کد خبر: ۸۳۱۱۳
۷۱۷ بازدید
۱۶ دیدگاه

مدیرعامل فولاد میانه :

اتمام قرارداد دلیل بیکاری بوده است

۹۷/۴/۴
۱۷:۰۰

۶۳ کارگر کارخانه فولاد میانه به علت اتمام پروژه پیمانکار از کار بیکار شدند. مدیرعامل فولاد میانه، کارگران را مربوط به شرکت پیمانی دانست که روزمزد بودند.

مهرداد ناجی (مدیرعامل شرکت فولاد میانه) به خبرنگار ایلنا گفت: ۶۳ کارگر شاغل در ساخت فاز ۲ فولاد میانه به علت اتمام قرارداد با شرکت پیمانی و خصولتی بیکار شدند.

وی ادامه داد: این کارگران از بومیان شهرستان میانه بودند که دو تا پنج سال در این شرکت مشغول به کار بوده‌اند. اکثریت این کارگران روزمزد بودند و تعداد محدودی از این کارگران که ماهر بودند به پروژه‌های دیگر منتقل شدند. این ۶۳ کارگر نیمه‌ماهر محسوب می‌شدند.

این درحالی‌ست که یکی از کارگران این شرکت در تماس با ایلنا گفت: مسئولان کارخانه هفته گذشته با ۱۶ نفر تسویه حساب کردند و روز پنج‌شنبه نیز لیست تسویه ۴۷ نفر را در اختیار کارگران قرار دادند و گفته‌اند طی روزهای آینده با عده‌ای دیگر نیز تسویه خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در فاز احیاء مشغول به کار بوده‌ایم و گرد و خاک آن را خورده‌ایم تا فاز دوم سرپا نگه داشته شود.

این کارگر با بیان اینکه پرسنل با پیمانکاران قرارداد داشتند و در طول یک سال اخیر در بخش تولید فعالیت می‌کردند، افزود: درحالی که شهرستان رتبه اول بیکاری استان را به خود اختصاص داده است، اخراج کارگران چندان خوشایند نیست و ۵۹ نفر از ۶۳ نفری که با آنان تسویه شده، بومی هستند.

وی در پایان یادآور شد: برای این کارخانه ۲۵۰ نفر ظرفیت استخدام قرار داده بودند، اما به علت تاخیرهای پی در پی در نهایت ۱۵۰ نفر در کارخانه مشغول فعالیت شدند و مابقی افراد به استخدام نهادهای دیگری درآمده بودند، حال نیروهای سابق در کنار نیروهای جدید ۲۵۰ نفر می‌شوند اما ما را از کار بیکار می‌کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۴/۶ ۰۱:۰۰

با سلام
آقای مهندس ناجی امیدوارم به فکر اسختدامیهای ذخیره فولاد هم باشید

۹۷/۴/۵ ۱۶:۲۱

درسته روزمزدی بوده اند ولی به مدت چند سال به صورت روزمزدی کار کرده اند که این خود نیز دلیل مظلومیت این قشر می باشد. همچنین در میان این عزیزان مدارک لیسانس و فوق دیپلم نیز کم نمی باشد. می توان با تدبیر و حداقل بکارگیری در فاز ذوب(فاز 3) از بیکاری این زحمتکشان جلوگیری کرد.

۹۷/۴/۴ ۲۰:۵۸

بله یک عده از نفرات ب بخش بریکت سازی منتقل شدند ولی اون ۶۳ نفر در قسمت تولید و بهربرداری کارخونه مشغول بودن ک از کار تعلیق شدند...همین نفرات غیر ماهر ک میفرمایند با تلاش شبانه روزی همین کارخونه رو سرپا کردند و رکورد بیشترین تولید رو زدند

۹۷/۴/۴ ۱۹:۵۶

اقای ادمین از شما بعید میباشد فقط از نقل قول افراد و بدون تحقیق در مورد موضوع اذهان رو درگیر کنید،مسئله بیکاری خیلی وقت پیشتر درد همه مردم ایران میباشد و اگر متاسفانه شهر ما در رتبه اول استان قرار گرفته از بی تدبیری مسئولین شهر میباشد که نتوانسته اند با تدابیر درست و جذب سرمایه کارگاههای کوچک زود بازده در میانه ایجاد و اشتغال زایی ایجاد کنند،اما گلایه من از شما این است،اولا تعداد نفراتی که الان مشغول به کار میباشند خیلی بیشتر از ۱۵۰نفریست که دوستمان به شما عرض کرده اند(قبولین)ثانیا اگر قرار بر این باشد نفراتی اضافه شود مسلما نفرات ذخیره که سالهاست در انتظار هستند هم شرعا هم عرفا و همه هم های دیگر را در نظر بگیرید در اولویت میباشند،بیکاری دوستان بسیار ناراحت کننده است،اما امید است با تدبیر درست مسئولین و ایجاد صنایع مختلف در شهرمان این امر فلج کننده بیکاری را کمتر کنیم،نه با ضایع کردن حق دیگران،با تشکر

۹۷/۴/۴ ۱۹:۳۵

اگر قرار است استخدامی صورت گیرد باید شفاف و عادلانه و بین همه باشد. نه اینکه کی خاک بیشتری خورده است!

۹۷/۴/۴ ۱۸:۵۱

با سلام.نفرات پبمانکار خاتم که غیر بومی بوده و سالها پروژه را به اتمام نرسانیده بودند و میخواستند با پارتی و لابی گری جای نیروهای قبولی و بومی و آزمونی بنشینند بعد از اتمام پروژه تسویه حساب کرده اند.

۹۷/۴/۴ ۱۸:۱۹

63 نفر یعنی 63 خانواده بی درآمد. ..
آنهم در گرانی بی سابقه و بیکاری شدید که در جامعه وجود دارد
اقایان خودشان در روز افتتاح کارخانه نگفتید کسی بیکار حداقل اینکه به فاز 3 میفرستیم
به نمآیندگان و فرماندار شکری قول دادید

اخبار روز