کد خبر: ۸۶۱۳۳
۷۸۲ بازدید
۱۴ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

جدیدترین تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی ؛

"هوراند" شهرستان شد ،"فندقلو" بخش!

۱۳۹۷/۹/۱۳
۱۱:۴۰

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در ابلاغیه‌ای به محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با انعکاس مصوبه هیئت‌وزیران مبنی بر ایجاد شهرستان هوراند در تابعیت استان آذربایجان شرقی و ایجاد بخش فندقلو در تابعیت شهرستان اهر، دستور داد با توجه به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و آئین‌نامه اجرائی آن اقدام لازم در این زمینه پیگیری شود.

هیئت‌وزیران در سیزدهم آبان ماه در جلسه هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد تصویب کردند تا نام دهستان چهاردانگه بخش هوراند شهرستان اهر به چهاردانگه شمالی تغییر یافته و شهرستان هوراند به مرکزیت شهر هوراند ایجاد می‌شود

همچنین در مصوبه دیگر هیئت‌وزیران آمده بود که با تفکیک هوراند از شهرستان اهر و ارتقاء به شهرستان مستقل، بخش فندقلو در اهر ایجاد شود.

با این حساب شهرستان اهر دارای دو بخش مرکزی و فندقلو شده و هوراندی ها که به دنبال استقلال شهرستانشان بودند به خواسته خود رسیدند، این در حالی که استقلال هوراند در اواخر دولت دهم احمدی‌نژاد تصویب بود اما در دولت یازدهم این مصوبه با مشکل قانونی مواجه شد.

به گزارش تسنیم، با وجود اینکه مستقل شدن شهرستان هوراند تایید نشده بود تا به حال این شهرستان دو فرماندار را به خود دیده است این در حالی است که اسماعیل جبارزاده استاندار سابق آذربایجان شرقی در خردادماه سال 95 برای اولین بار در سفر به هوراند از مستقل بودن بودجه این شهرستان خبر داده بود.

بر اساس حکم صادره از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور اکنون زین العابدین مردانیان فرماندار شهرستان هوراند است و پیش از این ابراهیم فریادخواه فرمانداری هوراند را در دولت احمدی‌نژاد بر عهده داشت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۱۴ ۱۰:۲۹

من که نمیدانم این نماینده گان ما چکار میکنند موقع انتخابات که میشود همه میشوند دلواپس ترکمان چای وصومعه علیا لکن الان همه به خواب زمستانی رفتند‌باز آقای مددی یه چند تا نامه ردبدل کرد این عزیزان یکی به‌خاطر مشکلات خوزستان اعتصاب میکند ودیگری‌ را هرجا دیدیم بجز مجلس نمیدانم چه بگویم.

۹۷/۹/۱۴ ۰۸:۳۲

شهرستان نشدن ترکمانچای نابخشودنیست
از وزیر رحمانی گرفته تا نمایندگان باید جوابگوی این مسئله باشند
باید به مردم ترکمانچای جواب داده شود
ما مردم خواهان حق خود هستیم

۹۷/۹/۱۳ ۲۳:۵۷

مهندس ه هم که تو وزارت کشور نشسته جالبه که اونها مدعی هستن که به زور رابطه تونستیم شهرستان بشیم

۹۷/۹/۱۳ ۲۲:۳۸

سلام شهرستان هوراند،از لحاظ امکانات و زیر ساخت و تولیدات خیلی پایین تر از ترکمنچای میباشد وتو شهر هوراند خود نماینده وقت آقای اله قلی زاده چند روز پیش در بین اهالی این شهر فرمودند که ترکمنچای از ما اولویت شهرستان شدنش بیشتر بود ولی ما با زور و رابطه تونستیم شهرستان شدن اینجا رو تصویب کنیم.

۹۷/۹/۱۳ ۲۱:۰۶

سلام بین همه بخش های اذربایجان شرقی اولویت اول باترکمانچای میباشد که متاسفانه بابی توجهی مسیولین ونمایندگان مجلس که الکی موقع انتخابات وعده میدهند ولی به قول خود عمل نمیکنن تاچهارسال بعد دوباره میان رای جمع کنن

۹۷/۹/۱۳ ۲۰:۳۸

ولی به نظرمن همین تشکیل شهرستان بار دیگر برای ساکت کردنشون هست نه چیز دیگر

۹۷/۹/۱۳ ۲۰:۱۰

دردولتی که هیچ شهرستان ویژه یااستانی تشکیل نشده این دوباره کاری هاشوی تبلیغاتی ست.

۹۷/۹/۱۳ ۱۹:۵۴

تقسیمات جدیدی دران منطقه رخ خواهدداد.اینهامقدمات کارهست.
چندماه دیگربخش اصلاندوزهم به شهرستان تبدیل خواهدشد.
ازیه طرف تبریزهم زیادنمیتواندبه انجارسیدگی کندتمرکزش روی غرب استان هست.باتوجه به سابقه تاریخی اهرتشکیل استانی مستقل باشهرهای ازمنطقه قره داغ ومنطقه مغان دورازذهن نیست.
برای راضی کردن اردبیل هم باالحاق سراب به اردبیل وتشکیل فرمانداری مهربان درنظرگرفته خواهدشد.

۹۷/۹/۱۳ ۱۹:۱۱

هوراندشهرستان هم بشه توسعه چندانی نمیابه چون اون منطقه قره داغ بن بست هست.کلیبرخداافرین هم شهرستان شدندفرق چندانی نکردند.

۹۷/۹/۱۳ ۱۵:۴۲

پنجاه،شصت سال پیش که کاغذکنان ازبخش های مهم وبزرگ منطقه بودخیلی ازشهرستان های امروزی نظیرهوراند،گیوی ،قره اغاج یامهربان که میخادشهرستان بشه روستابودند.
حالابگیدکاغذکنان دراین مدت توسعه یافته...
درسایه توجهات مسولین شهرستانی واستانی منطقه کاغذکنان نه تنهاپیشرفت نکرده بلکه درحال پسرفت وخالی ازسکنه شدن هست!!!
کمی تامل

۹۷/۹/۱۳ ۱۴:۴۴

فرداپس فرداهم مهربان صاحب فرمانداری میشه .ترکمانچای روندوستیم اخرشهرستان میشه یانه؟؟

۹۷/۹/۱۳ ۱۲:۳۴

والله دو سالی میشه شهرستان شده و تو نقشه های استانی تفکیک شده از اهر رسم میشه

۹۷/۹/۱۳ ۱۲:۳۱

واللا همه چیز ما عجیب است. انگار دختری عروسی کرده و به خانه بخت رفته و صاحب دو تا بچه هم شده و الآن می گویند: مراسم عقد جاری شد!

از مرداد 1392 هوراند شهرستان شد. برایش جشن و پایکوبی راه انداختند. برایش فرماندار تعیین کردند. استانداری آنرا جزو یکی از 21 شهرستان خود در مدیریت خود گنجاند و فرماندار هوراند در جلسات اداری شهرستانهای استان حضور داشته است. ادارات این شهرستان تشکیل شدند و به وظایف خود عمل کردند. برایش بودجه مستقل اختصاص دادند. دو فرماندار را هم عوض کردند.

الآن دقیقا 5 سال و 5 ماه از آن روز می گذرد. اینکه امروز وزیر کشور اعلام می کند که هوراند شهرستان شد، کمی تا قسمتی من را گیج و سردرگم می کند!

اخبار روز