کد خبر: ۸۵۶۳۳
۷۵۰ بازدید
۱۰ دیدگاه

چه کسی استاندار آذربایجان شرقی می شود؟

۹۷/۸/۱۵
۱۶:۱۸

در صورتی که قانون به ماندن خدابخش در استانداری آذربایجان شرقی اجازه ندهد گزینه جدیدی به‌عنوان گزینه اصلی استانداری از سوی وزارت کشور معرفی می‌شود.

به گزارش مجلس و آذربایجان، محمد وحدتی در تشریح جلسه امروز مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی اظهار داشت: در نشست امروز مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی چندین موضوع در دستور کار قرار داشت که یکی از آنها انتخاب مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بود و نمایندگان استان بر انتخاب اروجعلی علیزاده به‌عنوان مدیرکل راهداری اجماع نظر داشتند.

وی افزود: موضوع دوم این جلسه تصمیم‌گیری در خصوص تعیین تکلیف گزینه استانداری آذربایجان شرقی بود، نمایندگان استان سعی دارند در صورتی که قانون اجازه دهد مجید خدابخش در استانداری آذربایجان شرقی بماند ولی اگر قانون اجازه نداد به احتمال قوی حمید چیت‌چیان به‌عنوان گزینه اصلی استانداری مطرح می‌شود.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی ادامه داد: تا به حال وزارت کشور برای تعیین گزینه جدید استانداری آذربایجان شرقی بعد از آقای خدابخش با چیت‌چیان صحبت‌هایی داشته است که وزارت کشور پس از عدم ماندن خدابخش، چیت‌چیان را به مجمع معرفی می‌کند تا در این زمینه مذاکراتی انجام گیرد.

وحدتی، محور سوم نشست مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی را بررسی وضعیت مجتمع فرهنگی، علمی و تاریخی ربع رشیدی عنوان کرد و گفت: متأسفانه عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی، علمی و تاریخی ربع رشیدی راکد مانده که قرار است برای پیگیری وضعیت موجود یکی از نمایندگان به‌عنوان نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در هیئت‌امنای مجتمع فرهنگی، علمی و تاریخی ربع رشیدی معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا دکتر مسعود پزشکیان به‌عنوان نماینده مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در هیئت‌امنای مجتمع فرهنگی، علمی و تاریخی ربع رشیدی معرفی شد و در تلاش هستیم تا با فعال‌سازی این مجتمع از ظرفیت‌های علمی و فرهنگی آن بهره‌مند شویم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این‌که جلسات مجمع نمایندگان استان چه زمان‌هایی تشکیل می‌شود؟ یادآور شد: معمولاً هر دو یا سه هفته یک‌بار مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی تشکیل جلسه می‌دهد تا در خصوص مسائل و موضوعات مطرح‌شده و مشکلات تصمیمی گیری شود.

به گزارش تسنیم، وحدتی همچنین سه گزینه مطرح شده در فضای مجازی برای استانداری آذربایجان شرقی را رد کرده بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۸/۱۹ ۰۰:۲۶

مگر انتخاب مدیر کل راهداری و یا استاندار در حیطه وظایف نمایندگان مجلس هست که در دستور کار هم قرار گرفته ؟ 

۹۷/۸/۱۷ ۰۰:۳۷

دکتر منادی

۹۷/۸/۱۵ ۲۲:۴۴

بله.اولین فرمانداربومی رابرای میانه به خواست مردم شهرستان ایشان انتخاب کردند,تواین یکسال هم پیگیرتسریع راه اهن میانه تبریزهستند.درهرصورت ارزوی موفقیت برای ایشان داریم.

۹۷/۸/۱۵ ۲۰:۲۷

آقای خدابخش نسبت به سایر استانداران بهتر بود

۹۷/۸/۱۵ ۱۷:۵۷

برای میانه وقتی استاندارمیانه ای نباشه فرقی نداره اهل کجاوکی باشه.

۹۷/۸/۱۵ ۱۷:۴۰

استاندارکوردیافارس باشه ولی ...ی نباشه,اقای چیت چیان اگرکاره ای بوددرمقام وزارت نیروبرای دریاچه ارومیه کاری میکرد,سمت استانداری که جای خوددارد.

اخبار روز