کد خبر: ۸۶۷۴۸
۴۱۰ بازدید
۳ دیدگاه

بررسی استقرار ایستگاه ها و مسیر عبوری راه آهن تبریز- میانه به ریاست استاندار

۹۷/۱۰/۱۲
۱۹:۵۹

استاندار آذربایجان‎شرقی تاکید کرد:

لزوم احداث ایستگاه در منطقه خاوران برای راه‎آهن میانه- تبریز

استاندار آذربایجان‎شرقی بر لزوم احداث ایستگاه در منطقه خاوران و ترمینال مرکزی تبریز برای راه‎آهن میانه- تبریز و عبور مسیر زیرسطحی این راه‎آهن در محدوده داخل شهر تبریز تاکید کرد. 

دکتر محمدرضا پورمحمدی امشب در نشست بررسی استقرار ایستگاه‌ها و مسیر عبوری راه‎آهن میانه- تبریز از سمت جنوب تبریز، با اشاره به تغییر جهات توسعه و جمعیت شهری تبریز طی دهه‎های گذشته اظهار کرد: لازم است محور دوم راه‌آهن به سرعت پیش رود و این پروژه مهم بالاخره به اتمام برسد.

وی افزود: محور کریدور شمال- جنوب از جمله ضروریات کشور به شمار می‌رود و با توجه به اینکه تبریز در مسیر ترانزیت این کریدور قرار دارد همواره نقش محوری در اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

پورمحمدی ابراز داشت: استان آذربایجان شرقی  حدود 270 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور همسایه دارد و با اتمام پروژه راه‎آهن میانه- تبریز و همچنین توسعه دیگر محورهای آن، می تواند موجب رونق روزافزون منطقه شود.

در این جلسه با پیشنهاد استاندار مقرر شد با توجه به ضرورت‎های موجود احداث ایستگاه راه‎آهن در منطقه خاوران و عبور مسیر زیرسطحی آن در محدوده داخلی شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفته و در جهت تحقق آن تلاش شود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۰/۱۲ ۲۱:۱۵

حق با شماست ،اصلاح شد ،منبع اصلی خبر که استانداری بود، هم ،تصحیح کرده اند.

۹۷/۱۰/۱۲ ۲۱:۱۴

بله منم دیدم اصلاح شد.

۹۷/۱۰/۱۲ ۲۰:۴۷

جالبه درمتن بندماقبل اخر،عین این جمله امده!!!:شهر تبریز حدود 270 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور همسایه دارد!!!
ایااستاندارعین جمله روگفته؟یاخبرمنبع فرق دارد؟؟
ازکی بجای کلمه استان ازکلمه شهراستفاده میشود.!!

اخبار روز