کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۱/۱۵ ۱۴:۳۹

باسلام امروز متاسفانه شاهکارفوق با دیوارکشی تکمیل شدتابرهمه ثابت گرددکه در این شهر بی قانون ، قانون تنها برای فقری است وبس.

۹۷/۱۱/۳ ۲۲:۴۹

امروز چهارشنبه سوم بهمن ماه یک تابلو جلوی این ساختمان زده اند که "منطقه نظامی، عکسبرداری ممنوع!"

واقعاً این کارها یعنی چه؟ می خواهید بعداً بگید ما گفته بودیم که عکس نگیرید ولی صدای میانه گرفت؟ می خواهید بگویید ما گفته بودیم اینجا حریم خصوصی و نظامی است و به هیچکس ربطی ندارد چه می کنیم؟

۹۷/۱۱/۱ ۲۳:۲۹

با عرض سلام و با تشکر از تمامی دوستانی که نظرات خود را در رابطه با پروژه فوق اعلام می دارند ، کار خلاف قانون از هر کسی که سر بزند بد و ناپسند است بخصوص از سوی نهادهای که ادعای خیر خواهی دارند و خیر ساکنین یک محله که حق دارند معبر خوب و بدون مزاحمت برای عبور و مرور و رفع نیازهای خود را در صورت لزوم داشته باشند نادیده می گیرند خدای نا کرده در حوادث ماشینهای اتش نشانی و ...... باید بتوانند به یاری مردم بشتابند ، توجیه اشتباهات و تایید آن از سوی هر کسی باشد مزموم است انشاله مسئولین محترم کار خیری انجام داده و مشکل را به نفع اهالی محل و فصل می نمایند با تشکر

۹۷/۱۰/۳۰ ۱۳:۳۱

وقتی خود مسولین شهرداری اعلام می کنند تخلف صورت گرفته، شما چگونه این امر را تهمت ، نشر اکاذیب و یا سیاه نمایی می دانید ؟

۹۷/۱۰/۲۹ ۲۳:۰۹

هر کاری راهی داره،بدون رسیدگی مراجع ذیربط و اثبات تخلف، میشود تهمت، میشود نشر اکاذیب، میشود سیاه نمایی،میشود عقده گشایی ر... و....

۹۷/۱۰/۲۹ ۱۶:۲۲

خب اگر این کار نهاد مذکور غیرقانونی نیست روشنگری کنید رفع اتهام شود واگر هست اشکالی در رسانه ای شدن آن وجود ندارد این امر خصوصی نیست

۹۷/۱۰/۲۹ ۱۴:۵۴

هر جا یک نهاد خیر خواه مردم خواست کاری بکنه اومدی وسط ب سیاه نمایی

۹۷/۱۰/۲۹ ۱۴:۵۳

سن نچدن بیر سن،

۹۷/۱۰/۲۹ ۱۴:۴۰

بنده با نظر شما موافقم
اگر فردی دلسوز باشید قضیه را فارغ از حب و بغض به خود نهاد رجوع می کردید اگر قتنع نمی شدید یا جوابی نمی شنیدید شاید رسانه ای کردن مشکلی نداشت
منتها اینکه بدون سوالی و جوابی یک نهاد رو محکوم به تخلف و قانون شکنی و ... می کنید بیشتر تسویه حساب و غرض ورزی نشون میده یا دلسوزی نسبت به شهر....

۹۷/۱۰/۲۷ ۱۶:۱۵

اشتباه شما در همین است که هر جایی به اسم نهاد شما بود, حتما حریم خصوصی محسوب میشود و از اصول نظارت مهندسی و قوانین شهرسازی مستثنی است درحالیکه همین درمانگاه, عام الاستفاده است. بجای اینکه در همه حرکات و سکنات, الگوی جامعه باشید, حتی با رسانه و مردم نیز چکشی برخورد میکنید. بعضی تخلفات نیاز به استعلام و سؤال ندارد مثل همین تخلف شما. با اینهمه سابقه ایمان و ایقان و اطمینان 100 در 100 دارم که در بالکن کردن پخ, تخلف کرده اید.

این, نهایت توهین به مردم و حقوق مردم است که یک چهاردیواری را حریم خصوصی تعریف کرد و فردا روزی 50 طبقه ساختمان ساخت. مگر میتوان در امور شهرسازی و نظام مهندسی هم دخالت کرد؟ 

تساهل یا چشم پوشی شهرداری نیز تخلف است و باید نتیجه برخورد یا ممانعت خود را به مردم خود که سهامداران شهرداری هستند, گزارش دهد.

۹۷/۱۰/۲۶ ۲۳:۲۶

متخلف کسی است که بدون اخذاجازه و مجوز لازم وارد حریم خصوصی یک نهاد (چه شخصی و چه دولتی) شده و خودسرانه اقدام به عکس برداری نماید و بدون فکر به صحت و سقم موضوع ،ضمن انتشار آن در فضای مجازی و اقدام به تهدید با الفاظ و اشارات و نیز اشاعه مطالب کذب و بی اساس در پی تشویش اذهان عمومی باشدو صدالبته از این مسیر صرفا یک هدف را دنبال می کند و آنهم فقط تسویه حساب شخصی و کودکانه خود با آن نهاد !!!
هنر ما ایرانی ها همینه ( تخریب و مخدوش نمودن چهره هم)!! اگر واقعا تخلفی در این خصوص صورت گرفته است ،و اگر شما واقعا دلسوز و یک شهروندبه اصطلاح با احساس مسئولیت بالا هستید! آیا بعنوان یک کارشناس نظام مهندسی بدون قصد و غرض شخصی موضوع را ازنزدیک با آن نهاد در میان گذاشته اید ؟ پاسخ آنها به شما چه بوده است؟ ویا اینکه نه ، بدون رسیدن به اصل موضوع چشم بسته حکم صادر می کنید؟

۹۷/۱۰/۲۶ ۲۱:۴۷

با سلام و عرض ادب احترماٌ عکس تخلفات امروز پیمانکار پروژه ی فوق جهت آگاهی همشهریان گرامی ارسال می گردد تا شاید یکی از مسولین به وجدان خود مراجعه کرده و به درد ما برسد. با سپاس .

۹۷/۱۰/۲۶ ۱۹:۲۵

شکایت از چی ؟ از درج خبر تخلف ؟ یا احتمالا اقدان علیه امنیت ملی !!!

۹۷/۱۰/۲۶ ۱۲:۴۲

با سلام و عرض خسته نباشید ، متاسفانه امروز آمده اند و از زیر بالکن فوق زمین را کنده اند و می خواهند دیوار کشی کنند تا با این کارشان نهایت بی قانونی را به حد کمال خود برسانند دریغ از یک برخورد و بازدید از محل مورد نظر.با سپاس.

۹۷/۱۰/۲۵ ۲۲:۰۹

فعلاً که ارگان متخلف، طلبکار است و علیه ما شکایت کرده است. اثبات این تخلف برای من با 21 سال سابقه سازمان نظام مهندسی که دهها چنین تخلفی را رأی به تخریب داده ام آسان است لیکن ببینیم بعد از آن آیا شهرداری میانه باز هم مدارا و چشم پوشی می کند یا نه؟

۹۷/۱۰/۲۵ ۱۱:۴۲

با سلام و عرض ادب خدمت همشهریان عزیز و تشکر از بیان دیدگاهها،

در نهایت این قضیه به کجا ختم خواهد شد!؟

شهردار وارد عمل خواهد یا دادستان!؟ مهندس ناظر و ... از کار خود برکنار خواهد شد یا نگارندگان این شکایت !؟ بنا خراب خواهد شد یا قندیل خواهند بست!؟

در اکثر قریب به اتفاق پروژه های این شهر باید بقول حافظ گفت:

از هر طرف که رفتم جز وحشتم نیفزود
زنهار از این بیابان وین راه بی‌نهایت

ای آفتاب خوبان می‌جوشد اندرونم
یک ساعتم بگنجان در سایه عنایت

این راه را نهایت صورت کجا توان بست
کش صد هزار منزل بیش است در بدایت

۹۷/۱۰/۲۵ ۰۷:۵۷

با نام خدا
هنوز به پای جدول کشی مدرن انتهای فرهنگیان نمیرسه.جالبه که راهنمایی و رانندگی هم اعتراض نمیکنه تقاطع رو 100 پایینتر انتقال میدن.که چی بشه.کنترل مصرف سوخت؟یه سر خیابون مونده این ور و سر دیگش اونور.
یه چراغ هم میزاشتن تکمیل بود.

۹۷/۱۰/۲۲ ۲۳:۱۷

حالا اینکه این آقایان با چه شعارهایی اعضای شورا ی شهر شهرمان شدند من کاری ندارم ولی من ترسم ازاین است که این آقایون با کمک اهالی فامیل پرست میانه نمااینده شهرمان تو مجلس بشند

۹۷/۱۰/۲۲ ۱۴:۵۱

سلام خدمت داداشا ی گلم اینا که چیزی نیست اگر تشریف ببرید خیابون حاج مراداولا:باتوجه قبوض آب وبرق و.........پنج تااسم داره1_حاجمراد2_استاد شهریار3_شهید کریمی4_کوچه حاتمی5_خیایان بهداری ثانیا:تعدای از تیرهای برق زینت بخش وسط خیابانند ثالثا:برخی همسا یه ها کنار دیوارشان بجای گل با سنگ مانع ایجاد کرده اند رابعا:پیاده روها مثل صدسال قبل هنوز خاکی اند خامسا:خیابان یا کوچه(دقیقا) مشخص نیست بصورت مار پیچی است لذا بنده پیشنهاد می کنم به جهت بامسمی بودن وتطابق با واقعیت اسم آنرا نه مار (چون ترس آوراست) بلکه خیابان مارمولک بگذارند تا هم در گینس ثبت شود و هم در کارنامه درخشان شهرداری شهرمان .البته بماند که برای تزیین آن می توانند از راهنمایی و رانندگی نیز برای خطوط مارمولک کمک بگیرند. که فعلا فاقد آن است.

۹۷/۱۰/۲۲ ۱۳:۰۶

پس چی مگه یادتان رفته با چه شعارهای از مردم رای گرفتند اومدند شوراولی چکار کردند هیچی یادمان نرفته میگفتند اگه ما شورا باشیم شهر را مدینه فاضله میکنیم کو ان مدینه فاضله که شعارشو میدادند اون از انتخاب مدیر شهرداریشون که انگار اومده واسه اموزش شهرداری و فقط حرف و دستور شورا ها رو چه درست چه غلط اطاعت کنه و انجام بده و بعضی از انها هم در فکر پیمانکاری در شهرداری هستند و در فکر انتخابات مجلس بالاخره شهر را اباد کردن حالا مونده به اباد کردن مجلس

۹۷/۱۰/۲۲ ۰۸:۰۹

این همه انتقاد از شهرداری و شورای شهر نشان دهنده عدم کارایی و عدم رضایت شهروندان از آنهاست

۹۷/۱۰/۲۰ ۱۹:۵۴

امیرالمومنین علی علیه السلام می فرماید : من در موقعیتهای مختلف وبطورمکرر از رسولخدا می شنیدم که می فرمود هرگز به سعادت وخوشبختی نرسد ملتی که درآن حق ضعیف از قوی با صراحت وبدون لکنت زبان گرفته نشود .

نهج البلاغه نامه ۵۳

۹۷/۱۰/۲۰ ۱۷:۰۵

اولین کامنت را من گذاشتم. دوباره و دقیقتر بخوانید: "شرط می بندم که در هیچ نقطه ای از جهان شاهد منظره شگفت انگیزی نخواهیم شد که یک پَخ دارای بالکنی در طبقه همکف باشد!".

الآن هم تکرار می کنم که آن پخ قطعاً تخلف است. این را به عنوان یک کارشناس سازمان نظام مهندسی با 21 سال سابقه عرض می کنم وگرنه دهها ساختمانی که طراحی یا نظارت کرده ام همه بر خطا بوده!

هر سازمان و ارگانی هم شکایت کند با اسناد و مدارک، همین را اثبات و محکوم می کنم.

۹۷/۱۰/۲۰ ۱۳:۴۴

با سلام شهرداری میانه سابقه طولانی در دادن مجوز های غیر قانونی جهت احداث بنا به اشخاص حقیقی و حقوقی دارد. در این قضیه خیلی چیزها قابل بررسی و اثبات می باشد.

از دادستان محترم انقلاب می خواهیم در جهت رسیدگی به موضوع وارد شوند بی شک در صورت عدم رسیدگی مشکلات فوق سالها تکرار می شود .

۹۷/۱۰/۲۰ ۰۸:۲۴

آقای نائبی شما بدون دیدن کوچه و ساختمان چطور قضاوت می کنید که این کار تخلف است؟ اگر سپاه شکایت بکند آیا پاسخی خواهید داشت؟

۹۷/۱۰/۲۰ ۰۸:۱۶

آقای یزدانی میشه در صورت امکان و صلاحدید ، سمت و مسئولیت خود در شهرداری میانه را اعلام کنید

۹۷/۱۰/۲۰ ۰۷:۰۰

به اظهار نظر های بی منطقی شما متاسف شدم. چه ربطی دار نهادی به مردم خدمت میکنید منت اش را شما به دوش مردم می اندازی. هر خدمت خوبی به استمرارش خوب هست . نه اینکه تخلف کند بگیم این به مردم خدمت کرده بی خیال بشیم

۹۷/۱۰/۱۹ ۲۳:۵۶

در چهارراه بالا روبروي بانك قوامين يك مغازه بود كه از عمر ساختمان خيلي گذشته بود و نسبت به تعمير اقدام ميكرد كه ديوار ش ريخت و اونجا رو كه ميخواستن بسازند شهرداري اونقدر مامور و ... ريخت و پلمپ و ... كه انگار نبايد صحنه جرم رو بهم ريخت و مانع از ساخت اونجا. شدند و من ميدونم كه چقدر خانواده شون تو مشكل مالي و تنگنا قرار دارن ...

۹۷/۱۰/۱۹ ۲۳:۵۴

من گفتم تخلف از سوی هرکه باشد ویا هر نهادی باشد برخورد شود
اینکه حق الناس هست درست !باید رفع شبهه شود
لفظ پایتخت نشین به کسی بر نخورد که خیرشان چه آنهایی که مسوولند وچه آنهایی که صاحب ثروتند به شهرمان نرسیده که شاید از میانه به جایی رسیده اند

-آه فقط این نیست آه گمراه کردن یک ملت است
-دیگر یادتان باشد که تکرار نکنید که با دروغهایتان وکلیدهایتان آه یک ملت 80میلیونی پشتتان هست

۹۷/۱۰/۱۹ ۲۱:۳۹

آیا این همه خوبی، باید مغشوش و مخدوش به یک تخلف شهرسازی بشود؟ اگر بگوییم خدمات درمانگاه نصر بیش از بیمارستان خاتم است، بی راهه نرفته ایم، ولی چرا باید مرتکب چنین تخلف نابخشودنی شود؟ آیا حق الناس نیست که برای 50 تا 100 سال، با چنین ساخت غیرمجازی، مزاحم همسایه ها شویم؟ آیا تأکید شما روی "آقایان پایتخت نشین مثلا میانه ای" رافع این مشکل و دافع این خطاست؟ دعای خیر هزاران بیمارِ درمان یافته پشت سر شماست، به یک آه خرابش نکنید.

۹۷/۱۰/۱۹ ۲۰:۳۷

-اینکه اگر تخلفی از سوی هر نهادی انجام شده باشد وظیفه شهرداری بوده که وارد عمل میشد وبشود
-دو اینکه با اشتباه شهرداری کسی در پی جلب توجه وخود ابرازی در رسانه ها نباشد که اگر امثال اینها اگر به وظیف خود واقف بودند وضیعت شهر ما این چین نبود
-بعضی افراد به تبعیت از آشنا های دولت نا کارامد حاصل تکرار دنبال تخریب نهاد انقلابی هستند
-مگر درمانگاه نصر کم به مردم این شهر خدمات درمانی کم هزینه داده است؟ پس به وجدان خود رجوع کنیم
-اینکه بعضی از برادران نظامی بودن این واحد را برجسته میکنند نیت شوم سیاسی دادند
-این افراد همانهایی هستند که با تکرارشان افتضاحی عظیم در جامعه ایجاد کرده اند فضاحت وناکارامدی مجلس و دولت امید بر هیچ کسی پوشیده نیست
کدام ارگان در شهر چنین خدمتی به مردم کرده است؟وزارت بهداشت؟فرمانداری؟اقایان پایتخت نشین مثلا میانه ای
ایا در این شهر جوانلن تحصیلکرده سرکار رفتند؟مطالبات مهمتری نداریم؟اقایان تبلیغ کنندگان دولت در سال پیش باید پاسخگوی انتخاب و افتضاح وضع فعلی در جامعه باشن نه اینکه همچنان با بی حیایی تمام برای این وآن نسخه تجویز کنند شهر ما عقب افتاده بود وشش ساله در کما بسر می برد دلار هم که الحمدلله شده هزار تومن

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۹:۳۹

با توجه به ارتفاع همفک ساختمان از سطح زمین که در حدود یک متر می باشد و ارتفاع پله های خارجی ساختمان را در حدود 15 سانت و کف هر پله را در حدود 35 سانت در نظر بگیریم در حدود 6 پله نیاز است که تقریبا 2 متر10 سانت سطح اشغال می شود.و عرض کوچه هم 3/5 متر است. البته در سطح شهر بیشتر شاهد همچین مسئله های هستیم که مالک رمپ و پله های ساختمان را در داخل معبر احداث نموده است و شهرداری هم پایان کار داده است. این هم یکی دیگر از مشکلات شهرسازی در این شهر است که شهروندان با آن روبرو هستند. البته نکته جالب این است که مسئولان شهرداری بی تفاوت به مسائل هستند و هر موقع به صلاحشان نباشد سکوت می کنند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۸:۲۸

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۷:۵۰

جناب مهندس اگر توجه کنید در تبصره های ماده 100 قانون گذار کاملا اشاره نموده است که شهرداری چطور با متخلفین ساختمان برخورد نماید. در مورد اینکه چرا تنها از عملکرد شهرداری نقد و انتقاد می شود.اگر با وظایف شهرداری طبق قانون شهرداری ها آشنا بودید این سوال را مطرح نمی کردید لطفا ماده 55 قانون شهرداری ها را با دقت مطالعه کنید. جای تعجب دارد کسی که بعنوان فعال رسانه ای و کارمند شهرداری بیاید این موضوع را مطرح نماید که چرا از سازمان ها و نهادهای دیگر به اندازه شهرداری نقد و انتقاد نمی شود.از شهردار محترم درخواست می نمائیم لطفا به کارکنان شهرداری کلاس های توجیهی در مورد شرح وظایف شهرداری برگزار کنند تا کارکنان محترم شهردری این چنین اظهار نظر نکنند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۷:۳۶

متاسفانه اغلب مواقع زیرپا گذاشتن قوانین و ضوابط عمومئ کشور، ان هم در پیش چشم عموم مردم، از سوی برخی نهادهای رسمی و غیر رسمی صورت میگیرد که از قضا انتظار از آنها برای رعایت قانون و مقررات بیشتر از دیگران است امامتاسفانه انها با اینکه رسالشان صیانت از این قوانین و مقررات است خود را فراتر از قانون دانسته و حرمت قانون را لگدمال میکنند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۴:۲۷

آقای پور بهرام از کی احساس مسئولیت کردید و از آتش به اختیار شدن حرف میزنید بهتون اصلا نمیاد بعدش قبلا ها مخالفت شما با دیگران در شهرداری و بخاطر سر کار آوردن دوستانتان بوده حالا چرا .اگه احساس مسئولیت کردید پس این مدت کجا تشریف داشتید.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۴:۱۳

به به آقای پور بهرام عزیز.لطف کردند نظر دادند چه عجب خیلی وقت ها پیش در خصوص مسایل شهرداری نظر میدادند ولی دیگه خبری از ایشان نبوده بعد روی کار آمدن دوست عزیزشان آقای رجیلی حالا چه شده احساس نیاز کردن حرفی زدند عجبا

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۴:۰۶

عرض سلام خدمت هم ولایتی های عزیز
مثل ما حکایت آن دامپزشک تحمیلی دستگاه پادشاه است که نه سرفیل رامی شناسدونه تهش را!!
یاداین شعرزیبا گویای حال ماست..
گوش اگرگوش تووناله اگرناله من
آنچه البته به جایی نرسدفریاداست......

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۴:۰۰

آقای یزدانی! یک نفر حتی پشت بام خودش بخواهد یک قوش خانا هم درست کند باید مجوز بگیرد وگرنه شهرداری باید در خانه اش را پلمپ کند. چه برسد به این بنای عظیم سه کله در بهترین نقطه شهر.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۵۷

عزیز دل برادر خیلی بامزه تشریف داری
همه جا نیاز نیست بسیجی وار وارد شد و آتش به اختیار عمل کرد
شما لطف کنید خرابکاری افسادطلبان را حل کنید (توجیه کنید)

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۵۰

آقای یزدانی ببخشید میشه لطف کنید و سمت و مسئولیت خود در شهرداری میانه را اعلام نمائید.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۳۵

و صد البته یک زمانی از طرف جنابعالی نیز مورد نقد که و بررسی که چه عرض کنم مورد جراحی قرار میگرفت (...)

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۳۰

جناب اقای یزدانی پس چطور برای جمع کردن ابزار دستفروش بدبخت شهرداری همه جور ابزار از جمله بیل وکلنگ ......دارد ولی برای یک نهاد نظامی از اجرای ساده قانون هم عاجز است البته لازم به ذکر است که شهرداری میانه سابقه بدی در جمع اوری وسایل دستفروشان نظیر آن فیلم هایی که در شبکه های مجازی دیده میشود ندارد یا لااقل من خبر ندارم

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۳:۲۳

اقاي نايبي عزيز ساختمان بدون پروانه احداث شده شامل جريمه پروانه مي شود، با چه منطقي ميتوان ساختماني كه در ملك شخصي ساخته شده بدون راي كميسيون تخريب كرد؟تعرض بر معبر و كوچه تخلف است و بايد تخريب گردد نه كل ساختمان، كاش  هميشه اينطور واكنش ها از طرف دوستان شامل حال بقيه ادارات و نهادها ميشد، در اين شهر تنها اداره اي كه مورد نقد قرار ميگيرد فقط شهرداري است

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۵۱

دوست گرامی الان چندین ماه است طرح اجرای پارکومتر در خیابان های پرترافیک شهر در حال اجرا می باشد که با توجه به نظریه واحد رسیدگی به شکایت شهرداری در پاسخ به شکایت به بازرسی که این طرح بدون مصوبه شورای عالی استان اجرا شده است شهرداری همچنان از طرح فوق در سطح شهر حمایت می کند و هیچگونه اقدامای در جمع آوری طرح فوق ندارد. اجرای این طرح در سطح شهر باعث ایجاد مشکلات زیاد در کوچه ها و خیابان های همجوار برای ساکنین این کوچه ها و خیابان ها شده است. که اگر خدای نکرده در این کوچه ها منزل مسکونی آتش بگیرد بخاطر پارک خودرو در دو طرف کوچه ماشین های آتش نشانی برای خاموش کردن حریق نتوانند خواهند خدمات بدهند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۲۷

 

در پیج زیر درج کردیم همه بتوانند این شاهکار رو ببینند . و اگر دلیل فنی داشت دوستان راهنمایی کنند

نظام مهندسی ساختمان

کامنت هم باز است ، مثل روابط عمومی شهرداری سانسور نمی کنیم !!!

https://www.instagram.com/p/BsZ_Tgajn2V/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1i8nlqn02cxpm

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۱۳

اقای یزدانی.بیل وکلنگ لودر نمیخواد لازم هم نیست خودتو بندازی جلو ماشین ماشین بتن چون خدای نکرده شلوار اتو کشیدت خراب میشه شما فقط اقدامی که انجام دادید اینکه فقط اقدام به صدور اخطار کتبی کردید و بعد تخلف اقدام به تشکیل پرونده کردید ان هم به ناچار و بعد وقوع تخلف محرز می اومدید این کار را هم نمیکردید پس نه خودتان را با این حرفها راضی کنید نه مردم را با این حرفها گول بزنید .بعدش هم بدانید شما مسئول روابط عمومی شهرداری نیستید که جواب مردم رو بدید هر چیزی قانون خودشو داره و راه روش خودش رو ان هم از مبادی اصلی .

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۰۲

جناب یزدانی! یک پاسخ اشتباه یا توجیه غلط داده اید و پاسخ های بعدی بر تعداد اشتباهات, می افزاید.

شهرداری باید تیم سرکشی به تمام شهر داشته باشد و از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند. بله با انداختن خود جلوی لودر, با گذاشتن نیوجرسی جلوی ساختمان, با حکم قضایی, اگر نشد با مامور پلیس. یک اشتباه شهرداری را 50 سال باید تاوان بدهیم. این ساختمان در همین مرحله باید تخریب و اصلاح گردد وگرنه 50 سال یا بیشتر باید تاوان این ملاحظه کاری یا ترس یا امتیازدهی را بکشیم.

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۵۸

جواب کاربر همشهری .که از خودشان فرمودند و فتوا دادند (شهردار محبوب) از کجا این محبوبیت را در آوردند لقب دادند کدوم محبوبیت با کدوم حساب کتاب با کدوم عملکرد ها با کدوم عیار و سنجش و آماری با کدوم ومنطق و با کدوم نظر سنجی از مردم .خواهشا کی از این پاچه خواری ها یک عده معلوم الحال دست خواهند کشید .بسه خدایش مردم را چی فکر کردید

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۴۷

وای از بی عدالتی

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۹

کدام کمیسیون ماده 100 ، عضوی که در کمیسیون ماده صد از سوی شورا شرکت میکند اصلا پرونده را مطالعه نمیکند فقط نماینده فرمانداری هر حکمی میدهد او نیز تایید میکند البته خود بنده به این موضوع شاهد بوده ام و .... آقا اصلاح نخواهیم شد والسلام

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۰

من نمیدانم این بازدید میدانی یعنی چه ؟ اگر تخلف صورت گرفته یعنی خارج از نقشه تایید شده شهرداری هست خب این تخلف است ، اگر خارج از مقدار سند مالکییت است خب این تخلف است ، بازدید میدانی مفهوم ندارد ، شهرداری موظف است براساس نقشه و سند مالکییت نظر بدهد ، چنین موضوعی در محله ماهم رخ داده و خارج از سند و خارج از نقشه ساختمان احداث کرده و این موضوع به شهرداری گزارش شد ولی از آنجاییکه دست مافیا در کار بود مهندس شهرداری وقت پس از بازدید که بهدرخواست و اصرار شاکی از محل بازدید کرده طی گزارشی اعلام کردند که برابر بازدید میدانی تخلفی صورت نگرفته ، فلذا دوستان گفتند خودت را خسته نکن نمیتوانی مبارزه کنی و حتی یک طبقه هم اضافه بر زیر بنا احداث نمود شهرداری مانع نشد و حتی کل مساحت زمین کمتر از 200 متر بود ولی پروانه ای به مساحت 220 متر صادر کردند که براساس پروانه 2 طبقه اضافی نیز احداث نماید ، البته موضوع به شهرداری گزارش شد ولی چه فایده که .....

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۱۶

ببخشيد چطوري؟ با بيل و كلنگ ؟ يا با لودر؟ يا خودمون رو جلوي ماشين حمل بتن مينداختيم و مانع از بتن ريزي ميشديم؟ اقدامات قانوني جهت جلوگيري از تخلف صورت گرفته ، و سازنده اقدام به ادامه كار نموده و هر گرنه تخلفي در ساختمان صورت گرفته ،پرونده تشكيل و به كميسيون ماده صد ارجاع شده

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۰۹

اشتباه نشه از سال 78 رسما واحد روابط عمومی در دوره شهردار آقای حاجی زاده دایر شده و توسط افراد مختلف اداره و هدایت شده است . ولی در بالاترین سطح فعالیت این واحد ، افرادی با اهداف خاص و با بهانه های درست و نادرست سعی در تخریب این واحد همیشه وجود داشته و دارد . و بالا بودن کار اجرایی این ارگان اجرایست که همیشه در تیر راس انتقادهاست و هیچ اداره و ارگانی هم بدون خطا نبوده است . شهرداری هم اجزء این ادارات ممکن است وجود داشته باشد . و در برخی موارد هم حق با منتقدین باشد . اینجاست که سکوت وعدم ارایه جوابیه بهترین استراتژیک است .
ولی به عقیده بنده قبول خطا و ضعف در آن نواحی ، و اعتراف و درصورت جریحه دار شدن اذهان عمومی عذرخواهی بهترین و سالمترین روش هاست و جبران و اصلاح کار زیباترین عملکرد تعریف شده است .

۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۰۳

کوچه بن بست پشت مسجد چراغ هم یک حسینه تعریض را رعایت نکرده
علیرغم اینکه تمام همسایه ها رعایت کرده اند
این حسینه عقب نرفت و تا ابد باعث تنگ ماندن کوچه شد
حل سوال اینجاست آیا نمازخواندن در این حسینه چه حکمی دارد؟
وقتی که خانه ای در انتهای کوچه آتش بگیرد و ماشین آتش نشانی نتواند به محل برسد و خدایی نکرده کودکی بمیرد، متولیان حسینه پاسخگو خواهند بود یا شهرداری؟

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۵۹

نمونه دیگر از شاهکارهای شهرداری میانه این است که مالکین ساختمان واقع در خیابان معلم شمالی (روبروی پمپ بنزین) چند ماه است که با نصب داربست ، اصلی ترین و پرترافیک ترین خیابان شهر را غصب کرده و باعث مشکلات ترافیکی شده اند

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۵۶

یعنی شهرداری نمی توانست حداقل از ورود ماشین آلات سنگین از جمله بتونرها که باعث راه بندان و ترافیک شدند جلوگیری نماید.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۵۲

اگه جنابعالیها برای شهردار خوش شیرینی نکن روابط عمومی حلقه گمشده خودش را پیدا میکنه ممنون از بنده نوازی جنابعالی

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۳۴

جوابیه لازم خدمت آقای یزدانی.فراتر از قانون کاری لازم نبود انجام بدید اگر نظارت تان مستمر و خوب انجام می گرفت و به وظیفه ذاتی خودتان خوب میرسیدید ذاتا تخلفی نمیتونست رخ بده پس توجیه نفرمایید

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۳۳

فعلا روابط عمومی شهرداری نظرات و کامنت ها شهروندان را در اسارات نگه داشته و بصورت سلیقه ای کامنت ها را منتشر و به سوالات پاسخ می دهد.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۹:۳۱

با سلام جناب مهندس شهرداری طبق قانون می توانست از طریق دادستانی اقدام کند و از ساخت ساختمان مذکور جلوگیری نماید. آیا این تخلف را یک شهروند عادی می کرد شهرداری این چنین برخورد می نمود. اینگونه برخوردها تبعیض بین مردم و دستگاه های دولتی و نظامی نمی باشد. طبق قانون اساسی همه مردم در برابر قانون یکسان هستند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۴۰

آقای مهندس میرزائی شهردار محبوب و محترم سلام

آیا در اداره شما واحدی بنام روابط عمومی نیست؟

چرا هیچ جوابیه ای صادر نمی کند؟
چرا از روز انتخاب شما به عنوان شهردار هیچ گونه گزارشی حتی در حد یک مطلب از طرف روابط عمومی شما منتشر نشده؟

حلقه گمشده روابط عمومی شهرداری کجاست؟

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۷

بله در منطقه مسکونی می باشد ولی ملک متعلق به نهاد نظامی می باشد ،از همان شروع به ساخت طبق قانون اخطارهای لازم از طرف شهرداری داده شده و اقدامات قانونی که شامل همه هست صورت گرفته

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۷

اتفاقا حسینیه رزمندگان واقع در کوچه شهید همتی هم تعریض یک متری را رعایت نکرده و تا سالیان سال باعث عدم یکنواختی و چهره بد محله خواهد بود .

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۳۵

با سلام اگر  به جوابی که دادم دقت فرمائید عرض کردم اقدامات قانونی از طرف شهرداری صورت گرفته و شهرداری که نمی تواند فراتر از قانون اقدامی انجام دهد ،منظور از  اسم بردن از سپاه متولی امر ساخت  ساختمان است  و در محیط نظامی این ساختمان ساخته می شود

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۱۱

یه سوال؟ این ساختمان کجای میانه داره ساخته میشه؟ کدوم خیابونه؟

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۸:۰۲

قانون برا همه یکسان است. معلومه این کلینیک رو کدوم ارگان میسازه و لی کاش خودشون قانون را رعایت می کردن

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۷:۵۴

علیکم السلام
منظورم بالکن بطرف حیاط نبود بلکه صرفا جهت جلوگیری از اجرای دو ستون در فاصله کم ودر کنار هم ، از کنسول ، آنهم در مرز بین ملک وکوچه اجرا شده است . بطوریکه بعد از دیوار چینی بالکنی دیده نخواهد شد. شاید این نوع اجرا از نظر فنی، و همچنین برای برهم نخوردن قاب بندی سازه ، مناسبترین روش باشد.
موفق و سر بلند باشید

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۷:۴۹

آیا شهرداری نمی توانست به علت تخلف از ادامه فعالیت و ساخت و ساز ساختمان جلوگیری نماید؟
شما لطف کنید با بردن نام سپاه فرافکنی نکنید

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۵:۵۰

با سلام و دعای خیر موارد فوق به صورت شفاهی و با حضور خود جناب شهردار و مسئولین مربوطه چندین بار گوشزد و پی گیری گردیده ولی هیچ گونه اقدام عملی ، بعمل نیامده است . با سپاس .

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۲:۱۳

در پشت مخابرات هم یکی از دوستان ساختمانی بنا نهاده است که علاوه بر تضعیع حقوق همسایگان باعث مشکلات عدیده برای ساکنین میشوند.شک دارم درآمد حاصل از این مزاحمت ها حلال باشد.حال تصمیم با خودشان و مسئولین اهمال کار!
هرکاری حساب و کتابی دارد.بعضی کارها و حرف ها
واقعا خنده دار است از مسئولین و نظر دهندگان درستکار!

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۲:۰۶

اولاً: این ساختمان در داخل شهر و در منطقه مسکونی قرار گرفته است.

ثانیاً: مالک قبل از تخریب و شروع بکار باید مجوزهای لازم را از شهرداری و نظام مهندسی دریافت نماید.

ثالثا: با توجه به اظهارات شما مالک ساختمان بدون اخذ پروانه ساختمان شروع به ساخت نموده است.

رابعاً: با توجه به تبصره 7 ماده 100 مأمورين شهرداری نيز موكلفند در مورد ساختمانها نظارت كند و هر گاه از موارد تخلف در پروانه بموقع جلوگيري نكنند و يا در مورد صدور گواهی انطباق ساختمان با پروانه مرتكب تقصيری شوند، طبق مقررات قانونی به تخلف آنان رسيدگی می شود و در صورتی كه عمل ارتكابی مهندسان ناظر و مأمورين شهرداری واجد جنبة جزايی هم باشد از اين جهت نيز قابل تعقيب خواهند بود. در مواردی كه شهرداری مكلف به جلوگيری از عمليات ساختمان است و دستور شهرداری اجرا نشود می تواند با استفاده از مأمورين اجراييات خود و در صورت لزوم مأمورين انتظامی برای متوقف ساختن عمليات ساختمانی اقدام كند.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۱:۴۵

با توجه به اظهارات شما مالک ساختمان بدون اخذ پروانه ساختمان از شهرداری اقدام به کلیه مراحل فونداسیون،ستون و سقف بتن ریزی شده است. آیا شهرداری  تا این مراحل اقدامات قانونی را جهت توقف عملیات ساختمانی انجام نداده است.

جهت اطلاع شهردار:

1- بند 6، اصل سوم قانون اساسی، محو هرگونه استبداد و خودكامگی و انحصارطلبی

2-ماده ۱۰۰ـ مالكين اراضی و املاك واقع در محدوده شهر يا حريم آن بايد قبل از هر اقدام عمرانی يا تفكيك اراضی و شروع ساختمان از شهرداری پروانه اخذ نمايند.شهرداری می تواند از عمليات ساختمانی ساختمانهای بدون پروانه يا مخالف مفاد پروانه بوسيله مأمورين خود اعم از آنكه ساختمان در زمين محصور يا غيرمحصور واقع باشد جلوگيری كند.

3-تبصره ۷ـماده 100 (اصلاحي ۲۷/۶/۱۳۵۸) مهندسان ناظر ساختمانی موكلفند نسبت به عمليات اجرايی ساختمانی كه به مسووليت آنان احداث می گردد، از لحاظ انطباق ساختمان با مشخصات مندرج در پروانه و نقشه‌ها و محاسبات فنی ضميمة آن مستمراً نظارت كرده و در پايان كار مطابقت ساختمان با پروانه و نقشه و محاسبات فنی را گواهی كنند. هر گاه مهندس ناظر بر خلاف واقع گواهی كند و يا تخلف را بموقع به شهرداری اعلام نكند و موضوع منتهی بطرح در كميسيون مندرج در تبصره يك مادة ۱۰۰ قانون شهرداری و صدور رأی بر جريمه يا تخريب ساختمان گردد، شهرداری مكلف است مراتب را به نظام معماری و ساختمانی منعكس كند. شورای انتظامی نظام مذكور موظف است مهندس ناظر را در صورت ثبوت تقصير برابر قانون نظام معماری و ساختمانی حسب مورد با توجه به اهميت موضوع به ۶ ماه تا سه سال محروميت از كار و در صورتی كه مجدداً مرتكب تخلف شود كه منجر به صدور رأی تخريب به وسيله كميسيون ماده ۱۰۰ گردد به حداكثر مجازات محكوم كند. مراتب محكوميت از طرف شورای انتظامی نظام معماری و ساختمانی در پروانة اشتغال درج و در يك يا چند مورد از جرايد كثيرالانتشار اعلام می گردد. شهرداری مكلف است تا صدور رأی محكوميت به محض وقوف از تخلف مهندس ناظر و ارسال پروندة كميسيون مادة ۱۰۰ بمدت حداكثر ۶ ماه از اخذ گواهی امضا مهندس ناظر مربوطه برای ساختمان جهت پروانه ساختمان شهرداری خودداری كند. مأمورين شهرداری نيز موكلفند در مورد ساختمانها نظارت كند و هر گاه از موارد تخلف در پروانه بموقع جلوگيري نكنند و يا در مورد صدور گواهی انطباق ساختمان با پروانه مرتكب تقصيری شوند، طبق مقررات قانونی به تخلف آنان رسيدگی می شود و در صورتی كه عمل ارتكابی مهندسان ناظر و مأمورين شهرداری واجد جنبة جزايی هم باشد از اين جهت نيز قابل تعقيب خواهند بود. در مواردی كه شهرداری مكلف به جلوگيری از عمليات ساختمان است و دستور شهرداری اجرا نشود می تواند با استفاده از مأمورين اجراييات خود و در صورت لزوم مأمورين انتظامی برای متوقف ساختن عمليات ساختمانی اقدام كند.

3-بنده 7 ماده 10 دستورالعمل گودبرداری ساختمان:با توجه به تبصره 7 ماده 100 قانون شهرداری ها،ماموران شهرداری موکلفند بر عملیات گودبرداری ساختمان ها نظارت نمایند و هرگاه از موارد تخلف به موقع جلوگیری نکنند، طبق مقرارات قانونی به تخلف آنها رسیدگی شده و در صورتیکه عمل ارتکابی آنها واجد جنبه جزایی هم باشد از این جهت نیز قابل تعقیب خواهند بود.

 

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۱:۱۶

اقا اين چه توجيهيست!!!؟؟ هيچ بنايي بدون اجازه شهرداري نبايد اجراء شود،وكمترين كار شهرداري ممانعت و دستور توقف وحتي تخريب بناهاي بدون مجوز ميباشد.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۰:۴۵

سلام حاج آقا

پَخ داخل حیاط، فقط زمانی اجرا می شود که مانع از نور خورشید به همسایه نشویم وگرنه چه نیازی هست ساختمان را از داخل حریم خود پَخ بزنیم؟ حتی اگر از داخل حیاط هم پَخ زده شد باز حق بالکن نداریم چون مانع از نور خورشید به همسایه خواهد شد. بالکن در ساختمانهای پَخ دار حتما باید از بالای 3 متر اجرا شود.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۰:۴۱

سلام دوستان این که چیزی نیست امروز بنده در شهرداری شاهد بودم برای ع.ه از ساخت و غیر مجاز غیر مجاز اضافی در مقابل ساختمانشان واقع در ایام جنوبی کوچه اداره آبخیز داری روستایی بسیار شاکی بود گویا شهرداری برای ایشان یک پیلوت و چهار طبقه بصورت دوبلکس صادر کرده ولی ایشان نازک در صددرصد زمین چهار طبقه تک واحدی مجله ایجاد نموده ورد ناز احداث طبقه پنجم نیز می باشد جالب این است که فک مهم کرده وبه اتاق نیز ادامه می دهد آقای نایبی شاهکار را ببین آیا شهرداری به شما کنم نیز چنین مجوزی می دهد و می گذارد چنین تخلفی انجام دهیم؟

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۰:۳۴

قبل از هرگونه اظهار نظر وظیفه خود میدانم تشکر وقدر دانی خود را از تمامی دوستانی که به هر شکلی اظهار نظر کرده اند ابراز نمایم.
یقینا کمترین اثر این نوع واکنشها ایجاد حساسیت ودر نهایت هوشیار بودن مسئولان و موجبات جوابگوئی آنان را در پی خواهد داشت
اما فارغ از قانونی یاغیر قانونی بودن ، داشتن ویا نداشتن پروانه ساختمانی و یا اینکه قضاوتی در خصوص در صد تقصیر کارفرما،ناظر ، پیمانکار ویا نهادهای مسئول بکنم ویا در خصوص رعایت تعریض مطلبی بنویسم که یقینا عدم رعایت تعریض به هر شکلی محکوم به تخریب است
از نظر فنی،
با توجه به تصویر ارائه شده ( مخصوصا سقف همکف در تصویر پائینی) چنین بنظر میرسد که"
برای جلو گیری از اجرای دوستون در فاصله کم حدود یک متری از هم ( در دو گوشه پخی) ، اقدام به اجرای کنسول نموده اند و چنین به نظر میرسد که این بالکن نیز خارج از کوچه است . به عبارت دیگر بالکن در داخل زمین مالک اجرا شده است .(برای قضاوت صحیح نیاز به بررسی مدارک وبازدید میدانی است)
با علم بر اینکه در ساختمانهای بتن آرمه ، معمولا مقاطع ستون به مراتب بزرگ تر از ستون ساختماهای فولادی هم تراز است . لذا برای جلو گیری از اجرای دو ستون با فاصله کم و در کنار هم ، این نوع اقدام (استفاده از بالکن)شاید منطقی ترین راه باشد.
مجددا یاد آور میشوم که منظور فقط توجیه فنی اجرای بالکن بوده است ولا غیر.

۹۷/۱۰/۱۹ ۰۰:۰۳

میانه الان تبدیل به روستای بزرگ شده است.خودتونو خسته نکنین!!!

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۵۵

این که چیزی نیست روبروی مسجد زین العابدین ورودی خیابان فجر را ۴۵ روز است کندند تا یدونه چراغ راهنمایی با ۱۲ متر فضای سبز درست کنند هنوز به سرانجام نرسیده وای بر کسانی که به این شورای شهر رای دادند

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۸

حتما متولیان این بناء مرجع و تکیه گاه محکم تر و بالاتری در کنار خود دارند و اگاهانه به این تخلف آشکار تن داده و میدهند . قانون برای همه در نوشته یکسان است ولی در عمل به تعدادی از اشخاص و ارگاهنها بازدارنده نیست . و این دور زدن قانون از ناحیه هر کس که باشد محکوم است ، در کشور ما را به هرج و مرج خواهد کشاند .

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۰

ابزار هاي قانوني شهرداري در مورد ساختمان فوق اجرا گرديده،در ضمن شما بهتر از همه ميدانيد كه اين ساختمان در محل نظامي در حال احداث مي شود و شهرداري فراتر از قانون نمي تواند اقدام نمايد و اقدامات قانوني هم در اين رابطه صورت گرفته ولي وقتي  همشهري كه به كذب ادعا ميكند نقشه ها توسط شهرداري تائيد شده نوعي فرافكني عليه شهرداري است كه بايد جوابگوي اين ادعا باشند و استاد بزرگوار خودتان پايه ارشد نظام مهندسي هستيد ، در احداث يك ساختمان نظارت اصلي به عهده ناظر نظام مي باشد و اعلان تخلفات قبل از شهرداري به عهده ناظر و سازمان نظام مهندسي است و در اخر اينكه وقتي در ساختماني تخلف صورت ميگيرد شهرداري اقدام به اخطار و تشكيل پرونده تخلفات و ارائه به كمسيون ماده صد شهرداري مي باشد و اين اعضا محترم كميسيون هستند كه راي صادر ميكنند و باز شهرداري مجري راي كمسيون است و اينها ربطي به پايان كار ندارد

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۲۰

یعنی در یک شهر کوچک، ساختمان به این بزرگی، بدون اخذ پروانه و نظارت، ساخته می شود و شهرداری منتظر است تا ساختمان تمام شود و پایان کار ندهد؟ مگر کسی منتظر پایان کار هست؟ مقصر اصلی باز هم شهرداری است.

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۱۹

نوشدارو بعد از مرگ سهراب! این نامه زودتر از اینها نبایستی اعلام میشد!؟

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۳:۰۷

ساختمان فوق، ساختمان جديدالاحداث كلينيك نصر و متعلق به سپاه مي باشد كه بدون اخذ پروانه از شهرداري اقدام به احداث نموده و از طرف واحد تخلفات ساختماني شهرداري اخطارهاي لازم داده شده و پرونده تخلفات ساختماني تشكيل و به كميسيون ماده صد شهرداري ارجاع شده، و شهرداري هيچ گونه نقشي در اين ميان ندارد شاهكار اصلي مال سازمان هايي كه طراحي، محاسبه و نظارت را بر عهده دارند 

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۲:۴۸

واقعا شاهکاره !!!! وواقعا جای تاسف است

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۲:۴۲

با سلام و عرض ادب و تقدیر و تشکر از عنایتی که به بنده و همسایگان و هم شهریان عزیز مرحمت نموده اید از بذل و توجه تان نسبت به چنین مسایل و بی عدالتی های موجود ،نهایت سپاس قدردانی را از جناب عالی داشته و داریم با سپاس .

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۲:۴۱

واقعا باعث تاسفه

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۲:۰۰

شرط می بندم که در هیچ نقطه ای از جهان شاهد منظره شگفت انگیزی نخواهیم شد که یک پَخ دارای بالکنی در طبقه همکف باشد! از آن مناظری است که در اینترنت و فضاهای مجازی پخش خواهد شد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز