کد خبر: ۸۱۹۳۵
۵۷۷ بازدید
۰ دیدگاه

جشنواره فرهنگی هنری "آشیقلار بایرامی" در میانه برگزار شد

۱۳۹۷/۲/۱۸
۰۰:۲۳

 جشنواره فرهنگی هنری "آشیقلار بایرامی" طبق سنوات قبل در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب و موسیقی‌های مبتذل غربی، روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۲/۱۵ در سالن اجتماعات اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه برگزار گردید.

این جشنواره که پنجمین سال متوالی خود را پشت سر میگذاشت امسال نیز با همکاری و مشارکت فرمانداری ویژه شهرستان میانه ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه و شورای اسلامی شهر میانه و با تلاشهای هنرمند مردمی عرصه‌ی موسیقی سنتی این شهر جناب آقای آشیق عباس ستاری با کیفیتی عالی به مرحله‌ی اجرا درآمد.

امسال در این برنامه مراسم تجلیل و بزرگداشتی نیز از هنرمند پیشکسوت موسیقی سنتی آذربایجان و موسیقی آشیقی جناب استاد عشقعلی سلیمی بعمل آمد.

عشقعلی سلیمی نوازنده‌ی بالابان از هنرمندان پیشکسوت این عرصه میباشند که بیش از پنجاه سال از عمر خود را صرف اعتلای این هنر اصیل و روح‌نواز نموده‌اند.

این برنامه در سالن اجتماعات اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میانه رأس ساعت ۱۶ با قرائت قرآن توسط جناب آقای محمدتقی نجفی و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و با اجرای مجری توانمند شهرستان و استان جناب آقای جلیل درهمجانی (تایماز میانالی) شروع گردید.

در ابتدا جناب آقای دکتر فیروز سیمین‌فر ـ پژوهشگر ادبیات و موسیقی آذربایجانی ـ در خصوص تاریخچه‌ی موسیقی آشیقی سخنرانی نمودند و سپس هنرمندان موسیقی آشیقی از سراسر استان و شهرستان میانه با اجرای موسیقی‌های اصیل خود که ریشه در فرهنگ و آداب و سنن این مرز و بوم دارد زینت بخش این محفل گردیدند.

در خلال این برنامه، مراسم تقدیر از دست اندرکاران مسابقات موسیقی سنتی و موغام شهرستان میانه توسط ریاست محترم اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب حاج آقای حقی و اساتید پیشکسوت حاضر در جلسه بعمل آمد.

در این برنامه حضور جناب استاد آشیق ایمران حیدری "رئیس خانه موسیقی آشیقی ایران" و اجرای قطعاتی توسط ایشان باعث پربارتر شدن مراسم گشت که مورد تشویق بسیار زیاد حاضرین نیز قرار گرفت.

برنامه رإس ساعت ۲۰ به اتمام رسید و میهمانانی که از شهرهای دیگر در این مراسم شرکت کرده بودند جهت صرف شام به رستوران هدایت شدند.

جا دارد در آخر از زحمات و همکاریهای فرمانداری ویژه شهرستان میانه و جناب حاج آقا حقی ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه و همکاران محترمشان و اعضای محترم شورای اسلامی شهر میانه و آقایان دکتر فیروز سیمین فر ، محمد شیخ‌الاسلامی ، حسن کاظمی ، حجت حیدری ، وحید فرهادی(فیلمبردار) ، دکتر شهرام محمدی (رستوران سوران) ، امیر قره‌داغی(رستوران زیتون) و سایر دوستان که صمیمانه با گروه اجرای این مراسم همکاری نمودند تقدیر و تشکر نماییم.

با تقدیم احترام ،گروه اجرایی مراسم آشیقلار بایرامی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز