کد خبر: ۸۵۱۹۵
۱۸۸۹ بازدید
۹ دیدگاه (۶ تایید شده)

گزارش تصویری از آئین تجلیل از نابغه موسیقی میانه اشکان نایبی

۱۳۹۷/۷/۲۴
۲۲:۵۶

شامگاه روز شنبه 21 مهرماه یک روز به یادماندنی برای هنر میانه بود. اشکان نایبی که در شهریورماه موفق شده بود بر قله موسیقی ایران تکیه زند، در میان اهالی هنر میانه به ویژه هنرمندان موسیقی و خوشنویسان برجسته میانه، مورد تجلیل و تکریم قرار گرفت.

این نابغه 11 ساله میانه ای که از 8 سالگی عناوین برتر موسیقی ملی را فتح کرده است، این بار موفق شد عنوان نخست جشنواره موسیقی جوان سال 1397 را از آن خود کند و در آغوش گرم استاد برجسته تار کشور استاد حسین علیزاده قرار گیرد.

هرچند این مراسم برای چنین افتخارآفرینی، کوچک و چنین زمانی برای تجلیل از او، بسیار دیر است ولی چه شود که قدر هنر و هنرمند در این جامعه همین است. تردیدی نیست که اگر چنین افتخاری برای اصفهان کسب می شد، مراسم درخوری در همان روز توسط استاندار اصفهان برپا می شد.

مراسم تجلیل از اشکان نایبی با دعوت محدود در آموزشگاه آوا برگزار شد. در این مراسم که با مدیریت و اجرای خوشنویس برتر میانه جناب ذکریا عزتی برگزار می شد، هنرمند برجسته شهرمان، صابر خان نایبی، پدر اشکان، به ایراد سخن پرداخت. او تاکید کرد که اگر من پدر اشکان نبودم قطعاً مراسم باشکوهتری برای شاگردم می گرفتم ولی معذوریت من این است که من قبل از اینکه مربی اشکان باشم، پدرش هستم.

وی با سه تار، قطعاتی در مایه شور اجرا نمود. 

در این مراسم که چونان خانواده کامکارها، شاهد هنرنمایی خانواده هنری نایبی ها بودیم، یاسر نایبی با سنتور در مایه اصفهان اجرا داشت. همچنین عادل نایبی ، برادر بزرگ صابر نایبی، با همراهی تار ایشان، تصنیفی در ماهور اجرا کرد. اجرای زیبای پارسا ، فرزند خردسال عادل نایبی با همراهی تار اشکان نیز از جذابترین و زیباترین قسمتهای برنامه بود. همچنین تکنوازی های اشکان نایبی که همان اجرای جشنواره ملی موسیقی را نواخت، شور و حال دیگری به مراسم داد.

در این مراسم بعد از دیکلمه زیبای شعر توسط سارای، دختر خردسال آقای ذکریا عزتی، خانم دکتر فاطمه محمودی به مناسبت روز حافظ به بیان وجه تمایز و توانمندی های شعر حافظ پرداخت و مهندس نائبی به شرح موسیقی از دوره فیثاغورس، افلاطون و ارسطو تا فارابی و صفی الدین اورموی و عبدالقادر مراغی پرداخت.

سخنران نهایی برنامه فرماندار ویژه شهرستان میانه دکتر مشایخی بود که از موسیقی به عنوان هنر بی بدیل آفرینش نام برد و از این رخداد بزرگ تجلیل کرد.

در خاتمه از اشکان نایبی با اعطای هدایایی تقدیر شد.

جا دارد از آقای آریا عظیمی عکاس آتلیه صحنه بابت این تصاویر تشکر کنیم.

 

مطالب مرتبط:

یک افتخار بی نظیر هنری برای میانه: اشکان نایبی بر قله موسیقی ایران تکیه زد

فرماندار ویژه میانه در آیین تجلیل از نایبی نفر اول موسیقی کشور: موسیقی هنر بی بدیل جهان آفرینش است

یک افتخار بی نظیر هنری برای میانه: اشکان نایبی بر قله موسیقی ایران تکیه زد

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۲۵ ۱۶:۱۰

جناب آقای دکتر مشایخی نماینده عالی دولت که در این مراسم دعوت و حضور داشته اند خب مقام عالی دولت در شهرستان فرماندار محترم است که در این خبر انواع اسم و فامیل نام برده شده (..... خان .... خان) و حضور و سخنرانی فرماندار در دو سطر آمده.
( لطفا"جو را مسموم نکنید)

۹۷/۷/۲۵ ۱۰:۰۷

موسیقی حرام است مگر در خدمت انقلاب و اسلام باشد. ...

۹۷/۷/۲۵ ۱۰:۰۴

درود بر شما مهندس نازنین و فرهیخته ارجمند براستی که همیشه عزیزانی چون شما و برادرانم عادل خان و یاسر جان ، سرورانی چون دوستِ جان،ذکریا عزتی و دیگر دوستان بزرگوار را کنارم ،دوشا دوش حس کرده ام و به یاری خدا و تکیه به دوستانم، هدف متعالی ،خدمت به هنر مظلوم و صد البته فاخر سرزمینم ،موسیقی،بزرگترین هدف زندگی ام در پیش گرفته ام. ما زنده به عشقیم ،فنا را نشناسیم... شایسته ی دردیم، دوا را نشناسیم... به امید موفقیت و پیروزی فرزندان سرزمینم... دلم برای فرزندان سرزمینم می تپد...

۹۷/۷/۲۵ ۰۸:۴۸

خب مگه اطلاع رسانی کردن ما که الان می فهمیم

۹۷/۷/۲۵ ۰۱:۴۸

تبریک و آفرین به پسر خوب موسیقی میانه که بی‌تردید شایسته‌‌ی بهتر از این‌هاست.

۹۷/۷/۲۴ ۲۳:۲۴

این مراسم برای من اشک شادی در چشم و بغض ناراحتی در گلو داشت. چرا بعد از یک ماه آن هم نه در استان و نه در تالار اداره ارشاد بلکه در یک محیط کوچک؟ منتظر پیام استاندار ماندم ولی خبری نشد. منتظر حضور نماینده ها و شهردار و ... ماندم ولی خبری نشد. در همین صدای میانه در این 30 روز گذشته 120 بیانیه و تبریک و تسلیت به مناسبت روز عشایر، روز دامپزشکی، روز ناشنوایان، هفته دفاع مقدس، روز پلیس و ... منتشر شده و به عناوین مختلف ورزشی تبریک گفته شده و برای استقبال او تا پلیس راه رفته اند و چندین گوسپند بخت برگشته را قربانی کرده اند لیکن این یک مورد مغفول ماند. درحالیکه ارزش رتبه نخست جشنواره موسیقی جوان معادل رتبه نخست کنکور سراسری و رتبه نخست جشنواره خوارزمی است.

با این کج رفتاری ها، تنها ، حمایت و تشویق و تلقین پدری هنرمند می تواند اشکان را از این هدف بلند و همت عالی باز ندارد. یا هنر اشکان برای ما زیاد است یا تفکر مسئولین برای چنین هنری کوتاه است. به هرحال به هم نمی خورند!

اخبار روز