کد خبر: ۸۶۴۱
۵۰۳ بازدید
۰ دیدگاه

نوری قزلجه خواستار تسریع راه آهن میانه - تبریز شد

۹۱/۱۲/۳
۲۰:۵۳

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

الحمدلله الذي هدانا لهذا و ما كنا لنهتدي لو لا ان هدانا الله

با سلام و صلوات بي پايان به اشرف كائنات رسول گرامي اسلام و خاندان مطهر اش ائمه معصومين و حضرت وليعصر (عج) و با درود به روان پاك شهداء و امام شهيدان و با آرزوي سلامتي ولي امر مسلمين و سربلندي ملت غيور ايران اسلامي.

قبل از هر سخني بر خود واجب مي دانم از مردم شريف و نجيب حوزه انخابيه بستان آباد در ديار كهن اوجان به خاطر حضور پر شورشان در حماسه 12 اسفند 90 و متعاقب آن از بابت اعتماد ايشان به بنده حقير و خادم خودشان از صميم قلب و با تمام وجودم سپاسگزاري نمايم. حضور چشمگيرو پر شور در همه انتخابات ها از مصاديق آگاهي و بصيرت مردمان اين ديار شهريار شيرين سخن است.در اينجا ضمن تشكر و قدرداني مجدد ازهمه اقشار مردم در شهرهاي بستان آباد و تيكمه داش وهمه روستاهاي شهرستان از قزلجه ميدان تا حافظ و از تازه كند تا سهند آباد، از نجابت همه رقباي انتخاباتيم و از زحمات همه نماينده گان ادوار اين حوزه (آقايان سجادي ، دلبري ، برزگر و خيري)قدرداني مي نمايم و دست همه ايشان را در خدمت به بستان آباد و آذربايجان و ايران اسلامي مي فشارم.

اي مردم عزيز و با وقار حوزه انتخابيه ام در ديار كهن اوجان، اين اعتماد شما و اين انتخاب را براي وكالت ملت بزرگ ايران در مجلس شوراي اسلامي ارج نهاده و آن را امتحاني الهي و فرصتي براي خدمتگذاري دانسته و به پاس اين الطاف شما، هميشه مديونم و قدردان آراي با ارزش تان خواهم بود و به عهد و پيماني كه در اداي وظايف نمايندگي با شما بسته ام تاي پاي جان پايبندم.
از اينكه همه مسولين و دست اندر كاران در شهرستان با وفاق و همدلي به دنبال خدمت به مردم و منطقه هستند شاكرم و از نقش موثر امام جمعه محبوب شهرستان در اين روند سپاسگزارم.
- از اين طريق خبر شروع فعاليت كميته هاي تخصصي مشورتي دفتر ارتباطات مردمي خود را که همخواني با توصیه ریاست محترم مجلس دارد به اطلاع رسانده و از نخبگان و فرهیخته گان و صاحبان علم و تجربه در شهرستان برای حضور در این کمیته ها و ارئه راهکارها و پیشنهادات خود در خصوص مسائل مختلف منطقه ای و ملي و طرح ها ، دعوت می نمائیم.

ضمن تشکر از بابت خدمات ارئه شده به مردم، از مسولین محترم اجرائی کشور تقاضا دارم به نیازها و مشکلات حوزه انتخابیه به شرح ذیل عنایت نموده و در جهت اتمام و اجرائی شدن آنها دستورات لازم را صادر نمایند:

1- سیستم مخابراتی در بخش تلفن ثابت و سیار در برخی از روستاها و مناطق با مشکل عدم پوشش و قطعی چند ماهه و عدم حذف كد در ارتباطات داخل استاني، روبرو است.

2- مناطق قابل توجهی از شهرستان بویژه روستاها فاقد پوشش فرستنده اغلب شبکه های تلویزیونی می باشند.

3- کشاورزان منطقه از بابت پائین بودن قیمت محصولات تولیدی شان متضرر هستند.

4- کامیونداران شهرستان از ناحیه افزایش قیمت کامیون و لوازم یدکی و لاستیک و عدم تناسب آنها با کرایه های حمل در مضیقه هستند.

5- بیکاری جوانان و فارغ التحصیلان از دغدغه های اساسی خانواده ها می باشد.

6- مردم از بوروکراسی و تفکر سختگیرانه در بانکها برای اعطای تسهیلات شدیدا گله مندند.

7- مردم از ناحیه تورم و گرانی ها در فشارند و اغلب با نگرانی در مورد اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها از وکلای خودشان سوال می کنند.و از مسولین انتظار دارند با پدیده گرانی موثر تر و عملی تر برخورد نمایند.اين مسئله را بايد در كنار ميزان حقوق كارگران و كارمندان بررسي كنيم و تازه دردناكتر اينكه صدها هزار نفر در آرزوي ورود به اين جمع كارگري و كارمندي هستند!

8- تولیدکنندگان از مسولین دلسوز خود انتظار تسهیل در برابر تحریم دشمنان دارند.

9- موکلین مان سراغ برخی از قوانین اجرا نشده را از ما می گیرند.

10- ملت علاقمند مسولين، بحث مبارزه با مفاسد اقتصادي را جدي تر بگيرند و در اينخصوص از اقدام اخير دستگاه قضا در مورد پرونده فساد بانكي تشكر نموده و تداوم اقدامات را خواستارم.
و اما در خصوص پروژه های عمرانی:

1- تعدادی پروژه اصلاح نقاط حادثه خیز و آسفالت جاده های اصلی و روستائی نیمه تمام و همچنین پروژه راه آهن میانه- بستان آباد-تبريز و چهار بانده کردن مسیر بستان آباد- سراب ، در شهرستان وجود دارد که انتظار می رود وزارت راه و شهرسازی در اتمام آنها تسریع نماید.

2- تعدادی پروژه مجتمع آبرسانی روستائی نیمه تمام و سدهای مطالعه شده و نیمه تمام در شهرستان وجود دارد دارد که انتظار می رود وزارت نیرو در اتمام آنها تسریع نماید.

3- مردم روستاهای سعیدآباد ، آلانق و کردکندی مدتهاست در انتظار اعلام خبر تصویب ارتقاء آنها به شهر در هیأت دولت هستند.

از مسولین محترم تقاضا دارم بنا به ضرورت های موجود در خصوص اجرائی شدن پروژه ها عمرانی ذیل در شهرستان اقدامات لازم را معمول دارند:

1- تعریض پل و احداث تقاطع غیر هم سطح بر روی جاده ترانزیتی عبوری از داخل شهر بستان آباد.

2- چهار بانده کردن جاده ترانزیتی در مسیرهای بستان آباد به الخلج و یوسف آباد و روشنائی آنها.

3- تأمین نيروي برق مورد نیاز مصارف صنعتی شهرستان.

4- احداث ادامه خط قطار شهری تبریز و حومه تا بستان آباد به لحاظ پذیرش سرریز جمعیتی و صنعتی تبریز دراین منطقه.

5- تسریع در تحقق ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بستان آباد.

- همکاران عزیزم رونق تولید در همه بخش ها اعم از صنعت، معدن و کشاورزی، امروز از راهکارهای اصلی گذر از شرایط فعلی است و باید با همه توان از آن حمایت شود اما آنچه که تاکنون در کشور ما حق اش ادا نشده بخش کشاورزی است. پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشورهای جهان را ملاحظه بفرمائید ، کدامیک از آنها صادرکننده محصولات کشاورزی نیستند؟ کدامیک از آنها از نظر امنیت غذائی به 100 درصد نرسیده اند؟ در کدامیک از آنها بخش کشاورزی به اندازه کشور ما مظلوم و محروم واقع شده؟ در باب یارانه ها ، تعرفه ها، جوایز صادراتی و حمایتها و....

اوضاع اقتصادی اخیر نیز وضعیت را روشنتر کرده اینکه ما باید از بخش کشاورزی حمایت ویژه بکنیم ، نه صرفا به خاطر کشاورزان و یا روستائیان زحمتکش بلکه به خاطر همه ، به خاطر امنیت غذائی ، به خاطر زنده ماندن وسالم و سربلند زیستن.

- ما بطور متوسط سالانه یک انتخابات انجام می دهیم واین دارای محسناتی برای کشور است لیکن از نظر اجتماعی و اقتصادی برایمان چندان هم کم هزینه نیست ، لذا به نظر می رسد پژوهش جامع الاطراف و بررسی جدی موضوع نظام پارلمانی در کنار رشد احزاب سیاسی مردم نهاد در جامعه، برای توسعه و پیشرفت در این زمینه خالی از لطف نخواهد بود.

- همه باید بدانیم که حفظ نظام اوجب واجبات است و نظام نباید فدای اشخاص شود بلکه اگر لازم آمد این اشخاص و فرزندان انقلابند که باید فدای نظام شوند. تاریخ انقلاب ما شاهد بوده و هست که بزرگ مردانی برای حفظ این انقلاب که با رنج ها و محنت های فراوان و با خون هزاران شهید بدست آمده، اطرافیان، نزدیکان و فرزندان خطاکار خود را طرد کردند و به دست عدالت سپردند تا آبروی نظام لکه دار نشود و به آرمان ها و اهداف والا و ارزشهای آن لطمه ای وارد نگردد.
نباید دغدغه های جناحی و گروهی و انتخاباتی ما را از اصول غافل کنند.

- مقام معظم رهبری اخیرا بیانات گهرباری فرمودند که برای همه ما سراسر درس و پند بود.

ایشان در فراز پایانی همگان را از شعار دادن علیه مسولین منع و بر شدت رفاقت ها تأکید فرمودند . حال برخی از دوستان در روزهای اخیر با جلسات و مصاحبه ها و بیانیه های چندین صفحه ای خود، بهره برداری های جناحی و انتخاباتی را انجام داده و در آخرمی آورند : چون رهبری فرمدند که مسائل کشور را ملاحظه و رفاقت ها را محکمتر کنید لذا ما هم سخنی نمی گویم! این نوع برخوردها در حقیقت قدم گذاشتن در مسیری است که ولی فقیه، ما را از ورود به آن منع و تقویت دوستی ها را برایمان امر فرمودند.

- جاي شگفتي است كه ورود يا خروج به يك مسند خدمتگذاري براي مردم، چقدر دلهره و آشفتگي و اضطراب دارد كه از آن لبريز شده و به ميان مردم و جامعه هم مي كشانيم؟

- در پایان خداوند منان را به خاطر همه نعمات اش علی الخصوص نعمت بزرگ اسلام و امامت و ولایت، که به ما ارزانی داشته سپاسگزارم.و از خدا ی متعال می خواهم، مرا در عهدی که با او و با مردم بسته ام تا پیرو راستین اسلام ناب محمدی (ص) و امامت و ولایت بوده و خدمتگذار ملت باشم، ثابت قدم و از لغزشها و شر شیطان مصونم دارد.

كور باد آن چشماني كه آباداني و پيشرفت و يكدلي اقوام چهارگوشه ايران اسلامي را نتواند ببيند.

والسلام علیکم و رحمه الله

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز