارشی از برنامه های اجرا شده و اجرایی شبکه بهداشت و درمان در طول این هفته پرداخت.

وی نواختن زنگ سلامت در مدرسه عترت، دعوت همگانی برای انجام ویزیت پایه در مراکز، شرکت در شورای اداری شهرستان و اطلاع رسانی به مسئولین شهرستانی، دیدار با امام جمعه شهرستان، انجام خدمات مشاوره رایگان، استقرار در غرفه تغذیه در اردوهای دانش آموزی، ویزیت رایگان اقشار آسیب پذیر، خدمات مشاوره رایگان و برگزاری کلاسهای آموزشی در مراکز را از جمله برنامه های به اجرا رسیده در هفته سلامت عنوان نمود.

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت میانه برگزاری صبحانه سالم، برگزاری کلاسهای آموزشی برای آرایشگران و کارگران کارخانجات و پیاده روی و کوهپیمایی خانوادگی را از دیگر برنامه هایی عنوان نمود که در سطح شهر میانه و بخشهای شهرستان به اجرا خواهد رسید.

دکتر عبدی محوریت شعار امسال در هفته سلامت را در دسترس بودن عدالت برای همه عنوان نمود.

مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء نیز در این جلسه از فعال  بودن 220 تخت در دو بیمارستان برکت امام با 111 تخت فعال با ظرفیت 80 تخت و بیمارستان خاتم الانبیاء با 109 تخت فعال و ظرفیت 96 تخت خبر داد.

 

دکتر ایرج رمضانی با اشاره به اینکه بخشهای دیالیز، جراحی مردان، جراحی زنان، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، درمانگاههای ویژه و 3 اتاق عمل از بخشهای فعال در بیمارستان برکت امام خمینی (ره) می باشد افزود: داخلی مردان، داخلی زنان، NICU ، ICU  ، CCU،CSR ، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، سونوگرافی، زایمان، مامایی و رختشویخانه و غیره را از بخشهای فعال و دایر در بیمارستان خاتم الانبیاء عنوان نمود.  

در این مراسم خبرنگاران شهرستان از دو بیمارستان خاتم الانبیا و برکت امام خمینی(ره) ، درمانگاه بازسازی شهید باهنر ، پد هوایی و پروژه در حال احداث MRI واقع در بیمارستان خاتم بازدید نمودند.

خبرنگار: زهره غلامی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۱۱ ۰۹:۳۷

نماینده با رای مستقیم مردم انتخاب و مردم این حق را بهش دادند که مستقیما در امورات دخالت کند اصلا مردم از نماینده میخواهند دخالت و نتیجه مثمرثمر اخذ نماید.
2_ مردم فرماندار را انتخاب نکردند و دولت انتصابش کرده پس در برابر اراده مردم که خواسته نماینده است سر تعظیم فرو آر
3_ فرماندار بهتر است در بیان کلمات ادب داشته باشد این یعنی چی که نباید نماینده خواسته ای در راستای حل مشکلات مردم داشته باشد و فورا با جبهه گیری کج و معنی دار فرماندار مواجه و تشر کسر شان مجلس ****** کند!؟
4_ نماینده مردم باید فورا از طریق مجلس و متعاقبا دولت اقداماتی اتخاذ تا فرماندار حال را برکنار و فرمانداری مطیع نماینده ومردم و حلای مشکلات مردم منسوب گردد... نماینده محترم جناب آقای ......هرچند بشما رای ندادم ولی نماینده منم هستی پس زودتر فرماندار***** را برکنار و در راستای خدمات مضاعف اقدامات چشمگیر را انجام ده

۹۷/۲/۹ ۱۵:۱۴

برادری به تعداد نیست به وفاداری است

یوسف یازده برادر داشت و حسین (ع ) تنها عباس (ع) را

۹۷/۲/۷ ۱۲:۵۱

دانشجویان که از مهم‌ترین حامیان و نیز منتقدان دولت بوده‌اند، دغدغه‌هایی دارند که امیدوارند در سال آخر دولت تدبیر و امید به آنها توجه شود.


سه سال از عمر دولت گذشت، در این مدت دانشجویان از اصلی‌ترین حامیان دولت بودند که در عین حال بر اساس رسالت خود از جدی‌ترین منتقدان نیز به شمار می‌آمدند؛ چراکه آنها همزمان با روی کار آمدن دولت مطالباتی داشتند که هنوز بین خود و برآورده شدن آن مطالبات فاصله می‌بینند

۹۷/۲/۶ ۲۳:۳۲

این امار تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان می باشد . با توجه به اینکه تراکم کار مخصوصا در ایام عید بیشتر می باشد امار مذکور حاکی از ارائه خدمات به هموطنان و مراجعه کنندگان به هر عنوان می باشد. ممکن است بیمار بصورت سرپایی درمان شود و یا بستری. ممکن است از خدمات آزمایشگاهی استفاده کند و یا از خدمات دیگر.

 

۹۷/۲/۶ ۱۲:۲۹

اولا: در مطلب عنوان شده است،رئیس شبکه بهداشت و درمان میانه با اشاره به مشکل کمبود پزشک عمومی و اورژانش از ارائه خدمات به 31 هزار نفر در 2 بیمارستان خاتم الانبیاء و برکت امام (ره) خبر داد.

دوماً:در اورژانس و مراکز بهداشتی و درمانی ارائه این نوع خدمات امر طبیعی است.

سوماً: استفاده از سرویس های بهداشتی حساب نشده است.

این مسئله مثل این است که بروید رستوران مسئول رستوران برای ارائه سرویس( قاشق و چنگال) از شما پول بگیرد.

۹۷/۲/۶ ۰۷:۴۱

من مصاحبه بودم گفتند که منظور تعداد مراجعینی هستند که به بخشهای مختلف بیمارستان رجوع کردند . ممکن هست بیماری هم ویزیت شده وهم آزمایشگاه رفته و هم ترزیق سرم کردند . اینجا درواقع سه مراجعه انجام شده است

۹۷/۲/۶ ۰۳:۴۳

در مدت 20 روز 31 هزار نفر در هر روز 1550 نفر در هر ساعت64/5 نفر در هر دقیقه 1 نفر در دو بیمارستان خدمات رسانی شده اند.

1- آیا همه اینها توسط پزشک اورژانس ویزیت شده اند؟

2- آیا اورژانس و بیمارستان های شهر کنجایش و امکانات بیمارستانی و درمانی 1550 نفر در روز 64/5 نفر در ساعت را دارند؟

۹۷/۲/۵ ۲۳:۳۶

با سلام مگر روسای بومی بیشتر از روسای غیر بومی ها مفید بودن؟؟؟؟

۹۷/۲/۵ ۲۳:۳۵

آماری که عنوان شده است مربوط به طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۶ لغایت۱۵ فروردین ۹۷ می باشد و کلیه مراجعه کننده ها به بیمارستان می باشند که خدمات دریافت نموده اند.

۹۷/۲/۵ ۱۹:۰۶

10سال هست:زمان ریاست غیربومی شبکه بهداشت میانه گذشته و وعده وعید همیشه هست

۹۷/۲/۵ ۱۱:۴۸

وسعت میانه خودش اندازه چند شهرستان هست. حالا 20 سال پیش میانه سومین شهر بزرگ استان بود بعد از مراغه و تبریز ،نمایندگان خائن و خشکسالی ،بیکاری و انحراف اتوبان ،میانه را کم جمعیت کرده است.
اگر به جمعیت نگاه کنیم بناب هم به فرودگاه نیاز ندارد . نیاز به mri یک نیاز حیاتی و ضروریست . چند نفر باید بمیرند تا شما وجدانتان بیدار شود؟

۹۷/۲/۵ ۱۱:۳۹

مدت دیگری نیز صبح کنند تا در بحبوحه انتخابات اتفاق بیافتد. شاید هم وقتی دیگر .....

۹۷/۲/۵ ۱۱:۰۹

مرند رو با میانه یکی میدونی؟ مرند و شهرهای اطراق و تحت پوشش 5 برابر میانه جمعیت داره

۹۷/۲/۵ ۰۸:۱۲

قرن 21 است و انسانها می بینند و قضاوت می کنند میانه همیشه از نظر علوم پزشکی از شهرستان های دیگر عقب بوده و است مرند mri دارد .

۹۷/۲/۵ ۰۸:۰۳

فعل همه جمله ها "خواهد شد"!
علی برکت الله.......

۹۷/۲/۵ ۰۷:۴۳

به نظر بند ه نبود پزشکان متخصص مهمترین مشکل و دغدغه در حوزه سلامت می باشد

۹۷/۲/۵ ۰۰:۳۸

جناب دکتر طاهری رئیس محترم مرکز بهداشت شهرستان میانه با وجود اینکه نماینده شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی عضو و دبیر کمسیون بهداشت و درمان می باشد.

1- برای حل مشکلات نبودن پزشکان متخصص در شهرستان میانه چه اقداماتی انجام شده است.

2- ارائه خدمات در اورژانس بیمارستان های شهرستان میانه به 31 هزار نفر روزانه،هفتگی،ماهانه،سالانه کدام یک است.

3- اگر روزانه 250 نفر در اورژانس های شهرستان میانه پذیرش شوند در مدت یک ماه 7750 نفر، سالانه 91250 نفر کل جمعیت شهرستان میانه 185 هزار نفر از هر دو نفر یک نفر در سال به اورژانس های میانه مراجعه می کنند.

۹۷/۲/۵ ۰۰:۲۶

MRIازمهمترین کمبودمیانه میباشدتوروبه خدااین مشکلو حل کنید

۹۷/۲/۴ ۲۳:۰۶

عیبی یوخ,گینه صبرالروخ

۹۷/۲/۴ ۲۲:۲۱

حرف دیگر ارزش ندارد عمل کردن مهم هست

۹۷/۲/۴ ۲۲:۱۲

جای دانشگاه علوم پزشکی در میانه خالی است

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز