کد خبر: ۸۷۲۴۷
۱۲۱۱ بازدید
۲۰ دیدگاه (۱۵ تایید شده)

کلنگ زنی کارخانه بزرگ فولاد در شهرک صنعتی کلوچه خالصه در دهه فجر

۱۳۹۷/۱۱/۶
۱۱:۱۹

 کارخانه فولاد میانه و هشترود همزمان با دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: دو کارخانه بزرگ فولاد که شامل کارخانه فولاد در میانه با ۹۶۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و کارخانه فولاد در هشترود با ۸۰ میلیارد تومان در دهه فجر کلنگ زنی می‌شود.

به گزارش تسنیم از تبریز، سید مرتضی نیرومند اسکویی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: کل شهرک‌های صنعتی استان 300 مگاوات کمبود برق دارند که برق ، نیاز اصلی شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی100 مگاوات آن نیاز فوری است و برای این منظور نیاز به ایجاد پست فوق توزیع داریم.

وی افزود: در دهه فجر امسال 23 پروژه عمرانی با اعتبار 123 میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل زیرساختی شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی 1435 هکتار طرح توسعه نیز در 6 شهرک صنعتی استان در دهه فجر آغاز می‌شود و 4 شهرک گازدار و امکانات مخابراتی 7 شهرک فراهم خواهد شد و تصفیه خانه 3 شهرک صنعتی نیز راه اندازی می‌شود.

نیرومند یادآور شد: ناحیه صنعتی قزلجه میدان برای استقرار صنایع دستی و گردشگری نیز طرح دیگری است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی ابراز کرد: دو کارخانه بزرگ فولاد نیز در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد که شامل کارخانه فولاد در میانه با 962 میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال 890 نفر در 35 هکتار و کارخانه فولاد در هشترود با 80 میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال برای 200 نفر است.

نیرومند ادامه داد: در سال 97 با واگذاری 96 هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی شاهد رشد 88 درصدی در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: 43 درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند و 54 شهرک و ناحیه صنعتی داریم و در تمامی شهرستان ها زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری آماده شده است.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: :هم اکنون 72 درصد واحدها فعال هستند و 144 واحد با اشتغال 2 هزار و 588 نفری به چرخه تولید بازگشته‌اند ولی 517 واحد به علت کمبود نقدینگی ،نبود بازار و مشکل تأمین مواد اولیه تعطیل هستند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۸/۲۴ ۱۰:۴۳

سلام . خسته نباشید. پروژه فولاد کلوچه خالصه به کجا رسید؟

۹۷/۱۱/۷ ۱۰:۲۶

گاوداری 100 هزار راسی داریم الان!

۹۷/۱۱/۷ ۱۰:۱۳

امیدواریم به سرنوشت پتروشیمی ومنطقه ویژه دچارنشود.

۹۷/۱۱/۷ ۰۸:۳۸

من یکی باور ندارم این حرفا روحیه دادن به مردم زجر کشیده از گرانی است. تایر ارزان می شود. مرغ ارزان می شود بلیط قطار ارزان می شود.لوازم خانگی ارزان می شود و..... هیجکدام ارزان نشد پس به سخن این دولت نمی توان دل بست.

۹۷/۱۱/۷ ۰۷:۵۷

با توجه به اطلاعاتی که داریم قرار داد ساخت سوله ها و خرید دستگاه ها بسته شده یا در حال نهایی کردن میباشند به لطف خدا در آینده بسیار نزدیک شاهدافتتاح آ خواهیم بود

۹۷/۱۱/۷ ۰۷:۵۴

به نظرم بخش خصوصی سرمایه گذاری میکنداگه مشکلات زیر ساختها سریع حل شود در اسرع وقت شاهد افتتاح آن خواهیم بود

۹۷/۱۱/۷ ۰۱:۳۳

سرمایه گذاران این طرح چه کسانی هستن؟

۹۷/۱۱/۶ ۲۰:۲۶

کلنگش و دهه فجر میزنن ولی ۴۰سال بعد افتتاح

۹۷/۱۱/۶ ۱۸:۰۴

اره همین الان به درخواستتان ترتیب اثرمیدند!!!

۹۷/۱۱/۶ ۱۵:۱۰

سلام از نمایندگان محترم مردم میانه و هشترود در خواست می کنیم نسبت به دو بانده کردن جاده میانه به هشترود اقدام تا بخشی از مشکلات دسترسی میانه مرتفع گردد.

۹۷/۱۱/۶ ۱۵:۰۹

اینقدر خوشحال نشده بودم. دست سرمایه گذار درد نکند.

۹۷/۱۱/۶ ۱۴:۴۹

امیدواریم همچون پتروشیمی میانه و گاوداری 6 هزار راسی فقط در حد وعده نباشد. شاهد ساخت آن باشیم

۹۷/۱۱/۶ ۱۳:۵۵

برادران قاسمی ممنون که در شهرمیانه سرمایه گذاری کردین 890 نفر اشتغال واسه شهر میانه و اطراف میانه خیلی عالیه نزدیک 1000 میلیارد سرمایه گذاری واقعا عالیه ممنون ا زبابت حمایت مسئولین تشکر و قدردانی میگردد حمتا در مراسه گلنگ زنی مقامات کشوری رئیس مجلس تشریف بیاورند خوبه

۹۷/۱۱/۶ ۱۲:۵۱

خبر مسرت بخشی است و در صورت اجرای موفقیت آمیز این پروژه، میتواند میانه را به عنوان یکی از قطب های مطرح فولاد معرفی کند.
ظاهرا این کارخانه توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد که همین موضوع میتواند نقطه مثبت این طرح باشد.
آرزوی موفقیت میکنیم برای بانیان این امر

۹۷/۱۱/۶ ۱۲:۰۵

با سلام.
همچنین کارخانه ای با ظرفیت حدود ۱ هزار نفر اشتغال در میانه میتواند بخش زیادی از مشکل بیکاری شهرستان و همچنین باعث تحول در اقتصاد شهر میانه باشد.
کارخانه فولاد هشترود نیز اگر در مسیر میانه-هشترود باشد این کارخانه نیز تاثیرش بیشتر به نفع مردم شهر میانه خواهد بود.
امیدواریم مسئولین شهرستان میانه با تلاش فراوان و پیگیری های زیاد باعث رونق در شهرک صنعتی کلوچه خالصه میانه بشوند و با پیگیری های مداوم بتوانند بودجه کافی برای احداث این کارخانه را دریافت کنند و این کارخانه در حداقل زمان ممکن افتتاح شود.

اخبار روز