کد خبر: ۸۳۰۵۹
۶۸۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مرگ ۱۴ نفر به دلیل شنا کردن در سد آیدوغموش میانه

۱۳۹۷/۴/۳
۱۷:۵۰

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه گفت: ۱۴ نفر از مردم شهرستان میانه فقط در دریاچه و تأسیسات شبکه سد آیدوغموش این شهرستان غرق‌شده‌اند.

 حمید ادیب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آمار تلفات سدآیدوغموش میانه از سال 84 تاکنون اظهار داشت: 14  نفر از مردم شهرستان میانه فقط در دریاچه و تأسیسات شبکه سد آیدوغموش این شهرستان غرق‌شده‌اند؛ متأسفانه این حوادث به دلیل بی‌توجهی به تابلوهای نصب‌شده و توصیه‌های مسئولان رخ می‌دهد.

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه بابیان اینکه حاشیه مخازن سدها به علت موقعیت خاص خود نظیر توپوگرافی کاملاً نامشخص و همچنین به دلیل باتلاقی بودن آن و امکان جذب آب، مکان بسیار خطرناکی برای شنا کردن است، از شهروندان و مسافران شهرستان خواست تا به تابلوهای هشدار نصب‌شده در اطراف دریاچه سدها و توصیه‌های مسئولان به جد توجه کرده و از شنا کردن در دریاچه سدها، مخازن آب و کانال‌های آبیاری خودداری کنند.

وی با اشاره به احساس نیاز خانواده‌ها ازجمله نوجوانان و جوانان خصوصاً در فصل گرما و تابستان به تفریحاتی ازجمله شنا گفت: امیدواریم مردم فهیم و آگاه شهرستان میانه به تفریحات اصولی در مکان‌های مجاز مانند شنا در استخرها بپردازند تا شاهد حوادث غرق‌شدگی نباشیم.

ادیب در پایان تأکید کرد: در صورت شنا در مکان‌های غیرمجاز، عواقب ناشی از حوادث احتمالی بر عهده متخلفین بوده و شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از خود سلب هرگونه مسئولیت می‌کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز