کد خبر: ۸۶۳۶
۶۱۰ بازدید
۱ دیدگاه

وضعیت بازار بورس از دید مددی

۹۱/۱۲/۳
۲۰:۳۷

 

 

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به نوسانات شاخص بورس گفت:کنترل بازار بورس از دست مسئولین ذیربط خارج شده و این امر در نوسانات بازار بورس تاثیرگذار بوده است.

محمد علی مددی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به نوسانات شاخص بورس گفت: جریان‌های سیاسی مختلف از جمله منازعات بی حاصل مسئولین کشور را می‌توان یکی از دلایل نوسان بازار بورس دانست.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سوء مدیریت برخی افراد در کنترل بازار بورس افزود: کنترل بازار بورس از دست مسئولین ذیربط خارج شده این امر در نوسانات بازار بورس تاثیرگذار بوده است.

وی وجود تحریم‌های اقتصادی را در نوسانات بازار بورس اندک دانست و تصریح کرد: تحریم‌های اقتصادی غرب را نمی‌توان در نوسان شاخص‌های بورس بی‌تاثیر دانست، اما امروز آنچه بیش از حد مردم را آزارداده سوء مدیریت‌ها و نبود نرخ ارزی ثابت در بازار بورس کشور است.

مددی با اشاره به برگزاری راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال اظهار داشت: ملت ایران با حضور تاریخی خود در ۲۲ بهمن نشان دادند که تحریم‌ها نه تنها تاثیری در اراده آنها ایجاد نخواهد کرد، بلکه با آگاهی، روشنگری و صلابت بیشترارزش‌های انقلاب را ادامه خواهند داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سیاست گذاری ثابت را نیاز بازار بورس دانست و خاطر نشان کرد: سیاست گذاری اقتصادی ثابت با نرخ ارزی مشخص در عرصه بازار بورس از ملزومات کشور بوده که این امر می‌تواند باعث کنترل نوسان شاخص‌های بورس شده و از سوء مدیریت‌ها جلوگیری کند.

از دیدگاه کارشناسان بازگشایی نماد پالایشگاه اصفهان موجب بازگشت بخشی از نقدینگی به تالار شیشه‌ای بورس و افزایش شاخص‌ها شده است؛ بررسی کارنامه کاری بورس تهران در سال ۹۱ حاکی از آن است که تا ۲۲ بهمن‌ماه سال‌جاری این بازار بازدهی خود را به سطح ۵/۴۷ درصد رسانده، که هر چند این میزان در مقایسه با سایر بازارهای موازی کمتر است، اما از بهبود وضعیت بازار سرمایه در ماه‌ها و هفته‌های گذشته حکایت دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۱۲/۳ ۲۰:۱۱
...اولا بورس یک بازار کاراست و وظیفه مسئولین کنترل بورس نیست بلکه نظارت بر بورس هست که بایستی توسط سازمان بورس اوراق بهادار انجام شود.
ثانیا شما اگه تو مجلس می تونستید به دولت فشار بیارید که بودجه رو سریعتر و زودتر بده خیلی از ابهامات رفع می شد.
ثالثا انگار همین اواسط تابستان امسال بود که مسئولان مردم رو تشویق می کردن که بیان تو بورس سرمایه گذاری کنن و الان یادشون رفته
و نهایتا اگه نقدینگی تو بورس جذب بشه می تونه هم برای تولید و اشتغال خوب باشه و هم باعث می شه که ما دیگه دچار نوسان و دلالی در بازار طلا و ارز و خودرو و... نشیم

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز