کد خبر: ۸۶۴۴
۴۷۷ بازدید
۰ دیدگاه

ایران آمریکا رابه زانو درآورد و فینالیست شد

۹۱/۱۲/۳
۲۱:۰۰

 

 

 

تیم ملی کشورمان در آخرین دیدارش در مرحله گروهی جام جهانی کشتی آزاد از سد آمریکا گذشت تا فینالیست شود.

 
به گزارش «تابناک»، در حساس ترین دیدار از دور مقدماتی جام جهانی کشتی آزاد، تیم ملی ایران در حضور حدود 15 هزار تماشاگر موفق شد آمریکا را به زانو درآورد و با چهار پیروزی پیاپی به فینال جام جهانی صعود کند.
 
حدود 15 هزار تماشاگر تیم ملی ایران را در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران حمایت کردند.
 
در این رقابت که از گروه B این مسابقات برگزار شد، حسن رحیمی، مسعود اسماعیل‌پور و مهدی تقوی با قدرت حریفان آمریکایی خود را شکست دادند تا تیم ایران را 3 بر صفر پیش بیاندازند. هرچند در مسابقه چهارم عزت‌الله اکبری برابر جوردن باروفس تن به شکست داد اما در پنجمین رقابت دو تیم، احسان لشکری با یک کشتی زیبا، جان اسکرین را مغلوب کرد تا پیروزی تیم کشتی ایران در این رقابت را قطعی کند.
 
با پیروزی لشکری و قطعی شدن صعود ایران به دیدار نهایی این مسابقات، حامد تاتاری و کمیل قاسمی هم برابر رقیبان آمریکای خود به پیروزی دست یافتند تا شیرینی برتری ایران در این دیدار را بیشتر کنند.
 
در حساس ترین دیدار این رقابت مسعود اسماعیل پور به مصاف کولمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن رفت که در 2 تایم و با اقتدار و با نتایج 2 بر صفر و 3 بر یک حریف را مغلوب کرد تا نشان دهد شایستگی کسب مدال در المپیک را داشته است، اما به آن نرسید. البته کشتی گیر آمریکایی در چندین نوبت با حرکات غیرورزشی اعتراض تماشاگران را برانگیخت به طوری که جونز سرمربی آمریکا نیز در چندین نوبت به کشتی گیرش تذکر داد که آرام باشد.
 
نتایج دیدارهای کشتی‌گیران ایران و گرجستان به شرح زیر است:
55 کیلوگرم:
حسن رحیمی (برنده) - زاچارو لوک ساندرز (6 بر صفر و 8 بر صفر)
 
60 کیلوگرم:
مسعود اسماعیل‌پور (برنده) - اسکات کولمان (2 بر صفر، صفر بر یک و 3 بر یک)
 
66 کیلوگرم:
مهدی تقوی (برنده) - هارولد برنت متکالف (5 بر صفر و 2 بر صقر)
 
74 کیلوگرم:
عزت‌الله اکبری - جوردن باروفس (برنده) (4 بر صفر و یک بر صفر)
 
84 کیلوگرم:
احسان لشگری (برنده) - جان اسکرین (6 بر صفر و 5 بر 2 )
 
96 کیلوگرم:
حامد تاتاری (برنده) - جیمز دانیل برگمن (3 بر یک و 4 بر صفر)
 
120 کیلوگرم:
کمیل قاسمی (برنده) - تراول دلاگنف (یک بر صفر، صفر بر یک و 2 بر صفر)
 
برپایه این گزارش، تیم کشتی روسیه به عنوان تیم برتر گروه A به دیدار فینال رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد 2013 - تهران صعود کرده و تیم ایران عصر فردا جمعه باید برای کسب عنوان قهرمانی این مسابقات برابر این تیم به میدان برود.
 
شاگردان رسول خادم در مرحله گروهی این مسابقات ابتدا با نتیجه 7 بر صفر ژاپن را شکست دادند، در بازی دوم با نتیجه 6 بر یک بلغارستان را از پیش رو برداشت، در مسابقه سوم با نتیجه 7 بر صفر گرجستان را مغلوب کرد و در آخرین رقابت خود، برابر آمریکا به پیروزی ارزشمند 6 بر یک دست یافت.
 
 
 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز