کد خبر: ۸۳۰۵۹
۵۰۶ بازدید
۰ دیدگاه

مرگ ۱۴ نفر به دلیل شنا کردن در سد آیدوغموش میانه

۱۳۹۷/۴/۳
۱۷:۵۰

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه گفت: ۱۴ نفر از مردم شهرستان میانه فقط در دریاچه و تأسیسات شبکه سد آیدوغموش این شهرستان غرق‌شده‌اند.

 حمید ادیب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آمار تلفات سدآیدوغموش میانه از سال 84 تاکنون اظهار داشت: 14  نفر از مردم شهرستان میانه فقط در دریاچه و تأسیسات شبکه سد آیدوغموش این شهرستان غرق‌شده‌اند؛ متأسفانه این حوادث به دلیل بی‌توجهی به تابلوهای نصب‌شده و توصیه‌های مسئولان رخ می‌دهد.

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه بابیان اینکه حاشیه مخازن سدها به علت موقعیت خاص خود نظیر توپوگرافی کاملاً نامشخص و همچنین به دلیل باتلاقی بودن آن و امکان جذب آب، مکان بسیار خطرناکی برای شنا کردن است، از شهروندان و مسافران شهرستان خواست تا به تابلوهای هشدار نصب‌شده در اطراف دریاچه سدها و توصیه‌های مسئولان به جد توجه کرده و از شنا کردن در دریاچه سدها، مخازن آب و کانال‌های آبیاری خودداری کنند.

وی با اشاره به احساس نیاز خانواده‌ها ازجمله نوجوانان و جوانان خصوصاً در فصل گرما و تابستان به تفریحاتی ازجمله شنا گفت: امیدواریم مردم فهیم و آگاه شهرستان میانه به تفریحات اصولی در مکان‌های مجاز مانند شنا در استخرها بپردازند تا شاهد حوادث غرق‌شدگی نباشیم.

ادیب در پایان تأکید کرد: در صورت شنا در مکان‌های غیرمجاز، عواقب ناشی از حوادث احتمالی بر عهده متخلفین بوده و شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از خود سلب هرگونه مسئولیت می‌کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز