کد خبر: ۸۲۱۶۶
۷۴۰ بازدید
۱۸ دیدگاه

شهرستان میانه کوچکتر می شود!

۹۷/۲/۲۶
۰۱:۰۶

شهرستان میانه کوچکتر میشود 

با عنایت به طرح و افزایش تعداد نمایندگان مجلس در حوزه های انتخاباتی کشور از ۲۹۰ نفر به ۳۱۰ نفر طبق شنیده ها احتمال اینکه شهرستان میانه به دو شهرستان تقسیم و دو فرمانداری ایجاد بشود و هر شهرستان دارای یک نماینده خواهد بود .

 البته این طرح تقسیم فعلا در کمیسیون ها  تخصصی در دست بررسی در صورت نهایی وتصویب اجرایی خواهد شد .

ارسالی از حاج رضا جلوداری

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲۷ ۲۲:۴۰

ان شالله به زودی امیدواریم این خبر خوب محقق شود و میانه نیز یک نماینده داشته باشد

۹۷/۲/۲۷ ۱۰:۵۵

هرجور که باز نگاه کنیم فاصله دو مرکز البرز و تهران بسیار کم هست. حال بنظرم شما بیشتر حسادت میکنید.معیار های شهرستان شدن این دلیل نیست. بالاخره ترکمنچای جدا میشه.

چرا واقعیت نمیپذیریم. با زور هیچ چیز درست نمیشود مثل قضیه قزوین زنجان میشود. وقتی نمیتوانیم ترکمنچای اداره کنیم .چه اجباری هست حتما جزو خود نگه داریم.
وقتی مردمش هم خواهان جدایی اند .

۹۷/۲/۲۷ ۱۰:۴۶

در استان فارس ما ترکیب جمعیت قومی و مذهبی متفاوتی داریم . مثل فارسها ،ترکهای قشقایی، لرها ممسنی،عرب ها ، حتی کردها ،
حتی فرقه ها دراویش و ضاله در این استان فراوانند .در اسم استان فارس هست اما یکپارچگی ندارند.

من اختلافات رجوع میکنم به درگیری های تلفات دار دیشب کازرون که حرف ما را تایید کرد . ایا در میانه هم برای جدایی ترکمنچای مردم کاری کردند ؟خیر، چون تفاوت فرهنگ ها معلوم هست. الان ما روستاهایی داشتیم که به زنجان و اردبیل واگذار کردیم ایا درگیری شد.؟
اما در مناطقی مثل استان فارس که قومیتی هستند و کمی سطح فرهنگ پایین هست موضوع واگذاری یک روستای لارستان فارس خود محل مناقشه شد!

۹۷/۲/۲۷ ۱۰:۳۹

مگه درس هندسه است مرکز دایره انتخاب کنند!! معمولا بزرگترین شهر هر منطقه مرکز میشده. مثلا اگر جمعیت شهر ترکمنچای بیشتر میبوده چه بسا مرکز شهرستان اونجا میشده.

۹۷/۲/۲۶ ۲۱:۵۱

شنیدن کی بودماننددیدن

۹۷/۲/۲۶ ۲۱:۴۲

به نظرتون توضیحات بیشتری نیاز نبود؟ یا مطلب درج نکنید یا کامل درج کنید مثلا خبرنگارید ها

۹۷/۲/۲۶ ۱۵:۳۸

تیترخبردرست نیست,اینگونه بایدبود,تشکیل شهرستان ترکمنچای.
پیشاپیش تبریک میگیم.

۹۷/۲/۲۶ ۱۳:۳۶

شهرستان کازون مثلا ترکیب انگلیسی زبان و فرانسه زبان هستن؟ حرفی میزنین شما!

۹۷/۲/۲۶ ۱۳:۳۴

متوجه نشدین! کرج در غرب و تهران در شرق بود و قم در جنوب! اگر میانه در شرق شهرستان میشد .اون وقت در غرب میشد شهرستان جدید زد! الان چطوری تقسیم کنن؟ ترکمنچای شهرستان بشه؟ اونوقت خاتون اباد و ... چی میشه؟ برای رسیدن به مرکز شهرستانشون باید برن هشترود بعدش قره چمن که میشه بستان اباد و بعدش ترکمنچای؟ یا بیان میانه بعدش برن ترکمنچای؟

۹۷/۲/۲۶ ۱۲:۳۴

شهر میانه خود رشد جمعیتش مثبت هست .همه بخش ها منفی ،اتفاقا شهرستان شدن باعث افزایش جمعیت میشود که بنفع خود میانه هم هست.
مگر ترکمنچای و کندوان از هوا به تهران میروند و بر خواهند گشت مطمئنا از میانه عبور میکنند این خودش برای میانه مفید هست.
برای میانه تغییر چندانی نخواهد کرد چون مسیر اتصال هر دو به تهران از میانه خواهد بود.

نکته دیگر اقتصاد امروز اقتصاد بهم پیوسته هست نمونه میگویم بسیاری از کشور ها ضعیف اروپا بخاطر همسایگی با کشورهای ثروتمند به تبع انها پیشرفت هم کردند. مهم هست دقت کنید کره جنوبی بخاطر همسایگی با ژاپن چین چه پیشرفتی کرد. ثروتمند شدن شهرستان های آینده اطراف میانه به خود میانه اثر خواهد گذاشت .
الان تبریز ببینید به شهرستان های نزدیکش چگونه اثر گذاشته است.
پیشرفت بخش ها ترکمنچای کاغذکنان کندوان و خود شهر میانه وهله اول بنفع خودشان و بعد همه همسایگانش هست.
مطمئنا ترکمنچای مستقل که بودجه بیشتر بواسطه شهرستان شدنش بگیرد باعث افزایش قدرت خرید ترکمنچایی ها خواهد شد و بواسطه ان صادرات کارگاه های میانه هم به انجا افزایش خواهد یافت. چون جهان امروز جهان ایزوله نیست جهان ارتباطات هست.

بعضی از همشهریان موضوع کازرون مطرح میکنند ،درحالیکه قضیه میانه بسیار فرق دارد ما همه ترک هستیم شیعه هستیم بعد شهرستان شدن بخش ها متحد میمانیم یعنی عامل نزاع نداریم برخلاف استان فارس، بلکه با شهرستان شدن بخش ها زمینه برای استان شدن فراهم میکنیم.

مردم میانه مردم عاقل و دموکراتیکی هستند چون میدانیم با زور چیزی حل نمیشود اگر خوشبختی همه در شهرستان شدن هست میپذیریم. چرا که میدانیم با بدبختی دیگران به خوشبختی نمیرسیم. همینطور توجه کنید استان فارس کازرون از نظر فرهنگی عقب مانده تر از آذربایجان و میانه هستند مقایسه نباید کرد. . چرا که زمانیکه آذربایجان در ایران اولین انقلاب مشروطه و پارلمان در اسیا و جهان اسلام مطرح کرد. استان فارس طرفدار ارتجاع سلطنتی بودند .نگرش بینش انها در همین حد هست
. باید توجه کنیم بینش هر منطقه باهم فرق دارد. عموما فارسها عقیده استعمار دیگران به قیمت بدبختی همه دارند این در بینش شهرستانهایشان هم وجود دارد.
ما میتوانیم مدل اتحادیه اروپا در شهرستان میانه پیاده کنیم 4 شهرستان ،یک اتحادیه فدراسیون برای پیشبرد منافعشان بکار بگیرند و همکاری بلند مدت برقرار کنیم.که موجب پیشرفت همه شود. با زور اجبار هیچ چیز درست نمیشود .منافع ما در همکاری ماست.
بخش ها جدا شوند اما در قالب یک اتحادیه همکاری لابی داشته باشیم

۹۷/۲/۲۶ ۱۱:۲۱

کاش شهرستان میانه به چهار شهرستان تبدیل می شد و بخش ها و شهرهایی جدید بوجود می آمد و آنها هم نفعی می بردند،متاسفانه بعضی از میانه ای به خاطر مسائل اقتصادی میانه مخالفن که باید بهشون بگم با فرمانداری شدن بخش ها نه بازار و نه بیمارستان و نه پزشک متخصص به این شهرها میاد،ما در هر صورت به میانه رفت و آمد خواهیم داشت

۹۷/۲/۲۶ ۱۱:۱۶

پس چرا کرج البرز با تهران شد با انکه با تهران هم مرکز هست چرا قم شد. استدلال شما غیر واقع بینانه هست.
شهرستان میانه با این وسعت قادر به اداره مطللوب نیست ما 400 روستا داریم . روستا داریم که فقط 2 ساعت با میانه فاصله دارد در مواقع بحران های طبیعی امداد رسانی مشکل هست. اگر ما 3 فرمانداری داشته باشیم صدای منطقه رساتر خواهد شد . چون باید بیشتر امکانات بدهند یک بیمارستان برای ترکمنچای و یک بیمارستان برای کندوان. منطقه میانه پیشرفت خواهد کرد. با 3 شهرستان ،قدرت لابی اعمال نفوذ و حق رای در مجامع استانی بیشتری خواهیم داشت. بزرگراه شدن با افراد عالی رتبه تری مذاکره خواهیم کرد شما فکر کنید 3 بخشدار این درخواست همزمان کنند و یا 3 فرماندار ،مطمئنا 3 فرماندار بهتر نفوذ دارند.
دولت بزرگترین مخالف هست چون برای شهرستان شدن باید هزینه امکانات زیرساختی بکند این بنفع خود میانه هست.

۹۷/۲/۲۶ ۱۰:۲۹

متاسفانه میانه تقسیم نخواهد شد. در همه شهرستان هایی که تقسیم شدن نوعی ناهم مرکزی در مرکز شهرستان را شاهد بودیم. مثلا شهر هشرود در شمال شهرستان بود و در جنوب شهرستان جدید ایجاد شد یا مراغه و .... ولی مرکز میانه دقیقا در مرکز شهرستان است و این ایجاد شهرستان جدید رو مشکل میکنه.

۹۷/۲/۲۶ ۰۹:۴۵

کاش کندوان را هم میدادند شهرستان میشد یا به ترکمنچای میدادند. هر چه تعداد شهرستان ها بیشتر شود بنفع ماست. همینطور میانه تمرکزش برای رسیدگی به خود بیشتر خواهد شد. همین الان وضع شهر ببینید .
میانه در رسیدگی به خود مانده چه برسد به بخش ها.
بنظر بنده از الان شهرستان کندوان هم پیگیری شود. سه فرماندار خیلی بهتر از یک فرماندار و دو بخشدار هست، بودجه های عمرانی راحت تر جذب خواهند کرد

۹۷/۲/۲۶ ۰۹:۳۰

مراغه تا الان چهار شهرستان ازش جدا شدند.
اتفاقا تقسیم بهتر هست. توجه میانه به خودش و بخش هایش بیشتر میشود.

۹۷/۲/۲۶ ۰۸:۳۱

حالا چرا باید میانه کوچیکتر بشه ولی مراغه نماینده اش دوتا؟؟؟
تا امروز که ما امتیازی ندیدیم به میانه بدن حداقل داشته هاشو ازش نگیرید!

۹۷/۲/۲۶ ۰۸:۰۵

بشود چه بهتر ، کشور نیستیم که بگویند تجزیه میشویم.
درمورد نمایندگان هم اینکه دو نماینده تقسیم شود این حرف دروغ است جمعیت ترکمنچای بقدری کم هست که مانند چار اویماق مشترکا نماینده داشته باشد. یک نماینده میانه به احتمال زیاد مستقل میانه میماند ،یک نماینده هم مشترک میانه ترکمنچای میشود. معمولا شهرستانهای کوچک را مشترک میدهند

۹۷/۲/۲۶ ۰۲:۰۱

در مورد اینکه  شهرستان میانه  از نظر وسعت کوچکتر می شود و  نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی بجای دو نماینده  یک نماینده خواهد داشت .  این مسئله بصورت پیشنهاد در کار گروه  امور کمسیون شوراها و امور داخلی کشور مطرح شده است که بعد از بررسی در کار گروه و در کمسیون شوراها و امور داخلی کشور برای رای گیری به صحن مجلس شورای اسلامی خواهد رفت. به گزارش خبرگزاری خانه ملت  2 نماینده به نمایندگان استان آذربایجان شرقی اضافه می شود که در کار گروه  بررسی شده و به اتمام رسیده است که بعد از بررسی در کمسیون شوراها و امور داخلی برای رای گیری به صحن مجلس خواهد رفت. شهرهای اسکو و آذر شهر از تبریزجدا و نماینده مستقل خواهد داشت  و شهر  هریس از اهر جدا و به حوزه انتخاباتی تبریز   اضافه می شود. شهرهای عجب شیر و مراغه یک نماینده اضافه خواهد شد.شهرستان اهر نیز با شهرستان هوراند یک نماینده در مجلس خواهند داشت. البته همه ما عزیزان در این چند سال در شهرستان میانه شاهد این بوده ایم که متاسفانه نتوانسته ایم از وجود دو نماینده در مجلس شورای اسلامی بهترین استفاده را ببریم  و شاهد پیشرفت توسعه پایدار و حل مشکلات شهرستان میانه باشیم.

جداسازی بخش ها و روستاهای شهرستان میانه در این طرح باید با دقت و کارشناسی شده انجام شود تا در آینده باعث ایجاد مشکلات زیاد برای مردم شهرستان میانه نشود.

اخبار روز