کد خبر: ۸۵۸۲۰
۱۲۷۸ بازدید
۷۱ دیدگاه

واکنش امام جمعه میانه به خبر صدای میانه درباره تغییرات گسترده در هیئت امنای امامزاده اسماعیل(ع)

۹۷/۸/۲۴
۰۹:۰۴

۹ مهرماه امسال خبری به شرح ذیل در کانال صدای منتشر شد تا بعد از یک و نیم ماه واکنش امام جمعه میانه ،حجت الاسلام محمدی را طی مصاحبه ای با تسنیم بهمراه داشته باشد:

 

 

حجت‌الاسلام‌ محمدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به موضوع برکناری هیئت‌امنای مسجد جامع و امامزاده سید اسماعیل(ع) میانه اظهار داشت: بعد از برگشت از سفر حج از طریق یکی از سایت‌ها باخبر شدم که طی جلسه‌ای اختصاصی هیئت‌امنای قبلی امامزاده اسماعیل(ع) و مسجد جامع برکنار شده‌اند البته این سایت‌ها به‌نوعی با بنده کار داشتند و می‌خواستند بگویند که امام‌جمعه را هم از هیئت‌امنا برکنار کرده‌اند علاوه بر این مسائل طی چند نامه درخواستی از طریق اوقاف میانه به بنده ابلاغ‌شده بود که دستور فرمایید کلیدهای محل هیئت‌امنا از طریق هیئت‌امنای قبلی به هیئت‌امنای جدید تحویل داده شود.

امام‌جمعه میانه بابیان اینکه یکی از مسئولان چند روز پیش‌بین الصلاتین در مسجد جامع اعلام کرده که دروغ می‌گویند کسانی که مدعی هستند هیئت‌امنای قبلی را برکنار کرده‌اند افزود:  نامه ارسالی اوقاف در این خصوص موجود است اگر این موضوع در طی روزهای گذشته مطرح نمی‌شد بنده این موضوع را توضیح نمی‌دادم چون در جمع مردم نمازگزار در بین الصلاتین گفته‌شده است که دروغ می‌گویند آن‌کسانی که مدعی هستند هیئت‌امنای قبلی برکنار شده‌اند.

برکناری حاشیه‌دار هیئت‌امنای مسجد جامع و امامزاده اسماعیل(ع) میانه توسط اوقاف کذب نبوده و صحت دارد

وی ادامه داد:  این سخنان کذب در حالی مطرح می‌شود که نامه اوقاف در این خصوص به بنده موجود است که درخواست کرده‌اند کلیدها توسط هیئت‌امنای قبلی به هیئت‌امنای جدید تحویل داده شود این حاکی از این است که این موضوع دروغ نبوده و بنده در این خصوص مطالب دیگری دارم که فعلاً صلاح نمی‌دانم آن‌ها را بیان کنم.

محمدی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص محتوای جلسه مسئولان اوقاف و وی با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: بنده بعد از شنیدن این جریان برکناری هیئت‌امنای مسجد جامع و امامزاده سید اسماعیل(ع) نامه‌ای خدمت نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز نوشتم و از وی درخواست کردم که در این قضیه پادرمیانی کرده و مسئله با صلح و بدون اختلاف و حاشیه حل شود که درنهایت با توجه به لطف و عنایتی که آقای آل هاشم به بنده و شهرستان میانه دارند فرمودند که این موضوع طی جلسه‌ای حل می‌شود.

پادرمیانی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی به اقدامات حاشیه‌ساز اوقاف در شهرستان میانه پایان داد

وی اضافه کرد: بعد از گذشتن مدت کمی وی امر کرد که فلان روزبه تبریز آمده و در حضور مسئولان امر این مطالب را بیان کنید که در جلسه مذکور بعد از استماع سخنان طرفین، آقای آل هاشم همه را به اتحاد و همدلی توصیه کرده و گفت که هیئت‌امنای قبلی باید به مسئولیت سابق خود بازگشته البته هیئت‌امنای جدید هم در کنار آنان باشند این مسئله به‌این‌علت است که شیوه‌نامه هیئت‌امنای مساجد تغییر کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میانه با تأکید بر اینکه هر تصمیمی در خصوص مساجد شهرستان بدون اطلاع امام‌جمعه مشکلات خاص خود را در پی خواهد داشت اذعان کرد: حتی اگر اوقاف کشور نیز بدون هماهنگی با شورای سیاست‌گذاری، امور مساجد کشور، بسیج و فرهنگ و ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی بخواهند هیئت‌امناها را تغییر دهند با مشکلات خاصی روبرو خواهیم شد لذا باید همکاری بین این نهادها تنگاتنگ باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه تاکنون نیز شیوه‌نامه جدید تغییر هیئت‌امناها به دست ما نرسیده و ما درخواست داریم مسئولان اوقاف این شیوه‌نامه را برای ما ارسال کنند و یقیناً بعد از مطالعه آن نظرات خود و مجموعه‌های مرتبط را به سمع نظر مسئولان اوقاف خواهیم رساند.

ما با اوقاف دعوا و اختلاف نداریم

محمدی با اشاره به اینکه ما با اوقاف دعوا و اختلاف نداریم ابراز کرد: بعد از آمدن بنده به شهرستان میانه اوقاف شهرستان در مدت کمی شاهد تغییرات زیادی بود و یکی از مسئولان اوقاف در شهرستان میانه که آقای پرورش بودند همکاری تنگاتنگی را با امام‌جمعه و مسئولان شهرستان داشتند که متأسفانه وی در مدت بسیار کمی برکنار شدند که همین برکناری باعث به وجود آمدن برخی مشکلات میان ما و اوقاف شد البته ما نمی‌توانیم بگوییم که اوقاف مسئول موردنظر ما را انتخاب کند این‌گونه نبوده و ما چنین خواسته‌ای نداشته و نداریم اما به‌هرحال با توجه به اینکه امام‌جمعه مسئول فرهنگی شهر بوده و از طرفی دیگر مقام معظم رهبری در سازمان اوقاف نماینده دارند و ازاین‌جهت باید ارتباط و همکاری اوقاف با ائمه جمعه بسیار نزدیک‌تر باشد.

وی یادآور شد: برخی معضلات فرهنگی و سیاسی در خصوص مسائل موقوفات و غیره در شهرستان وجود دارد که با همکاری اوقاف باید این مسائل حل شود اگر همکاری بین اوقاف و مسئولان فرهنگی شهر نباشد مشکلات زیادی را شاهد می‌شویم که دراین‌بین مردم آزرده‌خاطر می‌شوند چراکه وظیفه اصلی ما خدمت به مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنان است.

جزئیات پاره کردن عکس شهدا توسط یکی از کارمندان اداره اوقاف شهرستان میانه

محمدی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص جزئیات قضیه پاره کردن عکس شهدا توسط یکی از کارمندان اداره اوقاف شهرستان میانه اذعان داشت: این موضوع چند ماه قبل اتفاق افتاده و ما هم سعی کردیم این بحث در رسانه‌ها و در بین عموم مطرح نشود اختلاف بین یکی از افرادی که از سوی هیئت‌امنای قبلی انتخاب‌شده بود با برخی از کارکنان اوقاف شهرستان موجب بروز این اتفاق ناپسند شده بود که درنهایت بسیج برعلیه این شخص شکایت کرد ولی بنده در این موضوع پادرمیانی کرده و با نامه‌ای به دادستان و مسئول ناحیه مقاومت بسیج خواستار فیصله دادن به این موضوع شدم چراکه کارمند اوقاف به‌اشتباه خود اعتراف کرده و عذرخواهی کرد که کار وی عمدی نبوده است و ما نیز خواستیم رأفت و رحمت اسلامی در این خصوص اعمال شود.

امام‌جمعه میانه افزود: بنده برای اینکه اختلاف بین اوقاف و بسیج و هیئت‌امنای امامزاده به وجود نیاید این مسئله را بدون حاشیه و تنش حل کردم که در این خصوص دادستان لطف کرده و قضیه را فیصله دادند ولی متأسفانه مسئولان این کارمند اوقاف قضیه را وارونه جلوه دادند و مدعی شدند که ما مقصر این قضیه بودیم درحالی‌که دوربین‌های امامزاده نحوه برخورد این کارمند با عکس‌های شهدا و پاره کردن آن‌ها را به‌طور کامل ضبط کرده و در دست ما موجود است لذا اگر این مسائل دوباره تکرار شود تبعات بدی خواهد داشت و امید است اوقاف از اقدامات تنش‌زا و اختلاف افکن در شهرستان میانه خودداری کند.

تندی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی به امام‌جمعه میانه کذب بوده و شایعه است

وی در ادامه سخنان خود در خصوص شایعات مطرح‌شده در خصوص تندی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی در جلسه مسئولان اوقاف به وی توضیحاتی ارائه کرد و گفت:  عزیزان و سروران دیگری در این جلسه حضور داشتند ازجمله آقای مشهوری مسئول محترم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه آذربایجان شرقی، آقای فرجی مسئول دادگاه ویژه روحانیت، آقای فقیه رئیس دفتر آقای حاج آل هاشم از حاضران در این جلسه بودند لذا بنده تاکنون هیچ تندی از حاج‌آقای آل هاشم مشاهده نکرده‌ام.

محمدی عنوان کرد: این حضرات اهداف خاص خودشان را دنبال می‌کنند و بابیان این شایعات می‌خواهند مسائل به را نفع حزب و تشکیلات خود تمام کنند هر چه در جلسه اتفاق افتاده بنده برای مردم تشریح کردم لذا این را بنده در نامه خود به حاج‌آقای آل هاشم نوشته و برای مردم نیز اعلام می‌کنم که امر نماینده محترم ولی‌فقیه در استان برای ما فصل الخطاب است و حاج‌آقای آل هاشم همیشه به ما لطف داشته‌اند.

وقفی بودن محل مدرسه زینب کبری (س) شهرستان میانه

وی همچنین به جزئیات وقفی بودن محل مدرسه زینب کبری (س)  شهرستان میانه اشاره کرد و افزود: این مدرسه در سالیان گذشته از مدارس علمیه شهرستان میانه بوده و هست متأسفانه حدود 20 سال و اندی پیش در اثر کم‌لطفی مسئولان حوزه‌های علمیه شهرستان و زیرکی برخی مسئولان دیگر این حوزه علمیه که از ارزش بسیاری هم برخوردار بود و زمین آن حدود 900 مترمربع است که در آن زمان ساختمان قدیمی آن توسط یکی از سازمان‌ها تخریب و بنای جدیدی احداث‌شده است و به قیمت بسیار کمی توسط سازمان اوقاف به آموزش‌وپرورش اجاره داده‌شده است این خلاف غبطه حوزه است بنده به‌عنوان مسئول حوزه‌های علمیه شهرستان میانه سند این حوزه را به دست آوردم این سند برای حوزه بوده و این مکان موقوفه هم متعلق به حوزه علمیه میانه است.

وی ادامه داد: این محل موقوفه باید به حوزه تحویل داده شود و این موضوع به مسئولان آموزش‌وپرورش نیز ابلاغ‌شده است البته ما با آموزش‌وپرورش مراوداتی داریم آقای ساجدی فر همیشه با ما همکاری داشته و دارند همین‌الان نیز مدرسه آیت‌الله حامدی آموزش‌وپرورش در زمان حاج‌آقای حامدی در اختیار حوزه علمیه قرارگرفته است لذا ما به دنبال این هستیم که اگر مسئولان محترم آموزش‌وپرورش ما را همراهی کنند باید یک ساختمان معوضی در قبال این مدرسه علمیه که در بهترین نقطه شهر قرار دارد به حوزه علمیه اختصاص دهند یا اینکه همین مدرسه را به ما تحویل دهند چراکه در خصوص زمین برای حوزه کمبود داریم.

مکان حوزه علمیه سابق دین و دانش نیز باید به حوزه تحویل داده شود

امام‌جمعه میانه در پایان اظهار داشت: علاوه بر این مسائل حوزه علمیه دین و دانش نیز متعلق به حوزه علمیه است که باید به حوزه واگذار شود و تشکیلاتی که ساختمان این حوزه را در اختیار گرفته‌اند باید آن را پس دهند همچنان که ما مدرسه جعفریه را در حال ساخت هستیم و نیاز ما در آینده بیشتر خواهد شد که در آینده‌ای نزدیک مدرسه علمیه خواهران میانه در زمینی به متراژ 2 هزار مترمربع احداث خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۲۳ ۱۵:۰۰

جناب آقای نایبی به نظرم خوب است به عنوان یک خبرنگار اول به شرح وظایف امام جمعه وسایر مسئولین شهرتان لااقل یک نگاهی بفرمایید ودر ثانی مشکلات آب وجاده واتوبان وبیکاری و..... امام جمعه پیگیر هستند اما مسئولشان مسئولین مربوطه هست

۹۷/۹/۲۲ ۰۰:۵۳

کار هیآت امنا مسجد جامع دقیقا" چیه که من توش موندم و چه اختیاراتی دارد اصلا" ؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن غفاری نماز بخونه یا آقای X و یا Y اصلا" چه مشکلی از مشکلات شهر و جوانان نالان و بیکار را میکند ؟؟؟ اصلا" هر کی میخاد نماز بخونه یا نخونه تو مسجد حضرت ابوالفضل ؟؟ آیا این به نظرتون مشکله ؟؟؟ اصلا" دو نفری یا سه نفری در هر وعده بخونن این مثلا" چی میشه ؟؟؟ تو رو خدا بچه بازی در نیارید برید ماهواره و خودرو برقی و نیروگاه سیکل ترکیبی بسازید این ..... بازی ها چیه در میارید آخه ....

۹۷/۹/۱۴ ۲۳:۵۶

چرا هر وقت از امام جمعه خبری درج می شود بیشترین حمله ها به او صورت میگیرد؟

۹۷/۸/۳۰ ۲۲:۱۵

روی صحبت من با تمام همشهریان خودم هست.
سلام به همه دوستان و همشهریان عزیز
روی صحبت و طرف صحبتم با شما هست که در مورد صدای میانه میگوید که صدای میانه محور و تمام اختلافات میانه هست یا آن همشهری که گفته صدای میانه مثل آمد نیوز عمل می‌کنه چرا چشم بر رو حقایق شهر خود بسته آید و کورکورانه فقط نظاره گر اتفاقات میانه نام وطن و شهر خود شده آید آیا برایتان اهمیت ندارد که در شهر مان چه می‌گذرد و چه کسانی هستند که بزرگترین شهر استان را بعد از تبریز در دوره های گذشته به این حال و روز در آورده اند ؟؟؟حالا یک نفر یک گروه دارند بی مسولیتی کل همه همشهریان را دارند با قلم نافذ و کوشش و صرف وقت خود برای آگاهی دادن به بنده و شما که همشهریان او هستیم مطلع می‌کنند حالا افترا و بهتان به ایشان میزنید که تمام اختلافات میانه صدای میانه هست بله اگر حرف حق نباشه و حرف حق را نزنه تفرقه و جدایی پیش نمیاد آیا به نظر شما یک میانه‌ای با عرضه در شهرمان نبوده که این آقای امام جمعه طی طریق میانه قم و تبریز کرده و کرده تا بشه رئیس هیئت امنای امامزاده میانه مگر این شانسی هست اگر باور کنید شانسی بوده باید به عقل خود شک کنید وار طرفی ان کسی که میگوید صدای میانه شده آمد نیوز من به عنوان یک همشهری باید به عقل و درایت شما شک دارم که با این کلمات گلمبه صولمبه خود میخواهید زبان گویای مردم میانه را به نحوی مجبور به سکوت کنید اما خدا را شکر که همه میانه ایها امثال تو فکر نمی کنند پس ای صدای میانه مثل گذشته و یا بهتر بگویم بهتر و گویاتر از گذشته بنویسید تا چشم نامحرمان میانه از حدقه بیرون بیاید شما ها تحمل قلم یک همشهری تان را ندارید من ماندم چطور پشت یک بیگانه و غیره میانه ای این طوری سینه چاک کرده اید؟؟؟الله اعلم؟؟؟؟در عجبم از مرام همشهریان خود که دارند مهره سوزی میکنند بخاطر غیر میانه‌ای و اسفا از این بیگانه پرستی و بیگانه پروری !!!!!

۹۷/۸/۲۸ ۱۱:۳۸

ما که ندیدیم و نشنیدیم شاید از زنان و دختران شما بودن،اینقدر به راحتی تهمت نزنین فردای قیامت پاسخ خواهی داد.

۹۷/۸/۲۸ ۰۱:۳۵

صدای میانه شبیه صدای مردم (آمدنیوز)

۹۷/۸/۲۸ ۰۰:۴۹

از وقتی امام جمعه شهرمون عوض شده تعداد نمازگزاران نماز جمعه چقدر شده؟ این واقعیت واقعا ملموس هست

۹۷/۸/۲۵ ۱۸:۰۰

موضوع مورد بحث شغل نیست در این موضوع درایت . تجربه و تدبیر و آینده نگری نیاز است که از عهده جوان خارج است و در صلاحیت بزرگان است که باید پیر و جوان در کنار هم باشند جوسازی نکنیم

۹۷/۸/۲۵ ۱۵:۳۵

بی غیرت ان مردان و شیعیانی هستن که زنانشان به زوار عراقی خدمات می دادند! الله بیلسین!

۹۷/۸/۲۵ ۱۵:۰۰

مشکل شهر ما تفکرات لیبرال ها هست نه تفکر انقلابی.مشکل شهر ما تفکرات اشرافی وماکسیما سوار ها هست نه تفکر امام جمعه ساده زیست مردمی .مشکل شهر ما فاسدان ومافیای اقتصاد هست که متاسفانه همه جاحضور دارند.آری ای برادر ا حال وروز مسجد جامع وامام زاده معلومه مشکل کجاست

۹۷/۸/۲۵ ۱۴:۲۵

چشمت از حسادت در اید

۹۷/۸/۲۵ ۱۲:۲۵

کانون اختلاف میانه همین صدای میانه است که بایستی خفه بشه

۹۷/۸/۲۵ ۱۱:۲۹

بعضی این اقایان که بعنوان هیئت امنا دربسیاری از جاها نام مبارکشان وجود دارد چون هیچ نظر وفکر جدیدی ندارند حضور انها در جلسات هیئت امنا برای گردانندگان ان مجوعه مشکل ساز نیست چون فقط حضور فیزیکی دارند ومخالفتی با گردانندگان نمیکنند وجودشان برا گردانندگان مغتنم است وبه نفع انهاست بهمین جهت این اقایان در همه جا حضور دارند چون نیروهای جدید بافکر واندیشه وبرای ایجاد تغییرات مثبت می ایند واین خوشایند بعضی ها نیست

۹۷/۸/۲۵ ۱۱:۰۲

امور امام جماعت مساجد مربوط به اداره تبلیغاته خواهشا سفسطه نفرمایید

۹۷/۸/۲۵ ۱۰:۴۳

مشکل شهر ما کسانی هستند تفکرات قیم مابانه ودخالتگر واختلاف افکنانه دارند از قدیم الایام امام جماعت را خود نمازگزاران انتخاب میکنند شما اختلافی با اقای غفاری دارید به دیگران چه ر بطی دارد چون من با اقای غفاری اختلاف دارم باید ازاین مسجد برود بیشتر به چه ادبیاتی شباهت دارد؟!

۹۷/۸/۲۵ ۱۰:۳۷

سمتهای حاج آقا ... از سمت دکتر ولایتی هم بیشتره، مرد خستگی ناپذیر و قیم میانه ماشاالله بازنشسته هم نمیشن

۹۷/۸/۲۵ ۱۰:۲۴

نمی دونم شاید از فامیل های شما بودند بهتر می دانید دختر بچه بوده اند ویا زنان و دختران.....اگر از طرف مسولی ضدارزش وناهنجاری بوده که در تریبون مطرح شده بایددقت شود ....بی غیرتی درقاموس شیعیان جایگاهی ندارد .مرگ بر مردان بی غیرت

۹۷/۸/۲۵ ۱۰:۰۶

مسئله شهر ما مگر هیئت امنا ی امام زاده است؟ مضوع شهر ما دوچرخه سواری چند دختربچه بود که با هوشیاری امام جمعه و مسئولین این فتنه امریکایی اسرائیلی خنثی شد!

۹۷/۸/۲۵ ۰۹:۴۰

کذب محض است واین حرفها محصول تراوشات ذهنی یک انسان بیمار ومتعصب کور کورانه است.شورای علما در اولین ماه های حضور ایشان در شهر جمع شدند وبه ایشان پیشنهاد کردند در یکی از مساجد کلیدی نماز اقامه کنند ایشان مخالفت کرده ومسجد حضرت زینب در محله اسلام آباد را انتخاب می کنند شاهد این قضیه شورای علمای شهرستانه.....دین نداری حداقل مرد باش جناب.....جیره خور ....زاده

۹۷/۸/۲۵ ۰۶:۵۷

مردم میانه واقعا از رفتارهای غیرمنطقی ودور ازَشان آقای عبداله محمدی خسته شده اند،روحانی وامامت جماعت را خود مردم و اهالی مسجد انتخاب میکردند نه اینکه کسی را بر مردم تحمیل کنند،هدف ایشان ازتغییر امام جماعت مسجد ابوالفضل علیه السلام این بود که خودشان آنجا نماز بخوانند دید که مردم استقبال نمیکنند کس دیگر را معرفی کرد، ایشان تو این مدتی که میانه هستند نتوانسته برای خود مسجد ثابت داشته‌باشد وروز به روز پایگاه مردمی و جایگاه خودرا درمیان مردم به جهت ایجاد تنش و غیر منظم بودن و برخورد ورفتاهای خارج ازَشان یک امام جمعه از دست داده فقط عده ای به خاطر مصلحت خودشان احترام ظاهری میکنند،

۹۷/۸/۲۵ ۰۳:۵۹

والا وظیفه امام جمعه حل اختلاف بین مردم هست نه دخالت توی هر کاری شده دقیقا کدخدا

۹۷/۸/۲۵ ۰۱:۴۶

شهرستان موقعی عقب افتاد که پدر وپسر بیست وسه سال شهر ومردم آن را با افعالشان وتفکرات لیبرالیشان به سخره گرفتند . نه سال ناظر اصلی شهر پروازی تشریف داشتند جناب نایبی کجا تشریف داشتید؟از خدا بترسید حقایق را بنویسید

۹۷/۸/۲۵ ۰۱:۴۲

حقا وانصافا مافیای قدرت الان هیأت أمنای امام زاده هستند در عجبم این آقایان همه جا عضو هیأت أمنا هستند پس کی قرار است بروند کنار وجوان ها بیایند سر کار چند نمونه را می شمارم تا بدانید چرا امام جمعه را می کوبند چون امام جمعه می خواست جوان ها را بیاورد پای کار......عضو هیأت أمنای هلال احمر.عضو هیأت أمنای قبرستان..عضو هیأت أمنای حمایت از زندانیان عضو هیأت أمنای امام زاده عضوهیأت أمنای بنیادمستضعفان اگر برای این پیرمردها کمه بازم بشمارم؟ مافیای قدرت وثروت در طی چهل سال هیأت أمنای امام زاده بوده اند نتیجه اش شده ساختمان های فعلی که نه به امام زاده شبیه است ونه ........لیبرال ها در میانه نخواهند گذاشت که امام زاده بیافتد دست جوانان انقلابی

۹۷/۸/۲۵ ۰۱:۳۴

وقتی امام جماعت بی نظم باشد مسوول فرهنگی شهر باید ورود کند که در مورد مذکور مراحل همه اش طی شده بود

۹۷/۸/۲۵ ۰۱:۳۳

نام ببرید ماهم بدانیم اونا کی هستند واگر نام نبرید معلوم میشه توهمات ذهنیتان زیاده

۹۷/۸/۲۵ ۰۱:۲۶

در طی تقریبا سه ماه حضور این آقا پانزده روز تعطیلی بدون اطلاع دادن به مسوول مذکور.این آمار البته سوای نماز های ظهر است که بیش از بیست وپنج روز بوده وایشان فرموده بنده کلا تو روستاها هستم ونمی تونم ظهرها در مسجد حاضر باشم.....من تعجبم اینه شما از یک بی نظم حمایت می کنید مگر مساجد شهر مأ........هست که هرکس هرچقدر میلش خواست تعطیل کند ویا حضور نیابد ؟ من کاری به کارها وتخلفات ودروغ ها وتوهین های جناب غفاری به امام جمعه محترم وقانونی وسایر مسولان ندارم ولی براین مساله اعتقاد دارم که باید مساجد کلیدی برنامه هاشون بر اساس نظم باشد.
حال امام جماعت غفاری باشد یا شخص دیگه

۹۷/۸/۲۵ ۰۰:۲۳

بله دقيقا درست ميفرمائيد
زمان مرحوم حامدي اختلافات حداقلي بود ولي اختلافات در زمان محمد رضا حامدي به علت حضور كم ايشان در ميانه و بودن عناصر اختلاف انگيز در دفترشان كه گزارش خلاف به ايشان ميدادند موجب مشكلات امروز شده است خداوند به آنها انصاف بدهد كه چوب لأي چرخ توسعه امامزاده گذاشتند

۹۷/۸/۲۴ ۲۳:۴۰

انطور که نقل میشودآقای محمدی صراحتا به هیئت امنا گفته غفاری باید ازاین مسجد برود وهیچ نامه ای از طرف مسجد نوشته نشده فقط شورای علما نامه نوشته وجالب تر اینکه ظا هرا یکی از امضا کنندگان نامه امام جماعت جدید مسجدشده است وبرای شفافیت مطلب شما که به نامه هادسترسی دارید تصویرنامه هارا برای تنویر افکار عمومی درسایت بگذارید

۹۷/۸/۲۴ ۲۳:۰۷

سلام متاسفانه انصاف نکردید بی نظمی جناب غفاری در مسجد مذکور ودرخواست مکرر جوانان برای حل این مساله ودرآخر ورود مستقیم شورای علمای شهر ودر نهایت دخالت اداره تبلیغات ایم تغییر را موجب شد اگر مشتاق بودید اصل نامه ها در اداره مربوطه موجود است مراجعه فرمایید.

۹۷/۸/۲۴ ۲۱:۳۵

یه زمانی از تغییر امام جمعه بومی ناراحت بودین؟ و....

۹۷/۸/۲۴ ۲۱:۰۹

چه تلاشی کدام دلسوزی کدام تلاش ستودنی.‌؟

۹۷/۸/۲۴ ۲۰:۱۷

سلام متاسفانه شهرستان میانه در سالهای گذشته جولانگاه مداخلات و درگیریها و اختلافات سیاسی بوده و آتش این مداخلات موجب انتخاب افرادی ناشایست و غیر صلاحیت دار به مناصب اداری گردیده است . متاسفانه دامنه سوء مدیریت ها موجب عقب افتادگی شهرستان میانه گردیده است . سخنی دارم با تمامی جریانهای سیاسی ! لحظهای خدا را در نظر بگیرید و انگاه بیاندیشید و عمل کنید! تاکی دروغ و تهمت و افترا! آیا از اخرت نمی ترسید! تا کی به نام دین بر گرده مردم سوار می شوید! از خدا بترسید !

۹۷/۸/۲۴ ۱۹:۳۴

آیافشار اوردن به هیئت امنای مسجد برای عوض کردن امام جماعت مسجد هم جزو وظایف امام جمعه میباشد؟

۹۷/۸/۲۴ ۱۹:۲۷

بعضی ازمیانه ایهایی که درقم تشریف دارند خیال میکنند قیم مردم میانه هستندوبرای شهر ومردم تصمیم میگیرند عزل ونصب میکنندشمارا به حضرت معصومه قسم به خون پاک شهیدان قسم میانه ومردم میانه را راحت بگذارید اجازه دهید خودشان برای شهری که در ان زندگی میکنند تصمیم بگیرند مارا به خیر شما امید نیست لطف کنید شر مرسانید مردم به اندازه کافی مشکل دارندشما دیگر مشکل ایجاد نکنیدبه ایات وروایاتی در منبر برای مردم میخوانید دست از سرما بردارید

۹۷/۸/۲۴ ۱۹:۲۰

متن را با دقت بخوانید و انصاف داشته باشید. حاج آقا ,نوّرالله قلبه, برای از دست ندادن هیئت امنای امامزاده, اقطار زمین و اعصار زمان را به هم دوخته اند تا اجازه ندهند مردم میانه از برکت حضور ایشان در مدیریت مسجد جامع محروم شوند. اگر ظریف نصف این همه رایزنی و چانه زنی را با 5+1 داشت, الآن دلار 1000 تومن شده بود.

۹۷/۸/۲۴ ۱۹:۱۸

خداوند از کسانی که دوباره باعث وبانی اختلافات در شهر میانه شدند نگذردبا حضور مرحوم اقای حامدی این اختلافات تمام شده بود اما متاسفانه یک عدای از وجود اختلاف در میانه خیلی لذت میبرند انگار ژن اختلاف افکنی در خونشان وجود دارد خدایشان از انها نگذرد

۹۷/۸/۲۴ ۱۸:۲۸

تلاش ایشان ستودنی است . ایشان برای خود تلاش نمیکند. تلاش میکند امام جمعه شهر میانه عضو هیئت امنا باشد! و اینکه الان خودشون اامام جمعه هستن کاملا تصادفی است!

۹۷/۸/۲۴ ۱۷:۴۶

هیءت امنا جدید خیلی بهتر از قبلیاست

۹۷/۸/۲۴ ۱۵:۳۴

مشکلات شهر دست نمایندگان و شورای شهر هست که اونا هم تو خوابن مخصوصا شورا که فقط به فکر کیف و تفریح خودشون هستن ،خدا طول عمر بده بهت امام جمعه

۹۷/۸/۲۴ ۱۵:۲۶

اینجوری که بوش میاد
انشاالله بزودی میانه قطب حوزه علمیه خواهد بود.
والا مدرسه رو می‌خواهیم چکار

۹۷/۸/۲۴ ۱۵:۱۷

آقای نایبی معلومه که کاملا منظورتان مخالف است. چه تلاشی؟ یک تلفن حاج آقا محمدی به آل هاشم اسمش میشه تلاش؟

۹۷/۸/۲۴ ۱۵:۰۵

آن را ک حساب پاک است
از محاسبات چ باک است

۹۷/۸/۲۴ ۱۳:۴۸

مواظب باشید به روغن سوزی نیفتید

۹۷/۸/۲۴ ۱۲:۰۹

آقایون خاص یادتان باشد فکر استفاده ابزاری از امام جمعه محترم را از سرتان بیرون کنید.

پس از دائر شدن دفتر امام جمعه محترم هر لحظه وارد و خارج نشید و خبرهای غلط و دروغین که به نفعتان هست را در اختیار ایشان قرار ندهید.

کارها و مشکلات بزرگی هست که باید پیگیر آنها بود

۹۷/۸/۲۴ ۱۱:۵۷

نظارت و مراقبت در زمینه تحقق اهداف و سیاستهای کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نظارت و مراقبت در زمینه حسن اجرای امور.

د)-نظارت و مدیریت در جهت ارتقای فرهنگی دینی اجتماعی و تقویت حوزه های علمیه و مراکز فرهنگی و تبلیغی.

ه)-ایجاد دفتری به منظور پاسخگوئی به مراجعات مردم.

و)-اختصاص ساعاتی از روز برای ملاقات با مردم و مسئولین محلی و تشکیل جلسه با آنان.

ز)-پرهیز از موضعگیریهای تفرقه افکنانه و زیان بخش به سود یا زیان افراد

ح)-خود داری از پذیرفتن مسئولیتهای اجرائی و قضائی و هرگونه فعالیتی که وی را از انجام وظایف اصلی باز دارد.

ط)پرهیز از موضع گیری به نفع یا ضرر کاندیداها از تریبون نماز جمعه

۹۷/۸/۲۴ ۱۱:۵۶

اولین وظیفه یک امام جمعه اقامه نماز جمعه با دو خطبه پرمحتوا و شیوا که شامل :1-توصیه به تقوای الهی 2- تبیین حکیمانه دین 3-موعظه حسنه 4- تجزیه و تحلیل مسایل سیاسی اجتماعی و فرهنگی کشور و جهان اسلام می باشد

۹۷/۸/۲۴ ۱۱:۳۱

این قضایا به وضوح نشون میده سیستم ندیزیت میانه دست یک عده خاصی است که حتی امام جمعه را هم بازی نمیدهند.نه قبلی نه فعلی

۹۷/۸/۲۴ ۱۰:۵۶

خدا را شاکریم که چنین امام جمعه ساعی و پرتلاشی داریم که برای اعاده حق مسلّم خود و عضویت مجدد در هیئت امنای امامزاده , شب و روز را به هم گره زده و صدها کیلومتر راه تبریز و تهران و قم را درنوردیده و با دهها مقام استانی و کشوری رایزنی می فرمایند تا یکی از مشکلات اصلی شهرستان میانه حل شود و حق به حقدار برسد و امام جمعه عزیزشان به عضویت هیئت امنای امامزاده درآیند.

مردم میانه اطمینان کامل دارند که امام جمعه محبوب و عادلشان به همین شدّت و جدّیت, پیگیر حل مشکلات بیکاری, آب شرب, راههای مواصلاتی و ... است.

۹۷/۸/۲۴ ۱۰:۳۹

جناب اقای محمدی اگر حاج اقای ال هاشم گفتند حل شود شما چرا نگذاشتید حاج اقای غفاری در مسجد حضرت ابوالفضل اقامه نماز کند ایا در شان یک مسئول فرهنگی شهر است که چنین بی احترامی به هم لباس خود بکند؟

۹۷/۸/۲۴ ۰۹:۲۵

اصلا اختلافی نیست و صدای میانه صدای شیطان است!! 

۹۷/۸/۲۴ ۰۹:۲۵

اوقاف هم جدید هی سند رو میکنه! ادم میترسه شب بخوابه فردا بیدار بشه ببینه اوقاف اومده سند اورده که خونه ای که توش هستی مال اوقافه!

اخبار روز