کد خبر: ۸۶۹۳
۱۲۳۴ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

معرفی بهترین های همایش فیلم کوتاه شهرستان

۱۳۹۱/۱۲/۶
۱۹:۵۸
درطول تاریخ تلاش هنر و هنرمند در این بوده است که بتواند دانایی را صیقلی دوباره داده و تصویر ناب از هستی بر سینه تاریخ به نگارش در آورد ، زیبائی را در معرفت و معرفت را در حقیقت جستجو کند.

خداوند را شاکر و سپاسگذاریم که فرصت و مجالی دیگر دست داد تا بار دیگر نظاره‌گر آثار گرانقدر هنرمندان فیلمساز منطقه میانه باشیم و نیز خرسندیم که شاهد حضور و گردهمائی هنرمندان و هنردوستان در طول برگزاری سومین همایش این خطه هستیم .

هیئت داوران با تقدیر و تشکر از همه هنرمندانی که با ارائه آثار خود در این همایش شرکت نموده‌اند ،ضمن ارج نهادن به تلاش آنها و نیز مسئولین برگزاری ، با بررسی دقیق آثار ، امیدوارانه چشم به افقی روشن دوخته و در این مسیر، ذکر نکاتی چند را لازم و ضروری می داند.

1- بی شک معیار تشخیص یک فیلم کوتاه به خصوص داستانی، زمان کم و زیاد آن و یا کوتاه شده یک فیلم بلند نیست بلکه یک فیلمساز در زمانی کم پیامی بزرگ و کامل با استفاده از خلاقیت و نبوغ خود به ببیننده انتقال دهد و ذهن مخاطب را به تفکر و تامل دعوت نماید.

2- ایجاز و نماد گرایی در فیلم کوتاه از فاکتورهای ضروری و حتمی است که متاسفانه فقدان آن فاکتورها در اکثر آثار مشهود و ملموس می باشد .

3- توجه فیلمساز به بخش مستند شایان ذکر بوده و برگزاری آمورشهای تخصصی در این بخش را لازم و مؤثر میداند.

4- پرداختن به موضعات اجتماعی و ارائه تصویری صحیح هر چند ضعیف از زندگی ، مضامین و یافتن دردهای اجتماعی از ویژگی های مثبت این جشنواره بود که نشان از اصالت فرهنگی فیلمسازان و تعهدشان نسبت به جامعه خود دارند.

5- اشتیاق و رویکرد فیلمسازان به بخش پویانمایی بسیار مشهود و قابل تقدیر است .

6- با توجه به ظرافت های فیلمسازی، رعایت نکات فنی و تکنیکی کاملاً ضروری به نظر می رسد و این امر میسر نخواد گردید مگر با امر آموزش ، تمرین آموخته ها و تصحیح خطاها، چه در فیلمنامه و چه در تکنیک های کارگردانی.

7- تشکیل کمیته ای مرکب از افراد با تجربه و اساتید فن، جهت ارتقاء شطح کیفی طرح، ایده ها و فیلمنامه ها در پیش از تولید و مشاوره تکنیکی کارگردانی در حین تولید و ساخت را لازم و ضروری دانسته و توجه ویژه می طلبد .

8- با توجه به تورم فزاینده و بالا بودن هزینه های تولید فیلم ، علاوه بر حمایت بیشتر مسئولین و دست اندرکاران استانی و امکان ایجاد شرایط مالی بیشتر از سوی دیگر نهادها را امری ضروری میداند.

درپایان بار دیگر از تلاش فیلمسازان عزیز که با وجود مشکلات و کمبودها ، در این عرصه فیلم می سازند و فراز و نشیب های این مسیر را جسورانه طی می کنند ، کمال تشکر را دارد.

هیات داوران سومین همایش فیلم کوتاه شهرستان میانه

سید وحید فاطمی – علی محرمی – علیرضا صفری

پنجم اسفند ماه 1391

نتایج آرا هیأت داوران

1بخش موسیقی: در این بخش هیچ فیلمی انتخاب نشد، ولیکن هیات داوران با اهداء لوح تقدیر از موسیقی فیلم آش گندم به کارگردانی آقای پیمان جهانفر، از آقای هادی ساعی ور تقدیر نمود.

2- بخش صداگذاری: هیات داوران در این بخش لوح تقدیر، تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال به دلیل صداگذاری مناسب اهداء می کند به آقای قربانعالی طاهر فر صداگذار فیلم آش گندم.

3- بخش بهترین بازیگری مرد : در این بخش بهترین بازیگر مرد نداشته . ولیکن هیات داوران با اهداء لوح تقدیر از بازی آقای محمد بهجتی در فیلم بچه های کوچه و آقای موسی قره داغی در فیلم 4*3 تقدیر می کند .

4- بخش بهترین بازیگری زن : هیات داوران دراین بخش لوح تقدیر ، تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال به خاطر بازی در فیلم مادر اهداء می کند به خانم یمن قاسمی .

5- بخش بهترین تصویربرداری : هیات داوران با اهداء لوح تقدیر ،تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال اهداء می کند به آقای محمد موسوی تصویربردار فیلم دروازه .

6- بخش تحقیق و پژوهش : هیات داوران در این بخش انتخابی نداشت .

7- بخش بهترین فیلمنامه : هیات داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر ،تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال اهداء می کند به فیلمنامه بچه های کوچه نوشته آقای علیرضا اروجی اقدم .

8-بخش بهترین تدوین : هیات داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر ،تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال اهداء می کند به تدوین فیلم مستند آش گندم به آقای قربانعلی طاهرفر .

9-بخش بهترین کارگردان : هیات داوران با اهداء لوح تقدیر ،تندیس همایش و مبلغ 1000000 ریال اهداء می کند به کارگردان فیلم داستانی بچه های کوچه به آقای جواد منتظری .

10-بخش بترین فیلم مستند : هیات داوران ضمن تقدیر از فیلم مستند خشک سیم خشک چوب به کارگردانی آقای طاهر مختاری ، لوح تقدیر،تندیس همایش و مبلغ 1500000 ریال را اهداء می کند به فیلم آش گندم به کارگردانی آقای پیمان جهانفر.

11- بخش بهترین پویانمایی : هیات داوران ضمن تقدیر از شکار نور ساخته آقای پیمان جهانفر، لوح تقدیر، تندیس همایش و مبلغ 1500000 ریال را تقدیم می کند به فیلم مداد رنگی ساخته مشترک آقایان میلاد کریمی و سالار پویان .

12- دربخش بهترین فیلم داستانی : هیات داوران در این بخش با اهداء لوح تقدیر ،تندیس همایش ومبلغ 1500000 ریال را اهداء می کند به فیلم داستانی بچه کوچه ساخته آقای جواد منتظری .کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۱۲/۷ ۰۴:۳۱
ایشان آقای مددی هستند ( ببخشید نماینده آقای مددی در مراسم ) نماینده برای خود نماینده تعیین کرده بودند و از دونماینده شهر هیچ کدوم مراسم را لایق خود ندانسته بودند و با وجود دعوت رسمی از آنها در مراسم تشریف نداشتند
۹۱/۱۲/۶ ۱۸:۲۹
آقای حسینخانی هنرمند هستند یا مسئول؟که جوایز اهدا می کنند!

اخبار روز